Пангасиус ?!?!

  • 135 551
  • 206
  •   1
Отговори
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Купих си незнайно защо такава риба,и сега не знам как да я приготвя  Rolling Eyes Стои близо месец във фризера и току що я извадих ,но как да я направя? newsm78 Най елементарното за което се сещам е да я изпека на грил тигана,няма начин да не стане,но все пак ми се иска,ако вие сте купували такава риба да споделите как я готвите  Hug
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Това е една от най-най-вкусните риби, любима ни е. Само пържена я приготвям, така става най-добре  Peace

# 2
  • Мнения: 1 352
И аз взимам често такава риба. Правя я във фолио на грил тигана. Осолявам, добавям чер. пипер и розмарин, поливам със зехтин, най-отгоре редя кръгчета лимон и завивам с фолиото. Пека по 10-ина мин. от всяка страна.

# 3
  • София
  • Мнения: 618
Ние я хапваме панирана Wink

# 4
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Благодаря Ви много момичета !
Значи реших да изпробвам ,понеже както казах никога не съм приготвяла такава риба......в пакета са 3 големи филета-дълги и широки,та ще изпържа полавината,а другата половина ще я направя както казва Мариета-Кюфтета Laughing
Панираната също звучи добре,но само аз ям панирана риба,никой друг така,че като за първи път ще се прежаля да не опитам така,но ако ни хареса рибата и панирана ще пробвам Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 156
Това е една от най-най-вкусните риби, любима ни е. Само пържена я приготвям, така става най-добре  Peace

А най-добре става, ако се пържи в масло  Peace

# 6
  • Мнения: 1 352
Това е една от най-най-вкусните риби, любима ни е. Само пържена я приготвям, така става най-добре  Peace

А най-добре става, ако се пържи в масло  Peace

Обаче избистрено, че иначе загаря и става гадна работа.

# 7
  • Мнения: 2 926
Ние също я хапваме панирана  Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз я пържих, оваляна в галета и подправка за риба - стана много вкусна.

# 9
  • Мнения: 2 770
Обаче избистрено, че иначе загаря и става гадна работа.
Извинявам се на авторката , че и ползвам темата   bouquet,но .....как така избистрено  масло?

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Обаче избистрено, че иначе загаря и става гадна работа.
Извинявам се на авторката , че и ползвам темата   bouquet,но .....как така избистрено  масло?


няма кякво да се извиняваш,и аз това исках да попитам Кюфтета Wink

# 11
  • Мнения: 27 524
А, Захир, не знаех, ще опитам, мерси  Hug

Ето хубаво обяснение от Цецето:

Тук може би трябва да кажа за технологията на "избистряне"- в дълбок съд на не много силен огън се разтопява маслото /най-добре вземете 250гр. качествено краве масло - разбирайте небългарско.../. Като започне да ври, започвате да обирате бялата пяна отгоре - това всъщност са млечните остатъци, които трябва да премахнем, за да остане чистото масло. Отделно на дъното се получава един загар, който не бива да ви притеснява, това са механични частици, които също трябва да се премахнат. И така, бъркате без да стържете по дъното и отпенвате, докато престане да се пени отгоре. Не отнема много време. Накрая прецеждате в съд, в който ще го съхранявате - така може да престои в хладилника 2-3 седмици, без да се разваля или гранясва, и си го ползвате когато ви потрябва. Ароматът на това масло е несравним с нищо друго.

# 12
  • Мнения: 940
Аз редовно препенвам масло, но пангасиус съм яла само един път. Беше я направила свекърва ми и изобщо не ми хареса. Беше една мазна и гадна. Тя я беше панирала. Но рецептата на Мариета-Кюфтета ми звучи добре.

# 13
  • Мнения: 1 352
Блонди е написала за избистрянето. И аз точно от там се светнах Peace, сега като си купя масло веднага си го избистрям и го прехвърлям в бурканче. Използвам го за много неща, пържила съм и картофи, не загаря и аромата е страхотен Peace.

# 14
  • Мнения: 68
Скоро приготвяхме за пръв път такава риба.Филенцата ,заедно с девисил,морков и гъбки ги загънахме в пакетчета фолио и пекохме във фурната ,на мен лично много ми хареса.Самата риба ми се стори по-мазничка,предполагам ,че и приготвена на скара ще е страхотна.

Общи условия

Активация на акаунт