Не мога да се изцедя - нито на ръка нито с помпа

  • 3 585
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте,
надявам се някой да може да ми помогне - бебо е на 15 дни, кърмя го на поискване - понякога на 3 часа, понякога на по-малко.
За момента наддава по 100 гр за 5 дни и почти всеки памперс е кафяв - така че предполагам му стига кърмата ми.

Притеснявам се обаче, че не мога да изцедя нищо - помпата ми е на AVENT ръчна - пробвам всеки ден - без успех. Даже капка не пада, а с ръка като стисна - има капки. Явно не успявам да направя вакум.. Пробвам и преди да го кърмя - пак нищо. Пробвам се и на ръка - капки падат ама все си мисля, че техниката ми не е правилна.

Дали някой друг не е имал същите проблеми и как стартирахте процеса? Мислех си дали няма някъде където да отида за дами покажат как да се цедя на ръка.. може да ви изглежда много елементарно, ама за мен си е направо невъзможно...

# 1
  • Мнения: 3 718
Честито бебенце първо  Simple Smile
За цеденето, не си единствена, никак не е лесна работа. За помпата, която ползваш знам едно нещо от опит. Преди да потече нещо, трябва да направиш доста празни обороти. Помпата трябва да направи много хубав вакуум за да изкара нещо. А и не на всяка гърда успява да го направи. Друго важно нещо е да си сигурна, че си я сглобила правилно, има едно дребно гумено нещо дето без него не става.
Цеденето на ръка не ми е силна страна, но става като притисна ареолата малко над зърното между палец и показалец... пусни едно търсене в гугъла или виж в библиотеката дали няма някое филмче.
А най добрия вариант е да ти го покаже някой на живо, консултант по кърмене ако имаш в близост или акушерка от род. дом.
А ти защо толкова държиш да цедиш? Ако напишканите памперси са 6-8 на денонощие, бебето е спокойно и с добър тонус, ако си е върнало рожденното тегло и вече наддава, значи получава колкото му е нужно. Цеденето не е показател.

# 2
  • Мнения: 2 837
Честито бебче и от мен!
И аз като Шаманката искам да те питам защо искаш да се цедиш? Бебето е най-добрата помпа - клише, но истина. Аз никога не успях да изцедя от селе си повече от 20-30 милилитра (това са най-успешните ми опити), но кърмех Румен година и почти девет месеца, никога не съм давала добавка.
Засега, както виждам, бебо наддава добре, щом ака и пишка, спокоен е, значи всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 1 328
Притеснявам се обаче, че не мога да изцедя нищо - помпата ми е на AVENT ръчна - пробвам всеки ден - без успех. Даже капка не пада, а с ръка като стисна - има капки. Явно не успявам да направя вакум.. Пробвам и преди да го кърмя - пак нищо. Пробвам се и на ръка - капки падат ама все си мисля, че техниката ми не е правилна.

За цеденето с помпата: опита ли без силиконовия накрайник, т.е. само с пластмасовата част? Важно е да си я сглобила правилно за да прави добър вакуум. Има едно малко беличко кръгче - то трябва да е с чертичките нагоре, гладкото надолу към шишето. Помпай поне 2-3 даже 5 мин. може да минат докато тръгне хубаво млякото..

# 4
  • Мнения: 315
Притеснявам се обаче, че не мога да изцедя нищо - помпата ми е на AVENT ръчна - пробвам всеки ден - без успех. Даже капка не пада, а с ръка като стисна - има капки. Явно не успявам да направя вакум.. Пробвам и преди да го кърмя - пак нищо. Пробвам се и на ръка - капки падат ама все си мисля, че техниката ми не е правилна.

За цеденето с помпата: опита ли без силиконовия накрайник, т.е. само с пластмасовата част? Важно е да си я сглобила правилно за да прави добър вакуум. Има едно малко беличко кръгче - то трябва да е с чертичките нагоре, гладкото надолу към шишето. Помпай поне 2-3 даже 5 мин. може да минат докато тръгне хубаво млякото..
Това беличкото кръгче го понамести с пръст, ако не може да направи вакуум.И аз имах този проблем в началото, но после се научих - понамествам с ръка гуменото кръгче. А когато ми се поразшириха каналите започнах да изцеждам повече мляко.Сега когато ми се наложи да оставя бебка на някой да я гледа, а мен да ме няма, изцеждам до 160 мл кърма, а в началото едва 10 мл цедях.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А защо ти е да цедиш?
Ако е само от колебание или чудене 'колко яде", хич не се и мъчи.
На ръка се цеди, като притиснеш ареолата... особено движение е, ту изтегляш напред, ту натискаш надолу. Не закачаш зърното, само на ареолата се натиска. И трябва да си отпусната и спокойна, иначе нищо не тече. В началото е трудно както с помпа, така и с ръка, но пък рефлекторно потича по-лесно -ако чуеш, че бебето плаче напр. потича... А ако свикнеш, с ръка се изцежда по-лесно и по-качествено от помпата.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 673
Освен да махнеш онова силиконовото, можеш да намокриш пластмасовия накрайник, който се допира до гърдата, така става по-добър вакуум.

# 7
  • София
  • Мнения: 26
Много благодаря на всички за отговорите  Hug
Истината е че пробвам по 2-3 минути с помпата и като нищо не тръгне се предавам и изнервям ужасно.. вероятно и това си оказва влияние...
а искам да се цедя не за друго ами все пак да имам някакъв резерв в хладилника, ако да чукна на дърво се разболея .. -знам де - пфуй лоши мисли бягайте далеч ама човек трябва и да е реалист Simple Smile)
Ще поогледам внимателно помпата и ще се пробвам по-спокойно и без нерви Simple Smile
целувки

# 8
  • София
  • Мнения: 6 673
Има известен период, когато започнеш цеденето, когато помпата работи на празен ход - нужно е време млякото да слезе, обикновено това се получава по-лесно, когато бебето суче, но с ръчна помпа е малко по-трудно, може и 5 мин. да помпаш без резултат. Можеш да пробваш да сложиш помпата на едната гърда, докато бебето суче от другата, в този момент е по-вероятно да потече лесно млякото, но е малко сложно да държиш бебе и да цедиш с помпа в този момент.

# 9
  • Мнения: 3 718

а искам да се цедя не за друго ами все пак да имам някакъв резерв в хладилника, ако да чукна на дърво се разболея .. -знам де - пфуй лоши мисли бягайте далеч ама човек трябва и да е реалист Simple Smile)
целувки
Ако имаш предвид обикновено вирусно разболяване, важно е да знаеш, че можеш и даже е задължително да продължиш да кърмиш. Това е защото през кърмете ти се предават антитела на бебето и то или не се разболява или кара вируса много по леко.
За твое успокоение можеш да си сложиш някакъв резерв в камерата. Ако не ти потрябва, дано е така, можеш да го ползваш за ваната на бебето  Wink

# 10
  • Мнения: 362
И при мен ситуацията беше същата.Както са писали и другите момичета,трябва време,за да потече млякото.И аз пробвах по 2-3 минути и се отказвах,а понякога трябва повече време Peace

# 11
  • Мнения: 33
 Честито бебче и от мен! Аз така и не успях да се науча да се цедя както трябва. Понякога успявам, друг път не, но важното е,че бебка суче. Успокой се и всичко ще се нареди както трябва. Най-важното е да си отпусната и да се наслаждаваш на бебчо. Успех в кърменето.

# 12
  • Мнения: 264
Ако не чувстваш гърдите си пълни, ако не чувстваш напрежение, няма смисъл да се цедиш.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 854
Всичко, което са ти казали по-горе, а ако държиш да изцедиш пробвай със затоплена кърпа, мокра или суха, че от топлото каналите се разширяват и потича по-лесно кърмата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт