Къде живеем?

  • 1 604
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
  Гледайки предаванията и филмите по телевизията за толкова празнични дни забелязвам, че процентът на българската музика и филми е много малък. Имаме такива хубави коледни и номогодишни песни, включително и детски, но почти не ги чух. Не са ли медийте тези, които трябва да популяризират българската култура или сме вече някаква чужда провинция?

# 1
  • Мнения: 516
Твърде популистка теза. Има достатъчно български филми и музика из медиите. Просто ползвай дистанционното по предназначение.

# 2
  • Мнения: 9 814
Канал 1, Сателитният канал, каналите за фолклорна музика......

# 3
  • Мнения: 54
Специално заради Дона Флор се ,,разходих" из 45 канала, които  хващаме и като приспадна музикалните само по БНТ дават български филм. Не съм ли права, че процентът е доста малък? newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И Скат, разбира се  Grinning

# 5
  • Мнения: 516
Caraline, колко български филма се произвеждат годишно, че искаш да са пълни телевизиите с такива? Моето мнение е, че в последните години може да се гледа българско кино по телевизията. Пък била тя и БНТ или Сателитния канал.

# 6
  • Мнения: 1 212
Бг радио би могло да ти бъде някаква утеха в момента все пак .
Вярно , не е с Коледна тематика, но тече вече 2-ри ден поне класация на най-големите български песни -
Нон-стоп българска музика !

# 7
  • Мнения: 3 447
Е как бе, чалгата, дето дъни отвсякъде малко ли е?

# 8
  • Мнения: 5 370
МА моля ви се, вчера гледах "Топло", за пореден път по празниците. Май по Сателитния канал.
Когато, обаче, става въпрос за музика и кино, "българско" не винаги е еквивалент на "качествено". Лично мнение, ако и да не е  твърде патриотично.
П.С. По Скат непрекъснато се редят "творци български", забравени в дъното на скрина. Whistling

# 9
  • Мнения: 9 814
Оххх, и по Диема дават бг филми.

# 10
  • Мнения: 7 837
Наистина не дават, обиколих повече от 150 канала...

# 11
  • Мнения: 2 032
Предполагам, че се пускат филми и песни, които редакторите предполагат, че зрителите им искат да гледат?
Пък и дискове има да си пуснеш, ако нещо ти долипсва.
Аз не съм останал с впечатлението, че много български филми се правят напоследък (но може и да греша), ако е така - може не всеки да иска да гледа "Оркестър Без Име" за дванайсти път.

Иначе, да отговоря на заглавитето- на различни места живеем.

# 12
  • Мнения: 750
Е как бе, чалгата, дето дъни отвсякъде малко ли е?


Е, от това по-българско, здраве му кажи  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 271
Е, как бе хора не дават български филми?!?
По сателитният канал дават само българско кино!Даже наскоро по БТВ-то даваха филмите на Тодор Колев.  Naughty
А за чалгата сте прави-при толкова наплив на такива песни(нямам нищо против жанра и тези, които го слушат) как да не го заобичаш  #2gunfire

# 14
  • Мнения: 2 161
Торентите са пълни с български филми.да не повярваш чак,колко български филми правят.И повечето са откраднати от националния ефир.Обаче няма значение,защото под всеки торент пише:С любов към българското кино!И на мен това много ми харесва.
За хубавата,стойностна,българска чалга не мога да пиша.Защото ще се разплача и ще размажа написаното по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт