Моята макаронена салата,супер вкусна

  • 6 993
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 219
    Продукти:
500гр макаронени изделия(най-добре ситни-кускус,или тези на малките фигурки
100гр маслини
4 яйца
1 консерва сладка царевица
1 прясна краставица или няколко от буркан
1 кут.майонеза
колбас по желание

   Приготвяне:
Макароните се сваряват за около 10 мин.Яйцата също се сваряват,обелват се и се нарязват на малки парченца.Краставицата и маслините също се нарязват на малки кубчета.Когато макароните се сварят,отцеждат се и се объркват добре с майонезата.Към тях се прибавят всички останали продукти-отцедената царевица,маслините,краставицата,яйцата,колбаса на кубчета.Всичко се обърква и салатата е готова.Сервира се предварително изстудена в хладилника.
  ПРИЯТЕН АПЕТИТ!!!!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 126
Чудна е тази салатка.И аз така я правя.Сега мисля пак да я спретна за Нова година Peace

# 2
  • Мнения: 308
Задължително ще се изпробва.

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много е вкусна наистина, но малко тежичка ми идва на мен......

# 4
  • Мнения: 123
И тъй като моите хора не са любители на макаронените изделия,вместо тях слагам сварени картофи  и всичко останало,както е твоята рецепта.Ако пък нямам подръка картофи става и с повечко яйца.ВКУСНО Е!  chef

# 5
  • Мнения: 13 172
И аз съм я включила в менюто за утре, само че вместо салам ще е с пушена риба и малко счукан чесън.

# 6
  • Мнения: 511
И аз я приготвям същата Peace
Даже си мисля да я спретна утре,а и е любима на мъжа ми  bouquet

# 7
  • Мнения: 529
Ще опитам след Нова година!

# 8
  • Мнения: 1 277
"Моята" макаронена салата е почити същата. Правя я с кус- кус и без сварени яйца.

# 9
  • Мнения: 592
Много вкусно звучи тази салатка.Вече сварих 4 яйца,утре ще пратя мъж ми за майонеза и маслинки и ще я спретна.Весело посрещане на 2009 година

# 10
  • Мнения: 1 282
И аз правя такава и много я обичам, както и хората, които са я опитали.

Понякога вместо майонеза разнообразявам с доматен сос.

# 11
  • Мнения: 229
Това беше една от нашите новогодишни салати -половината със салам ,половината с пушена риба.

# 12
  • Мнения: 11 607
Никога не съм яла нещо подобно...Какъв вкус има?(ориентировъчно?) Вкусна ли е наистина и с какви ястия върви?

# 13
  • Мнения: 3 306
никога не съм опитвала салата с макарони  Rolling Eyes  но тази рецепта ми хареса  Peace

# 14
  • Мнения: 75
Много е вкусна наистина, но малко тежичка ми идва на мен......
Ако ми позволи авторката, мога да предложа една идея, когато майонезата се разбърква с малко кисело мляко и дори може да се добави малко черен пипер по желание. Самият сос става доста апетитен и убива тежестта от чистата майонеза и яйцата. Аз ще я направя още утре! Приятен апетит на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт