Въпрос за агресивно бездомно куче

  • 1 294
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 004
Мили мами, знаете ли какво мога да направя, за да приберат агресивното бездомно куче, което живее на нашата улица? Хапало ме е веднъж, но бях с ботуши и дебели дънки и не ми направи рана. Страх ме е, че следващия път може да е по-сериозно. Освен това съм с малко бебе и ми е трудно да се придвижвам на прибежки с количката.
Искам да уточня, че обичам животните, не ме е страх и дори имаме куче. Просто това бездомното е подивяло. Звънях в общината и оттам ме препратиха към Зоомилосърдие. Те пък казаха, че могат само да го кастрират и да го върнат. Ама то май е кастрирано и това не е намалило броя на зъбите му  Confused Има ли изобщо какво да направя в този случай?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Записвам се да следя темата, защото имам същия проблем с две кучета пред моя блок. Всички ги хранят, но това не им пречи да се спускат озъбени към почти всеки!

# 2
  • Мнения: 9 973
разберете се целия вход и го утрепете
това ми се случи в съседния ход,с дете на ръце,а кучето ме ухапа Close

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
разберете се целия вход и го утрепете
това ми се случи в съседния ход,с дете на ръце,а кучето ме ухапа Close
Колкото и да не е хуманно-това е единствения изход.Хапало ме е куче на караулката на околовръстното пред очите на полицаите,които го хранят.Аз бременна,а полицаят защитава кучето.Ако има оръжие щях да ги домна и двамата-и човека на закона и помияра.

# 4
  • Мнения: 544
Или ако не получиш съдействие от входа, му хвърли парче салам с някаква отрова. И аз обичам животните, но в този случай не бих защитила кучето.

# 5
  • Мнения: 14 654
Тъкмо мислех да напиша да подадеш жалба в общината към отдел "екология", ама ти си го сторила вече. Не знам, в такъв случай остава само да го приспите.

# 6
  • Мнения: 2 161
Пържола с гарнитура.
Защо не се обадиш на 112?Те могат да ти дадат номер на някой кучкарник.

# 7
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Антифриз - напояваш хляб и му го подхвърляш. Гледай само на антифриза на опаковката да пише че съдържа етиленгликол.

# 8
  • Мнения: 3 268
Обади се във фондация Милосърдие,но те идват само ако кучето не е с каишка.

# 9
  • Мнения: 1 877
Купи си спрей.Много ефикасно средство.От личен опит знам.След първото-второто обгазяване,само като те види и ще бяга

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Звънях в общината и оттам ме препратиха към Зоомилосърдие. Те пък казаха, че могат само да го кастрират и да го върнат.

Това не е вярно. Цитат от сайта на Екоравновесие:
Цитат
Не подлежат на връщане доказано агресивни и заразноболни животни!
http://www.ecoravnovesie.com/services.html

# 11
  • София
  • Мнения: 2 004
Благодаря за бързите отговори.  Hug
Звънях току що на Екоравновесие, но никой не вдига и на двата телефона. Ще пробвам пак по-късно. Пуснах им мейл, пък да видим дали ще отговорят. Странно как да докажа, че е агресивно. Ако питате бабите, които го хранят е чудесно животно, ама не си го прибират у тях като толкова им харесва.  Twisted Evil Накрая ще прибегнем до нехуманен начин да го разкараме, само да не чуе Бриджит Бардо.  Whistling

# 12
  • Мнения: 14 654
От Екоравновесие никога не са ми свършили работа, а съм ги търсила не веднъж. Големи клати****ци са  Close

# 13
  • Мнения: 3 268
Милосърдие идват,викала съм ги.Кастрират кучето и го връщат с червена каишка.Не го убиват.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Обожавам кучета, но ревах с онази майка, чието малко дете беше почти разкъсано при последния шумен случай!

Мъжът ти да му види сметката, преди да бъде съсипана още някоя детска психика!

Общи условия

Активация на акаунт