Как да стимулирам лактацията?

  • 741
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Кърмя сина си вече 2 месеца и силно се надявам да е така поне още 4. Проблема е, че преди известно време започнах да чувствам гърдите си много празни. Бебо суче лакомо първите 5 минути, а после явно вече не тече така лесно и започва да дърпа зърното и да се сърди. Изпуска го и после пак зхапва, но вече не прглъща на всяко цокване. Първо си мислех, че може да са колики, но когато реших да му дам и другата гърда, той продължи да си суче спокоен, вече без да нервничи и да се сърди. Започнах да ям варено жито и да се цедя нощем. Какво друго мога да направя, за да се увеличи отново лактацията? Другата седмица сме на консултация и се моля да е наддал добре.

Предварително ви благодаря за съветите.

# 1
  • Мнения: 860
ЧНГ много здраве, щастие и любов!  bouquet

Аз правя това - Чай на Хип, хомеопатичните Рицинус Комунус 5 сн/ 3-4 пъти на ден по 5  под езика пред храна/, много течности предимно вода най- добре действа и бебето по често на гърда и за 2-3 дни при такова цокане за което пишеш ще се увеличи кърмата. Аз се цедя и при мен е по различно но ако той ядеше от мен можеше и да замравязам. Успех ти пожелавам може би и другите мами ще те посъветват нещо друго.

Весел ден Simple Smile


# 2
  • Мнения: 9 988
Може би лактацията е наред. Постепенно организма се синхронизира с апетита на бебчо и гърдите вече не са толкова напрегнати както в началото. Явно и детето си показва, че иска да суче и от двете гърди. Аз например така кърмех и дълго имах кърма без да чувствам препълненост в гърдите.
Пий течности, около 3 литра на ден. Най-вече виж в библиотеката на форума, има много добри обяснения.
Не се стресирай и успех в кърменето. Peace

# 3
  • Мнения: 4 242
Няма по добра стимулация от честото кърмене! Колкото повече кърмиш, толкова повече мляко ще имаш. И спокойствие и увереност, щото кърменето е най вече в главата, не толкова в гърдите.  Peace

# 4
  • Мнения: 488
Освен честото кърмене можеш да хапваш по малко овесени ядки и варено жито и да пиеш на вареното жито водата!Сурови ядки ,без фъстъци, също!
Българско лактогонно чайче и други негазирани и безкофеинови напитки.....за майката,а за бебето само кърма и нищо друго!
Успех!

# 5
  • Мнения: 367
Аз също имах подобен проблем. Започнах да предлагам гърдата по-често. Пиех чай за кърмачки/с копър и анасон/. Пия бирена мая, повече течности, отделено време за почивка, възможно най-малко стрес. Това са нещата, които действат при мен. Лично за себе си не подценявам и нощното кърмене, макар че е трудно, мисля че това стимулира лактацията ми. Тогава имам най-много мляко и съм спокойна че бебчо го изсуква.

# 6
  • Мнения: 19
Момичета, благодаря за съветите! Hug

Продължавам с вареното жито и увеличих течностите. Май товапомага за момента, защото пак успява да се нахрани с една гърда.

Общи условия

Активация на акаунт