Имахте ли разширени вени през бременността?

  • 2 218
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 468
Да ви попитам, това чудо ми е от преди месец и малко повече, не става дума за капиляри, а за ужасна, болезнена и надута вена, започваща от дясната страна на интимните части и стигаща отзад до под коляното, която ако стоя права ужасно боли. Купих си лекарства, чорапи, лежа, но няма оправия. На някого случвало ли му се е подобно нещо и дали след раждането ще се облекчат нещата?  newsm78

# 1
  • Мнения: 6 441
След раждането незнам,но определено може да има усложнения при самото раждане от напъването.
Майка ми имаше подобен проблем.
Посъветвай се с лекар.Хич не е безопасно да ти даваме съвети тук,а и имаш малко време до раждането.

Леко раждане!

# 2
  • Мнения: 27 524
На мен не. На моя позната - като при теб. Повече лежеше, носеше денонощно чорапите и след раждането се оперира.

# 3
  • Мнения: 9 814
Лично аз не, но снаха ми имаше и с двете си бременности.
Освен специалните чорапи, които носи и повечето лежане и препоръчаха да роди със секцио.
Около месец два след раждането вените се поуспокоиха, но и до сега при повече физическо натоварване се надуват и болят доста.

# 4
  • Мнения: 4 292
Имах на левия крак. Появи се към шестия месец на втората ми бременност. Изчезна почти веднага след раждането, но не беше толкова голяма, като описаната от теб.

# 5
  • Мнения: 1 477
При мен нямаше подобен проблем.

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Слава Богу, нямах такива проблеми  Confused

# 7
  • Мнения: 1 554
не съм имала и сега нямам Praynig

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз имам една точно отзад под коляното и ужасно ме дразни. В смисъл не ме боли, но ми синее на крака и се притеснявам, защото май е увеличава. Не съм пробвала да се мажа с нещо. Ще следя темата. Все не ми остава време да отида на лекар точно за това.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм имала.

# 10
  • Мнения: 1 512
Според мене най-добре се консултирай с лекар по този въпрос.

# 11
  • Мнения: 2 334
Не съм имала такъв проблем слава богу.Консултирай се с лекар  Peace

# 12
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Една позната има този проблем и ще ражда със секцио,така че нй-добре говори с твоя лекар.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Момичетата са те посъветвали вече-говори с лекар.Аз не съм имала,но знам,че от напъните нещо може да се усложни,особено ако е дебела и болезнена.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм имала такъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт