зачервени сухи бузки

  • 5 036
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
На бебо преди месец(сега сме на 6 м) се появи сухота  на едната бузка, която се зачервява от време на време.
Другата е мека  но и тя се зачервява, мажем ги по съвет на педиатъра с бадемово масло.
Но ефект няма, днес видях че има и подобно "сухо място" и  под коляното.
Само да отбележа че ,Бебо е  само на кърма 0-6м, от 10 дни се захранваме.
Май ще се ходи на дерматолог.
Моля помогнете !

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Темата ти не е за тук, но както и да е.
Купи си от аптеката Нахткерцен балсам на д-р Тайс - идеален за много суха хожа, невродермити и атопични дерматити. Хипоалергенен, става за бебета Peace Мажи сухите участъци интензивно и ако до десетина дни не се оправят - на дерматолог. И внимавай със захранването, може да е реакция на нова храна.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 016
при нас помага линола фет(или линола уреа при по-тежки състояния).
д-р тайс не ни помагаше....
но общо взето някакви такива кремчета за дерматити биха били решение.
къпане през ден-два с хладка вода....
това ако е дерматитно или от студа....


но може пък да е реакция към това с което захранваш....
ти какво даваш?

# 3
  • Мнения: 250
При нас помогна DERMALIBOUR на A'derma.Успех!

# 4
  • Мнения: 199
На нас педиатърката ни изписа  крем себамед за защита от околната среда. Трудно го намерих в аптеките,но се оказа супер ефикасен  Peace

# 5
  • Мнения: 3 993
И на моята дъщеря бузките изпръхват от студа навън. Мажа я с Baby Face Cream на Sebamed - идеален за случая.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 44 016
И на моята дъщеря бузките изпръхват от студа навън. Мажа я с Baby Face Cream на Sebamed - идеален за случая.  Peace

Да де, но освен на бузките има и под коляното....което говори, че може да не е само от студа Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
И аз започнах да мажа сина си с някакво олио, не помня на коя фирма и стана същото, не му понесе. Смених веднага на лосион и всичко се оправи.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 479
Предполагам,че е реакция от храната.С какво започна да захранваш?

# 9
  • Мнения: 3 993
И на моята дъщеря бузките изпръхват от студа навън. Мажа я с Baby Face Cream на Sebamed - идеален за случая.  Peace
Да де, но освен на бузките има и под коляното....което говори, че може да не е само от студа Wink
Може, но също така може да е просто суха кожа и изисква по интензивно мазане с хидратантни кремове. Бебетата често имат суха изнежена кожа вкл. и моето, като беше по-малко този проблем ни беше по-сериозен, сега вече го поизрастна. Имаше и на двете коленца по-сухи и зачервени участъци, ами като спи на коленца как няма да има  Laughing Е, консултация с дерматолог със сигурност ще успокои нещата.

# 10
  • Мнения: 105
Криси като се роди на определени места му се белеше супер яко кожата. След къпане го мажеж или със олиото на Себа Мед или с мас. Много хора като чуят за мас и си представят само гадни неща, но маста подхранва адски много кожата и изобщо не прави мазни петна по дрехите.

Сега и нашите бузи са супер червени и изсъхнали, но си признавам, че само лицето не му мажа.

Също така да похваля крем БОЧКО против подсичане. Действа безотказно  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 44 016
Бочко какво общо има....
такива сухи изпръхнали участъци ако се мажат с такъв крем най-вероятно ще стане по-зле.....
Little wingels - исках да кажа, че може да има много причини за такова нещо...наистина вероятно доктор ще разбере дали е от храна, сменена козметика, просто суха кожа, от времето или кожата е атопична..... и т.н.

Моят беше с много суха към атопична - правеше такива петна, обриви, също и на сгънките отзад на краката, на гърба и къде ли не....от студ се засилваха.....
беше доста чувствителен и към козметика, прахове за пране и т.н....
Към храна не.....
та просто трябва да се разбере точно причината....

# 12
  • Мнения: 1 372
на дъщеря ми и бяха изсъхнали и зачервени бузките в един период, но със Судокрема се оправиха.

# 13
  • Мнения: 544
Аз съм мазала с Бочко и съм доволна.

# 14
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми имаше сухи участъци близо до ушите и под коляното когато беше на 2-3 месеца.Мазах я с  балсама Нахткерцен на д-р Тайс около 1 месец и всичко изчезна.Втори път не са се появявали такива сухи петна.

Общи условия

Активация на акаунт