Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, много ме вълнува въпроса с инвитрото спонсорирано от държавата, но несъм наясно какви документи трябва да се подготвят, какви са критериите и какви са сроковете.
Ние със съпруга ми миналата годна правихме инвитро, но неуспешно, но аз много искам да имаме детенце и няма да се отказвам, моля Ви ако знаете нещо по въпроса да ми пишете.
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 382
Все още нищо не се знае относно начина на кандидатстване.
Следи форумите, определено ще има теми, ако нещо се приеме.

# 2
  • Мнения: 313
д-р владимиров беше убеден, че ще е факт..но от последните новини останах с убеждението че "държавата си върна думите назад" и май нещо не им се дават парите...дори после пак по някави новини видях докторите да протестират, сред които беше и д-р владимиров, но не мога със сигурност да ти кажа подробности..то нали имаше някава фондация "Искам бебе" те се занимават мисля с въпроса. потърси - те имат сайт

# 3
  • Мнения: 815
Мили, момичета, не протестират докторите, а ние пациентите подкрепяни разбира се от лекарите. Ето тук можете да прочетете повече за миналите, настоящите и разбира се бъдещите решения които очакваме да се вземат за създаването на Фонда:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32376.0

# 4
  • Мнения: 1 484
Някой  знаели  точно  кога ще  кажат  какви  документи  ще  трябва  да  се  подават.И  двойки  без  брак  ще  се  одобряват  ли.Благодаря  предварително.

# 5
В момента се водят преговори и до месец трябва да излезе правилник за дейността на фонда. Там ще е ясно какви документи и критерии ще се одобряват. До излизането му всичко ще бъде догадги и коментари. Нека сме толерантни и изчакаме нещата да се систематизират и публикуват официално, за да може да не се лутаме, а да действаме по правилата, каквито и да са те.

# 6
  • Мнения: 1 484
volleyball  много ти  благодаря  за  отговора  имам  приятелка  която  иска  да подаде  документите , но  не знае  ши  какви  точно..Ще  и  кажа  да  поизчака  малко.

# 7
  • Мнения: 278
Записвам се да следя и тази тема.
 Peace

# 8
  • Мнения: 930
и аз тук Peace
в тази тема ли ще се пишат новините относно кандиданстването или ще се открие нова тема newsm78

# 9
Одобрена е сумата, която се отпуска от бюджета под формата на фонд, но към днешна дата все още не са уточнени критериите, по които ще бъдат одобрявани кандидатите. Другият абсурд е, че тази сума би била достатъчна за трите опита на около 2 000 двойки, а по неофициална статистика семействата с репродуктивни проблеми в България са над 250 000. Още по големият абсурд е, че, представете си, официална такава статистика нямало, не била правена от 20 години и тепърва щяла да се прави. Вие сами се сещайте какви ще бъдат критериите щом 250 000 двойки ще се борят за нещо достъпно за 2 000. Иначе правителството ни е крайно заинтересовано от гражданите с репродуктивни проблеми, ами да вземе като начало да им уточни бройката поне.... Поредният прах в очите........

Източник на информацията - медиите

# 10
  • Мнения: 1 484
До  колкото  знам  казаха ,че  през  март  ще  обявят  всичко.Имам  приятелка  която  иска  да  кандидатстват  тя  има  едно  неуспешно  инвитро  .Дали  двойките без  брак  ще  имат  право  за  кандидатстване.Как  мислите.?

# 11
Убедена съм,че нашите управници ще се "справят" с проблема както винаги.И на мене ми е интересно за критериите.Аз не се надявам защото имам едно детенце нищо,че от 5 г. правим второ-без успех.

# 12
изчакайте ясните критерии за да видите кой може да кандидаства. нека публикуват и необходимите документи, за да няма лутане и излишни паники. двойките без брак ще могат най-вероятно да подават документи, както и до сега,  но вероятно след подписване на определени декларации за случая. нека се запознаем с крайния вариант на правилника, защото дебатите продължават. в сайта на министерство на здравеопазването се качват всички документи своеверемеено. Peace

# 13
  • Мнения: 2 259
д-р владимиров беше убеден, че ще е факт..но от последните новини останах с убеждението че "държавата си върна думите назад" и май нещо не им се дават парите...дори после пак по някави новини видях докторите да протестират, сред които беше и д-р владимиров, но не мога със сигурност да ти кажа подробности..то нали имаше някава фондация "Искам бебе" те се занимават мисля с въпроса. потърси - те имат сайт
Някък грозно ми звучи "имаше някаква фондация......".
Ако не беше фондация "Искам бебе" ,"Зачатие",д-р Стаменов,д-р Владимиров,д-р Табакова  и др./ извинявам  се ,че немога да изброя всички ,/то никой неможеше да се надява на помощ от държавата в този размер.Повече уважение към хората ,които се борят за мечтата ни. Hug

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 11:21 от Vali :)

# 14
  • Мнения: 616
Записвам се за да следя темата, но искрено се надявам първия ми опит да е успешен и да не стигам до кандидатстване за средства от фонда. Praynig Peace
Vali:) не се ядосвай, някои хора просто не са наясно явно кой се бори за нашето щастие. А на тези хора ще препоръчам малко повече да се информират преди да пишат.

Общи условия

Активация на акаунт