имам пневмония

  • 957
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Оказва се че съм с двустранна пневмония и се налага сериозно лечение!
Лекаря ми предложи 2 АБ съвместивми с кърмене които ще пия мин. 10 дни  .  А най добрите лекарства са несъвместими с кърмене и се отказах от тях. Основно защото не ми се занимава сега с отбиване , а лекарствата за спиране на кърма са токсични и няма да ми понесат. Освен това бебето ми не приема нищо от шише та това ще ме травмира много. И си мисля дали избрах правилното решение! Бебето ще пие всичко което аз пия / а то е доста сериозно/ !?! Дали просто да не започна да я отбивам  ?!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ох, милата - много неприятно Confused
Факт е, че част от това, което ти пиеш, ще премине в кърмата и ще стигне до бебето - но съвсем не е в количество, което да е терапевтична доза. Практически количеството, в което повечето лекарства преминават е само много малък процент дори от детската доза (няколко процента от нея, обикновено по-малко от 10% от дозата, която би била необходима за детето според килограмите му, а в някои случаи и още по-малко). Така че вредата не е толкова голяма - иначе и самите лекари не биха ти го предложили. Ако искаш, да проверим лекарствата - тогава ще мога да ти кажа точни данни за това какво количество преминава при бебето.
Предвид че твоята дъщеричка е вече големичка и вероятно вече е захранена с някои неща, можеш допълнително да ограничиш излагането й на лекарството, като заместиш изцяло някои от дневните кърмения (като се знае кога е пиковият час на концентрация на АБ ще можеш да прецениш кога да не й даваш да суче и кога концентрацията отново е доста спаднала) - това вероятно ще доведе до намаляване на млякото, но все пак ще съхрани някакво кърмене, ако решението ти да я отбиеш още не е изкристализирало съвсем.
Т.е. - има варианти, просто помисли кое ти изглежда най-нетравмиращо и за двете ви Hug Дано бързо да се оправиш Praynig

# 2
  • Мнения: 1 219
Съчувствам ти CryМного е тежко да избираш,но мисля че щом АБ-те са съвместими с кърмене едва ли ще е сериозно количеството,което преминава в кърмата.По-добре не отбивай. PeaceУспех и бързо оздравяване Praynig Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 531
Ще пия  Klacid  и Pancef/макар че лекаря подчерта че най добрия вариант е АБ несъвместим с кърмене и настояваше доста за него/. Най малко травмиращо е да я кърмя тъй като отказва шишета и т.н и допълнителните нерви в случая не са нужни и на двете ни.Със заместването на храненията сме много зле, общо взето попара и най много пюре / което днес отказа/ Twisted Evil Всъщност ако детето поемаше с охота храни и биберони 100% бих я отбила, но нямам нерви сега да се боря и с това....

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 386
Вени-Б - съжалявам за болестта. Дано бързо я превъзмогнеш. Както описваш ситуацията по-добре не се тормози и ти, а и детенцето с отбиване. Щом антибиотиците са съвместими с кърменето - не отбивай малката, която явно предпочита на мама млякото  Grinning Стискам палци бързо да се възстановиш.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кларитромицинът е добре известен, прилага се при деца и е от сигурната група - с рейтинг Л2 (Л1 имат витамините и водата Mr. Green), това вероятно го знаеш (може да се е налагало на децата ти да го пият). За съжаление няма точни данни за преминаването му в млякото и съответно няма как да се изчисли процента от дозата, който поема с кърмата.
Цефиксим е със същия рейтинг, като в добавка се абсорбира слабо при прием през устата - само 30-50% от него прониква в твоето кръвообращение (и една много малка част от това ще стигне до млякото). Приема се, че прониква в кърмата в някаква степен, макар че няма точни данни освен едно изследване, направено при майка, приемаща по 100 мг, когато не е открито никакво количество в кърмата между първия и шестия час след приема (като се очаква в това време да са пиковите концентрации на лекарството - твоята дозировка вероятно е 400 мг дневно, така че приемаш повече, но все пак звучи успокоително).
И двата антибиотика достигат максимални концентрации около 2ч след приема, така че това е времето, в което е добре да избягваш да кърмиш детето.
Възможно е девойката днес да е била крива и да е отказала пюрето, защото усеща, че ти си разстроена и нещастна заради болестта - в такива моменти децата се лепват за мама в опит да я успокоят със сукането Hug Така че вероятно в следващите дни ще се върне към обичайната си програма с храненето.

# 6
  • Мнения: 2 531
hedra   bouquet Hug
Весели празници!

# 7
  • Мнения: 2 959
...ако детето поемаше с охота храни и биберони 100% бих я отбила...
Вени-б, явно природата/ и в частност Ива/ Си знаят работата. Кърмене още дълго и занапред Ви желая с бебката в новата година, на Теб бързо възстановяване от пневмонията и Ивето скоро да загърби АБ.

Общи условия

Активация на акаунт