Често изхождане при 3 месечно бебе на смесено хранене

  • 2 654
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте, д-р Слънчева!
Дъщеря ми е на 3 месеца и половина, и от 5 дни насам ака по 4-5-6 пъти на ден (преди това акаше веднъж на ден/ден и половина). Днес даже до обяд - 3 пъти. Изпражненията й са жълти, жълто-зеленикави, понякога зелени, с твърди, несмлени частички, разтегливи, лепкави. Струва ми се, че забелязвам и слуз.
Тя основно е на кърма, като дохранвам с Милумил 1.
Нищо друго не пие освен това. Аз се храня разнообразно, избягвам млечни продукти, пия лактогонен чай.
Какъв е проблема според вас? В понеделник ще й пускам ректален секрет...
Иначе е весела, играе си, не плаче...

# 1
  • Мнения: 5 760
Мишсля, че детето няма проблем! Grinning

# 2
  • Мнения: 822
Благодаря Ви за отговора!
Но се оказа, че проблем има - от ректалния секрет се изолираха масово Proteus spp.
Сега се лекуваме, а и стер. урина изследваме да се види да не е оттам проблема.
Въпросът ми е - нормално ли се открива Протеус в изпражненията (част от нормалната чревна флора ли е) и на какво евентуално се дължи масовото му намножаване?
Благодаря Ви предварително!

# 3
  • Мнения: 5 760
Тази бактериална флра я има в минимални количества, но се активизира при продължително лечение с антибитоци или при разтройство- т.е. се нарушава нормалния баланс на чревната флора. Подходящо е да се дават хранителни добавки за нормализиране на флората напр. Нормофлор, лактофлор .
При дохранването използвайте храни насочени срещу АБКМ като Фризолак НА или направо с Фризопеп. Ако се стабилизират изпражнениятата и иизчезне Протеуса е добре да се консултирате с доц. Маринова специалист по хранителни алергии.

# 4
  • Мнения: 822
Благодаря Ви, д-р Слънчева!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт