Колко е приемливо да се дава при сурвакане на роднинските деца?

  • 4 894
  • 33
  •   1
Отговори
Честита Нова Година!
Желая здраве, щастие, късмет и берекет!
Предстоят сурваканията и се питам колко парички  е приемливо да се дава при сурвакане на роднинските деца?

# 1
  • Мнения: 682
Колкото имате възможност! Peace

# 2
  • Мнения: 123
Няма такова нещо колко е приемливо - според възможностите и желанието.

# 3
  • Мнения: 511
Колкото Вие на сърце Peace

# 4
  • Мнения: 3 394
Колкото са ви възможностите, сурвакането си е традиция, не муфтене!

# 5
  • Мнения: 5 710
Ние давахме м/у 5 и 10 лева. Не повече, че много почват да им блестят очите:-))
Аз лично предпочитам да давам пакетче с лакомства, но не бяхме подготвени.
Най-хубавото е пликче с разни вафлички, бонбонки, плодове, монети...

# 6
Ние давахме м/у 5 и 10 лева. Не повече, че много почват да им блестят очите:-))
Аз лично предпочитам да давам пакетче с лакомства, но не бяхме подготвени.
Най-хубавото е пликче с разни вафлички, бонбонки, плодове, монети...

И аз дадох лакомства, но на мъжа ми дадох да даде пари, не знам като сурвакат и вас и мъжа ви , двамата по отделно ли давате или общо единя дава?!
И аз приемам сурвакането като традиция, но усещам, че децата си чакат парички, или поне възрастните така ги настройват, и май не се зарадваха на лакомствата, въпреки , че се бях постарала лично да ги опаковам?!

# 7
  • Мнения: 284
И какво лошо има в това,че сте дали и парички на децата.Грозно звучи това,че децата се настройвали от възрастните относно парите.............,нали все пак са роднински деца
Всяко дете си мечтае да си купи нещо и си събира парички.Съдя по моите деца,и не виждам нищо лошо в това.
И не го разбирам това издребняване-кой какво и по колко дава,важното е все пак да зарадваш децата ,нали?

# 8
  • Мнения: 5 710
Ами аз не ги разбирам много тези неща, но целият ритуал е всъщност символичен, не толкова фондонабирателен.
Сценката на детенце, което монотонно казва 5 думи, без да му е ясна идеята, нито самото то да влага минимален патос,  след което да му блеснат очите при вида на 10 лева  е доста неприятна, поне за мен.

# 9
  • Мнения: 22 349
И аз смятам, че човек трябва да даде толкова, колкото възможност има.
Ако е едно детенцето може и повече пари да отдели, но ако са 3-4-5деца, едва ли всеки има по ХХлв. да дава.
Може да звучи и шантаво, но до нас живее една баба на 70г, на празник жената винаги дава по 2лв на детето, яйце, козунак на Великден и т.н. - най-много се радвам на тези 2лв, защото си представям колко е пенсията на жената и че са дадени наистина от сърце. (ние през останалото време помагаме когато има нужда).

# 10
  • Мнения: 1 844
обикновено малките дечица се радват повече на пакетче с лакомства,да не говорим  ако вътре има и някоя малка играчка..
по-големите деца определено се надяват на парички и няма нищо лошо в това,все пак има толкова щуротийки,които искат да си купят..
колкото до това колко да дадем-ами колкото са ни възможностите,а и желанието.ако трябва да посоча сума-може би около 10 лв. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 200
аз давам лакомства ,а мъжът ми паричките ,племенниците ми са малки, от пари не се вълнуват още  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 554
на сина ми тази вечер му беше първото сурвакане Heart Eyes пра бабата,подари торбичка с лакомства,а пра дядо му,даде 20 лв Grinning дядото 10 лв,леля му беше купила пуловер,а чичо извади 20 лв Flutter това е чистак бърсак прибра се детето с 50лв Mr. Green утре ще по изтупаме и вуйчо и баба му Crazy Flutter

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Никога не съм давала пари, само шоколадчета и плодове в торбичка Rolling Eyes

# 14
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
И аз си мисля че ,парички е по-добре . Сладките работи радват повече ,но не можеш да обясниш на 2 г. дете ,4е не трябва да яде всичките си подарени шоколадчета наведнъж ,а че с паричките които му се дадат ,пак ще му се купи нещо само за него Blush

Общи условия

Активация на акаунт