hernia pri bebenca

  • 2 176
  • 6
  •   1
Отговори
Zdraveite momicheta, imam bliznaci - 2 momchenca na 2 meseca. Mojete li da mi pomognete s niakakva informacia za hernia ? Ot 3 dena ediniat ima poduvane ot liavo nad slabinite i dnes Doctor mi kaza , che momchenceto mi ima 2 vida hernia - slabinna ot liavo, a sashto i papna hernia. Iska da gi operirame do 2-3 dena. Molia pomognete mi s niakakva informacia !!!

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Моя син също направи на 2 месеца херния в ляво над слабините, но хирурга при който ходихме каза да изчакаме до 6тия, защото ми обясни че това е вродено, не се бил затворил както трябва отвора в стомашната кухина през който слизат тестисите. За около месец и половина подутината отшумя и педи каза че няма смисъл да ходим дори на контролен преглед.

# 2
  • Мнения: 2 950
Йордан, като се прибрахме от родилното, беше с много изпъкнал пъп и подут корем. Педиатърката каза, че може да направи херния, което е по-леко от вашето, но все пак.... Каза да чакаме. След около седмица-две отшумя всичко.

Моят съвет е да не прибягвате до операция, докато не чуете второ мнение. Peace

# 3
  • Мнения: 7 640
аз бих се консултирала с детски хирург от Пирогов. Моят фаворит е д-р Георгиев от Кърмаческо. Херниите са много коварно нещо и не са за пренебрегване.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Има доста информация за херниите, потърси с търсачката. И моето бебе има пъпна херния и вече почти се прибра. Тя се води, че не е опасна и се прибира за няколко месеца сама. Аз я лепя с лепенки, тъй като така се прибирала по-лесно, което не е доказано 100%. Консултирах се с трима лекари и тримата ми казаха, че ако не се е прибрала до 1 година, тогава се оперира. А другите хернии са си опасни, тъй като могат да се заклещят или да направят други усложнения, но това може да го каже лекар. Също така имах съмнение за херния на единия тестис, но на преглед на ехограф се оказа хидроцеле, което често се бърка със слабинна херния. То също се прибирало в голям процент от случаите от самосебеси. Оперира се в краен случай, като порасне детето.
Това е моя опит по въпроса. Прочети колкото се може повече и търси поне две мнения преди да вземеш решение. Наистина има хернии, които трябва да се оперират по спешност.
Успех!

# 5
  • Мнения: 649
Моят Павел беше на 2 месеца без няколко дни, когато му откриха ингвинална херния- от дясно. Понеже не беше много, трябвае да изчакаме до навъършване на 3 месеца, за да го оперират, но ако се заклещише, трябваше да влизаме по спешност. Слава богу, изчакахме до 3месеца. Операцията не се отложи, защото беше станала огромна и не се прибра сама. Дотогава сама си я прибирах. Притесненията, които съм изпитала не ги пожелавам на никого.
Но като цяло самата операция е рутинна. Педиатърката ми каза, че преди време такива операции се правили и в поликлиниките, но сега, заради хигиената, се правят в болници.
Както и да е. Когато влезнахме за операцията, с нас имаше още няколко с ингвинална и две дечица с пъпна херния. На тези майки много им се караха, че не слагали лепенки и т.н. "всички знаем отношението на лекарите" Sick
Но и аз знам за тях, че е по-лесно да се прибере от ингвиналната.
Може би трябва да се оперира, ако много голяма. Дано сама да се прибере.

Успех!!

# 6
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
sonya3 пиши какво стана, разминахте ли се със скалпела?
Надявам се да си се разтревожила излишно!

Общи условия

Активация на акаунт