? Тест за бременност, аналгетици влиаят ли

  • 1 066
  • 6
  •   1
Отговори
Чувствам се длъжна да си направя тест за бременност заради закъснение с около 14-20 дни, изцяло ползвам презервативи и нямам сериозно основание за такава причина за закъснение, не сме забелязвали спукан презерватив след употребата, но знае ли човек. Та със ринит или синузит съм и правя темп, от 2 дни ползвам нурофен за темп, слагам в носа гел виброцил, смуча разните таблети за гърло.

 Дали употребата на алагетици би компрометирала теста, а теста е най-евтин(китайски).

Разбира се допускам още куп възможни причини за забавяне като се почне от празничното похапване с месо, хормони, сезон...

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Според мен - НЕ  Stop

# 2
  • Мнения: 1 353


 Дали употребата на алагетици би компрометирала теста, а теста е най-евтин(китайски).

...
Не!

# 3
  • Мнения: 1 335
Не! Тестът за бременност отчита наличие на хормон (ЧХГ), който се отделя само по време на бременност. Аналгтиците или друг препарат не би компрометирал теста.

# 4
  • Мнения: 2 926
arcana ти го е обяснила точно!

# 5
Wink Благодаря ви Wink
теста отчете (-) като успях да не ползвам за всеки случай аналгетиците. Сега май по-кофти предстои да търся, все още няма цикъл, изследванията са скъпи, тотално съм отчаяна от здравната система. Ползвам друг ник основно и ме досрамя да си задам въпроса за теста, затова с нов. Иначе съм вряла и кипяла от док. гафове и май ще ходя на ендокринолог, защото вече много ме е шубе(то не бяха подозрения от моя страна за щитовиден проблем, микроаденом хипофиза или надбъбречна жлеза). Пролетта съм правила тестове щитовидна жлеза и антитела - ок са, но сега съм сигурна вече че ми се втвърдява нощем или като се ядосам възел на врата до ключицата.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И все пак първо мини през гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт