Ако сте болна от рак, ще кажете ли на родителите си?

  • 2 871
  • 23
  •   1
Отговори
Ако сте болна от рак, ще кажете ли на родителите си, при положение, че са възрастни, баща с високо кръвно и майка претърпяла дълга депресия и с възможност да я отключи отново при стрес и силна уплаха?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на 1-во време - не.
Да не дава Господ някого да го застига тази болест  Praynig Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Бих казала ако нямат здравословни проблеми.

# 3
  • Мнения: 5
Аз не бих казала.

# 4
  • Мнения: 5 228
Не бих казала.

# 5
  • София
  • Мнения: 746
В първия момент,когато прочетох темата,си казах, да,абсолютно.Като видях обаче за какво става въпрос,категорично не.Ще си намеря приятел,брат,сестра,с който да споделя,но не и родителите ми.Ще се опитам да ги предпазя.

# 6
  • Мнения: 1 447
При тези обстоятелства мисля,че не.Но честно не искам да знам как бих постъпила.

# 7
  • Мнения: 24
Дано никой да не изпада в подобна ситуация,но това е нещо което неможе дълго време да се пази в тайна.Самата коварна болест проличава в даден етап с пълната си грозота била съм пряг свидетел на много близък човек.За момент можеш да пощадиш близките си от истината,но ще дойде момент да бъде разкрита,а може и те сами да се досетят. Ти ги познаваш най-добре прецени кое ще е по-малко шокиращо и кога да го съобщиш.

# 8
  • Мнения: 293
Не искам никога да изпадам в подобна дилема.И не пожелавам на никой.Но след като вече се е случило.... Close Опитай се да се успокоиш,да повярваш,че всичко ще е наред.Ако имаш други близки освен родителите си за момента е по-добре да им го спестиш...дилемата е много сложна.Но това е благородно.За да предпазиш тях-за това смятам,че е по-добре така....


Стискам палци и кураж !

# 9
  • Мнения: 1 492
Съжалявам, ако това е сполетяло теб или твой близък.
За казването - аз не бих, в никакъв случай. Като майка, не мога да си представя, че ще мога да живея нормално, ако знам, че детето ми може да си отиде толкова рано и преди мен.
Спести им тази мъка.

# 10
  • Мнения: 473
Да, ще кажа, за да могат постепенно да свикнат с мисълта, че един ден няма да съм до тях. Никога един родител не може да свикне с липсата на детето си, но е още по-страшно да научи новината за внезапна смърт. Шокът тогава е два пъти по-силен.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 435
Вие веднага уморихте човека, може пък да е лечимо. Но щом родителите са зле, да се каже само в краен случай.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ох, много е труден отговорът на такъв въпрос. От една страна - ДА , от друга - НЕ. Придържам се към по-горе пишещите.
Но пък има и друг момент, че доста хора са се справили с тази болест , така, че пожелавам ти да си от тях и да не ти се налага въобще да им казваш!
А ако нещата стоят по друг по-лош вариант, май е по-добре да бъдат подготвени психически иначе шока ще е огромен, а това може да отключи доста болести...
Желая ти да се справиш с болестта...

# 13
  • Мнения: 293
И аз така мисля.Че е лечимо.Трябва вяра и силен дух. Peace

# 14
  • Мнения: 2 388
Да не дава Господ!
Бих се опитала да скрия до последно от майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт