За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 5

  • 13 054
  • 295
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 718
Нова тема

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 23 036
Втора  Laughing
Като продължение на предишната тема, относно овлажняването на въздуха... В момента сме при майка ми в провинцията. Холът ни се отоплява от акумулираща печка и през нощта доста се изсушава въздухът. И за да диша малката спокойно, без да й се запушва нослето, майка ми слага мокра дебела хавлия върху печката (естествено няма изпарения от прах за пране). Това също е алтернатива  Peace

# 3
# 4
  • Мнения: 1 336
Аз пък пускам обезвлажнител ...  Laughing Май съм нещо наобратно ... В нашата спалня след като сложихме нова дограма цялата ни стена е мокра и се появи мухъл  Sad, силни препарати не мога да ползвам, защото няма къде да закарам бебо за 2 дена докато се измиришат. Чистя го и пускам машинката, дано да се махне. Есента като не беше много студено пусках духалка и от нея носът на бебо хриптеше много, въздухът беше много сух и трябваше постоянно да пръскам Диснимар или друго подобно. После като минахме на парно и спря от само себе си ...

# 5
  • Мнения: 696
кой беше казал за овлажнителят за въздух на  delongi !!!някай ако има снимки да покаже и дали сте доволни

# 6
  • Мнения: 368
здравеите мами,имам бебе на  6 дена и му се появи жълт секрет на едното око. Мия с физеологи4ен разтвор.Моля на някои ако му се е слу4вало да сподели как се справя.

# 7
  • Мнения: 1 763
Възможно е да конюктивит. Моят син целия първи месец след раждането беше постоянно с конюктивит. Капех му капки Офталмосемптонекс, минаваше му много бързо и след ден-два пак се появяваше. Според педи съм му предала някакви бактерии по време на раждането. Не искам да те плаша, но имаше съмнения за запушено слъзно каналче, така че на всяка цена твоето бебе трябва да го види лекар.

# 8
  • Мнения: 2 111
Аз пък пускам обезвлажнител ...  Laughing Май съм нещо наобратно ... В нашата спалня след като сложихме нова дограма цялата ни стена е мокра и се появи мухъл 
И ние сме наобратно  Mr. GreenМиналата зима бяхме по същия начин-сутрин като станем и от прозорците текат едни реки,появи се мухъл и постепенно се разпространи в цялата стая.Но тази зима се подготвих и купих обезвлажнител,който стои включен по 5-6 часа на ден,проветрявам често и никога не затварям вратата на стаята,дори и през нощта.
candela,най-вероятно е конюнктивит.Задължително се свържи с педиатър за да изпише подходящ мехлем или капки.С физиологичен разтвор едва ли ще мине.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 23:54 от erota

# 9
  • Мнения: 544
здравеите мами,имам бебе на  6 дена и му се появи жълт секрет на едното око. Мия с физеологи4ен разтвор.Моля на някои ако му се е слу4вало да сподели как се справя.

Много бебета като се родят са със запушени слъзни каналчета и се появява такъв секрет. Знам че до 6 мес. е нормално и после ако не се оправи от самосебе си, го отпушва очен лекар. Не е нещо сериозно, но все пак го заведи на лекар, защото може наистина да е конюктивит.

# 10
  • Мнения: 1 226
кой беше казал за овлажнителят за въздух на  delongi !!!някай ако има снимки да покаже и дали сте доволни
поръчах го вчера. Още чакам да пристигне. Ще пиша после  Hug

# 11
  • Мнения: 368
благодаря на вси4ки за бързите но6тни отговори,6те отидем утре

# 12
  • Мнения: 9 973
моето бебе се роди с конюнктивит,лекуваха го 4 дни с тобрин

# 13
# 14

Общи условия

Активация на акаунт