Как да се справя с рязане на музикални файлове?

  • 703
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Сигурно две трети от вас ще ми се присмеят на неграмотността, но имам следния проблем.
Едното дете си избра телефон с много малка вградена памет - 5 МБ, но с допълнителен слот, където сложихме 1 ГБ. Другото си избра с 30 МБ вградена. И сега второто се опитва да праща песни на първото, но не става - пише недостатъчно памет. След бърза справка с каките в магазина се оказа, че телефонът може да приема файлове до 5 МБ, които след това трябва да се местят във въшната памет. Даже може би по-малки от 5, защото има и някакви вградени неща. А песните, оказва се, са от 5 нагоре в пълния си вариант.
Та въпросът ми е: как да режа музикални файлове, защото голяма драма настана. Или да ги компресирам за пращане, а после трябва да се разкомпресират newsm78 Опитах да свалям някакви програми, но очевидно не се справям. Може ли като на идиот да обясните, моля Praynig Hug

# 1
  • Мнения: 2 161
Ето с тази програма можеш да ги режеш.Ако не знаеш как,ще ти обясня.

# 2
  • Мнения: 2 161
А,Дивана,щом си сложила допълнително памет,трябва да покажеш,че там искаш да ти се записват файловете.А сега телефонът иска да ги запише в своята памет,затова ти излиза съобщение за недостатъчна памет.

# 3
  • Мнения: 2 013
Мерси, Шанел. Сега ще видя програмата.
Телефонът е някакво LG, избрано заради дизайна, и няма кабел за връзка с интернет. А при пращане с блутут (как се пише туй на български newsm78) не можеш да му дадеш опция да записва директно във външната памет, трябва да го приеме самия телефон и после да се мести. Поне така обясниха в магазина. И там доста се мъчиха, но крайният съвет беше - режете файловете или компресирайте...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Като има външна памет gsm-a - вземи адаптор, качи файла на компютъра/лаптопа, сложи картата с памет, качи файла и постави картата в телефона, където задай мелодия Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5 370
Дивана, имам програма "Мп3 ту рингтон голд" Компресира огромни емпетройки до 1,5-2 Мб. Можеш да режеш части от песен и само тях да запаметиш. Въобще, много е ценна.
Имам цяла папка с нарязани парчета. Ако те интересува-пиши ми ЛС, ще ти дам списък с песни, би могла да подбереш.

# 6
  • Мнения: 2 013
Като има външна памет gsm-a - вземи адаптор, качи файла на компютъра/лаптопа, сложи картата с памет, качи файла и постави картата в телефона, където задай мелодия Simple Smile

Това ми звучи най-лесно Laughing
Как изглежда адаптора? И колко струва?
Дивана, имам програма "Мп3 ту рингтон голд" Компресира огромни емпетройки до 1,5-2 Мб. Можеш да режеш части от песен и само тях да запаметиш. Въобще, много е ценна.
Имам цяла папка с нарязани парчета. Ако те интересува-пиши ми ЛС, ще ти дам списък с песни, би могла да подбереш.

Музикалните вкусове на 9-годишната пикла надали съвпадат с твоите. High School Musical? Иначе благодаря за предложението.

Свалих програмата, Шанел точно към нея ми даде линк. Но май там може само 5-секундни звуци да се свалят без пари. Иначе трябва да платя. Но продължавам да я разглеждам.

# 7
  • Мнения: 5 370
Дивана, ти си вземал трайл версия. Писах ти ЛС.  bouquet

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Цитат на: Divana link=topic=359853.msg9653503#msg9653503 date=1230564704
Това ми звучи най-лесно Laughing
Как изглежда адаптора? И колко струва?
[/quote

Ако телефона е с MicroSD, малко е странно, че са ви го продали без адаптор. Иначе карти от 1ГБ се продават барабар с адаптора за средно 8-10 лв (и нагоре, според гигабайтите) и стават за MicroSD карти на други марки също Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 013
Цитат на: Divana link=topic=359853.msg9653503#msg9653503 date=1230564704
Това ми звучи най-лесно Laughing
Как изглежда адаптора? И колко струва?
[/quote

Ако телефона е с MicroSD, малко е странно, че са ви го продали без адаптор. Иначе карти от 1ГБ се продават барабар с адаптора за средно 8-10 лв (и нагоре, според гигабайтите) и стават за MicroSD карти на други марки също Simple Smile

Ха, чакай да видя. Може и да има адаптор. Много съм проЗта. Имаше нещо към тях.

# 10
  • Мнения: 2 013
Имат адаптори и двете карти.
А къде на лаптопа да вклоча адаптора?

Ред. НАМЕРИХ!!!!
Много благодаря за всички съвети!
Бу, пиша на лични.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Имат адаптори и двете карти.
А къде на лаптопа да вклоча адаптора?
Четец на карти имаш, вероятно?
Адаптор за микро карта - памет, не адаптор за зареждане на телефона имам предвид.
Ето такова нещо:

     

# 12
  • Мнения: 2 013
Много мерси. Оказа се микро СД. Намерих и четеца.

Общи условия

Активация на акаунт