Дават ли банките потребителски кредити

  • 4 528
  • 31
  •   1
Отговори
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Започнахме строежа на новото ни жилище,но се оказа,че няма да ни стигнат парите за обзавеждане.Единственият вариант е да теглим заем,не много от рода на 13000лв.но сега при наличието на световна криза май ще е трудно.Има ли някой,който е одобрен за кредит през последните 1-2месеца?И от коя банка?

# 1
  • Мнения: 1 324
Ако отговаряте на стандартните условия, изисквани от всички банки, не би трябвало да ви се откаже кредит от която и да било банка. По принцип ДСК дават масово потребителски. Ако не успеете да вземете потребителски, варианта ипотечен за строителство в такъв малък размер е почти 100% сигурно, че ще ви бъде отпуснат.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако можете да докажете доходи и имате стабилна работа никоя банка няма да ви откаже кредит.

# 3
  • Мнения: 3 621
Ако можете да докажете доходи и имате стабилна работа никоя банка няма да ви откаже кредит.
Peace Peace Peace
а за 13000 лв не си струва да се тегли ипотечен кредит

# 4
  • Мнения: 4 300
Експресбанк дават доста кредити напоследък, но така или иначе 13 хил са малка сума, ако имате добри доходи не би трябвало да има проблеми.

# 5
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Благодаря на всички,които се включиха със отговори.Не можим да теглим ипотечен,защото нямаме какво да ипотекираме,но ще пробваме с потребителски ,напролет.Лек ден Hug

# 6
  • Мнения: 2 631
Hug
Тина, много зависи за потребителските. Зависи на колко се осигурявате, зависи дали могат да ви дадат служебни бележки, ако ви осигуряват на по-малко, зависи дали можете да намерите поръчители и т.н Като решите - пиши пак тук и ще ти кажа към момента коя банка ще бъде най-добре за вас.   bouquet

# 7
  • Мнения: 6 417
Всяка банка може да откаже кредит, дори и да отговаряте на условията й, без да дължи обяснение защо го прави. Уникредит без проблем дават кредити, според моето инфо.

# 8
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ако имате доказан доход поне 1000 лева на човек, не би трябвало да имате проблеми.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 631
О, да, всяка банка може да откаже при супер изрядни документи, за съжаление и Уникредит също....

# 10
  • Мнения: 674
Експрес банк и Общинска банка дават кредити с поръчители в момента.
Доколкото чух са увеличили изискванията но кредитират.
За 13 000 лв да правите ипотека не ми се вижда удачно нещо.... newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 2 631
И защо да не е удачно? Лихвите ще са по-ниски, но трябва да се сметнат разходите съответно  Peace

# 12
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Одавна не съм влизала тук,защото мераците ни за кредит отидоха на заден план,но не сме се отказали.Кредитът е потребителски,а не ипотечен,както някой са си помислили.Белешката ми ще е с реалните доходи,които не са 1000 лв,а средно някъде към 500  и то само моите доходи,защото съпругът ми работи на временен трудов договор и никъде няма да му признаят доходите.Ще изчакаме да мине месец март и ще започнем ходенето по мъките.
Смин,би ли споделила това относно банките ,който ще са подходящи за нас.

# 13
  • Мнения: 2 631
tina1801, понеже банките променят доста често условията си, нека седмица преди да решите да го правите - ми пиши - може и на лични и ще ти пиша как са нещата тогава. Помислете и за поръчител евентуално  Peace

# 14
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Имам напредък относно кредита,но има нещо по документите,което не ми е ясно.Моля,ако има някой просветлен по въпроса да помага.Питането ми е следното: от банката ми дадоха един формуляр да попълня,но понеже счетоводителката ми отсъства документа го попълни помощника й,но според съпруга ми не е попълнен правилно.Ето го и случая:
Удостоверение за месечно трудово възнаграждение
С настоящото удостоверяваме ,че...................................е назначен на длъжност...............с трудов договор...........,с брутно месечно трудово възнаграждение в размер на..?...... и с чисто месечно трудово възнаграждение за последните три месеца както следва.........т.е. какво означава чисто месечно възнаграждение,това ,което получавам на ръка на края на месеца или сумата от осигуровките без данъците?Благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт