Имам следните наблюдения относно нашенките и чужденките

  • 978
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Начи забелязвам разлика в реакциите на българите и тези на чужденците. Предимно женски реакции имам предвид, но май и мъжките са същите. Начи като споделя на българи или тук във форума, че имам някакъв проблем с мъжа ми или поне аз го възприемам като проблем и много често ние българите гледаме негативно и песимистично на въпросната ситуация. Веднага почваме да подозираме, че не ни обича въпросния мъж, че си има друга, даваме съвети  дори за раздели. Докато тук в Дания като се оплача нещо от мъжо на някоя наша обща позната, семейна приятелка или роднина винаги реакцията им е: Той много държи на теб. Дори да споделя нещо очевидно обезпокоително предпочитат да си замълчат отколкото да ми кажат, че между нас може би наистина има проблем. Изобщо няма такова настройване на хората един срещу друг, всички са толкова добронамерени... Вече 5 години съм тук, но все още ме учудва тази добронамереност, избягване на спорове... грижат се  да запазват мира между хората максимално. Дали това е специфична датска черта или и при други народи се наблюдава. Или пък ние българите сме си негативни и злобни.
И още нещо. Като гледам БГ предавания с публика, и то млада публика, Море от любов примерно... Начи лицата от публиката излъчват някаква злоба и лошотия. Това преди не ми правеше кой знае кво впечатление. Ама като свикнах на тукашните миловидни, спокойни и добронамерени физиономии и вече ми прави много силно впечатление. Включително собствената си физиономия като я гледам на снимка и сравнявам с околните датски мутри ми изглежда някаква гаднярска.  #Cussing out #2gunfire

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Колко много "начи"! Рядко се среща напоследък.


# 2
  • Мнения: 2 792
 От описаното разбрах, че аз явно съм чужденка.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Оф, пак ли ще се сравняваме с датчаните Laughing Аман начи! Mr. Green

# 4
  • Мнения: X
Как бе, в Море от любов аз виждам лица със сълзи в очите, с изражение на съчувствие, смирени и благи, ще речеш, че кака Наталия е събрала вси светии ,12-те апостола и всички ангели и архангели вкупом, а не просто някаква си публика. Не знам, мисля, че както е мит, че онези хора в Северна Европа са студени, така е и мит, че всички балкански субети преливаме от злоба, но съм склонна да се съглася, че из нашите географски ширини си падаме малко фаталисти, мисля че и аз самата бих могла да поработя върху това, но то само с мислене не става.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ники , я дай снимка да ти я видим тая мутра  Joy

# 6
  • Мнения: 3 447
От описаното разбрах, че аз явно съм чужденка.
А аз - че съм НикиФин Grinning

# 7
  • Мнения: 2 448
Аз разбрах само, че датчаните са лицемерни и неконфликтни.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Цитат
Вече 5 години съм тук, но все още ме учудва тази добронамереност, избягване на спорове... грижат се  да запазват мира между хората максимално
И специално тук се разтоварваш, като 80% от мненията ти са агресивни, злобарски и конфронтационни.
Хайде няма нужда!
Освен това си сбъркала подфорума.
Заключвам плювалника!

Общи условия

Активация на акаунт