Грипав баща и осемнайсетдневно бебе?

  • 1 850
  • 25
  •   1
Отговори
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Здравейте, майки - гърмяни зайци!

Синът ми е на 18 дни, а вчера баща му се тръшна с 38 и видими симптоми на грип. Детето си има своя стая, но баща му последните два дни доста се занимаваше с него.

Въпросът ми е - как да позная, ако - недай Боже, детето е прихванало вируса? Как се държат бебетата в такива случаи? И още - как дареагирам и какво да му дам на първо време? Естествено, в първия възможен момент ще се възползвам и от мнението на педиатъра му.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 317
Ами аз бих дала витамин Ц (но пък бебето ти е малко и това може да засили коликите), също може и Осцилококцинум разтворен във водата. Но пък е малко бебенцето и най-добре преди да даваш каквото и да е да говориш с педиатър. Също гледай да нямат много контакти бебе и татко и проветрявай често, много често.
Иначе грипа ще познаеш по температура, нервност, запушен или течащ нос ... такива работи. Ако го кърмиш не се тревожи много, защото кърмата засилва имунитета на детето и може и да му се размине. А също така и ти, и таткото ходете с маски през устата.

# 2
  • Мнения: 6 711
Ами бебето ти ще вдигне температура, ако прихване вируса. Ходете с маски вкъщи, за да го предпазите. Не че аз успях да опазя бебка, като ходех с маска Thinking

# 3
  • Мнения: 1 353
Ако кърмиш бебето-нищо няма да го хване.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако бебчето е хванало грип ще има типичните симптоми-хрема,температура....
Дано всичко се размине Praynig

# 5
  • Мнения: 9 814
Ако кърмиш бебето-нищо няма да го хване.

По принцип е така.
Аз лично изкараш жесток вирус с повръщане , 39 градуса Т и кашлица, когато дъщеря ми беше на 20 дни. Кърмих я през цялото време.
Винаги бях с маска и я виждах само за храненето.

# 6
  • Мнения: 2 334
Когато дъщеря ми беше на 2 месеца ние с татко и се разболяхме и ходихме постоянно с маски(даже аз спах с маска а татко и  спеше в другата стая)и успяхме да я опазим  Peace

# 7
  • Мнения: 2 448
Със сигурност ще вдигне температура, ако е прихванало от вируса, но късмет да се разминете.
Моето бебе за пръв път се разболя от грип на 5 месеца и двамата с баща му се тръшнахме от много гаден вирус и нямахме баби, при които да го оставим и прихвана.
Дръж таткото на страна и дано се разминете.  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Със сигурност ще вдигне температура, ако е прихванало от вируса, но късмет да се разминете.

За съжаление не е точно така. Има определени вируси, при които не се вдига температура. Следи за сънливост, отказ от хранене и хрема. И не давай никакви лекарства без педиатър. Бебето ти е много малко за експерименти!

# 9
  • Мнения: 1 427
Ако кърмиш бебето-нищо няма да го хване.
Не разчитай много на това Naughty Аз заразих дъщеря си с хрема,когато беше на 2 месеца,но пък бързо и мина-за 2-3 дена.

# 10
  • Мнения: 2 172
Мъжът ти да ходи с маска и по възможност минимум контакти с бебчо  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 448

За съжаление не е точно така. Има определени вируси, при които не се вдига температура.

Е да де, ама бащата щом е с температура, ако прихване същия вирус, едва ли на бебето ще му се размине без.

По въпроса за лекарствата , естествено, че за толкова малко бебе без лекар нищо.

# 12
  • Мнения: 2 015
Аз сега съм болна и съм в друг апартамент дори.Ама ми е голямо детито, а и има кой да го гледа Laughing.

# 13
  • Мнения: 1 763
Моят мъж също се разболя, когато детето беше на няколко седмици. Беше много зле- 40 градуса температура, повръщане, разстройство. Ходеше с маска, спеше в другата стая, проветрявахме често и детето не се разболя, въпреки че не го кърмех. Стискам палци и при вас да се размине.

# 14
  • Мнения: 9 973
ограничи му достъпа,да ходи с маска и ПРОВЕТРЯВАЙ често Wink

Общи условия

Активация на акаунт