Късна овулация-въпроси?

  • 2 831
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Здравейте,някой знае ли каква е причината за дългата Фоликуларната фаза?

Знам,че доста момичета имат този проблем,но никъде не можах да разбера какви са прините за тази аномалия.
Дали е нарушена функция на хипофизата ,която произвежда по-малко естрогени или както в моя случай нарушено съотношение между  фоликустимулиращ хормон (ФСХ) и лутеинизиращ хормон (ЛХ) един от важните показатели за поликистозни яйчници.Дали при такива нарушения всъщност може да се говори за качествена овулация (с отделена яйцеклетка годна за оплождане)?

# 1
  • Мнения: 869
Явно няма разбиране по тоя въпрос. SadМного ми се искаше да си отговоря на някои въпроси.

# 2
  • Мнения: 1 868
Здрасти и аз съм с късна овулация Peace
Имам две спонтанни бременности, за съжаление неуспешни Sad
Доста се рових по въпроса и четох дори учебник по гинекологична ендокринология и установих, че причините може да са много.Но общо взето ако лутеалната фаза си е в норма няма проблем.Фоликулярната може да бъде и доста по дълга, бавно се покачва ФСХ-то, но това не е проблем стига да има доминантен фоликул.А това дали е качествена яйцеклетката мисля, че се изследва естрадиол в подходящия момент!

# 3
  • Мнения: 869
А според теб кога е подходящия момент ? Аз съм изследвала Естрадиол на 15-ти ден и все си мисля,че резултатите не би трябвало да са валидни след като овулацията ми още не е минала на този ден.За съжаление и гинеколога ми и ендокриноложката ми не вземат впредвид това,че съм с късна О и ми назначават изследвания по учебник,на (3-5 ден-ТСХ,ФСХ,ЛХ ),15-ти-Естрадиол и  21-ви ден за прогестерона.За прогестерона разбрах,че е 7 дена след доказана О,но за другите хормони дали ще са реални резултатите и ако не,кога трябва да се правят изследванията.

Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 07:30 от ela79

# 4
  • Мнения: 1 765
Аз също съм с късна О., и от там по-дълъг цикъл, миналия месец я засякохме на 19ти ден, което според лекарят ми е в норма, притеснително би било ако е след 20ти ден. Не съм го разпитвала на какво се дължи, но 2 поредни месеца имах висок пролактин ( нисък естрадиол ), който се регулира от само себе си и в месеца, в който беше в норма, съответно естрадиола ми също беше ок. Този месец отново ще проследим овулацията и ще пусна прогестерон, дано с него нещата са наред.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 871
И аз съм така - с дълъг цикъл (31 дни и повече), ову към 18-ти ден. От това, което научих, важно е втората фаза да е постоянна и да е поне 12-13 дни. Тя определя дали ще имаш проблем със забременяването. Хормони не съм изследвала, така че за това не мога да помогна.
Защо не опиташ в един цикъл да съчетаеш изследванията с фоликуметрия? Така хем лекарят ти ще види кога ти е О., хем ще направиш изследванията когато трябва.

# 6
  • Мнения: 1 868
А според теб кога е подходящия момент ? Аз съм изследвала Естрадиол на 15-ти ден и все си мисля,че резултатите не би трябвало да са валидни след като овулацията ми още не е минала на този ден.За съжаление и гинеколога ми и ендокриноложката ми не вземат впредвид това,че съм с късна О и ми назначават изследвания по учебник,на (3-5 ден-ТСХ,ФСХ,ЛХ ),15-ти-Естрадиол и  21-ви ден за прогестерона.За прогестерона разбрах,че е 7 дена след доказана О,но за другите хормони дали ще са реални резултатите и ако не,кога трябва да се правят изследванията.
При по дълъг цикъл е нормално хормоните ти да не са в норма на 3-5ден!
Аз водя дълга борба с много доктори заради тази глупост, не се съобразяват с индивидуалния пациент и просто не е мястото да разказвам колко пъти са допуснати фатални грешки върху мен точно заради това слагане на всички пациенти под един знаменател.
Аз съм мед работник и много бих искала да ти помогна ако не с друго поне с инфо, защото на мен ми отне доста време да се ориентирам.
Доктора с когото работя ми препоръча един медикамент или по скоро добавка, която за сега ми се отразява добре, но разбира се трябва да се извършат няколко консултаций за да се разбере дали е подходящо за теб(така както обясняваш ми се струва подходящо), но като гледам си от далеч а аз съм в София иначе с удоволствие бих се срещнала с теб и съответно бих те консултирала с моя док.
А сега на въпроса за естрадиола, разбира се че не е достоверно толкова рано!
На колко дни ти е цикъла?
Правена ли те е фоликулометрия и ако да на кой ден е засечена ОВУ?

Общи условия

Активация на акаунт