Колики-до кога?

  • 33 561
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
Здравейте!Първо да се извиня,ако има подобни теми и се повтарям EmbarassedСподелете,при вас до кога продължиха коликите и какво ви свърши най-добра работа.Моят бебо е на 1 месец и ползваме Инфакол,но имам чувството,че при нас нямат особен ефект.

# 1
  • София
  • Мнения: 175
И при нас лекарствата не помагаха особено. Когато синът ми стана на 4 месеца започнаха да отшумяват постепенно. Дотогава само гушкането и масаж по коремчето правеха нещата търпими. 

# 2
  • Мнения: 6 274
Масажирай му коремчето - ще го облекчи със сигурност...
Чувала съм и за затоплена кърпа на коремчето, но аз лично не съм слагала...
Иначе - около три месеца продължават коликите...

# 3
  • Мнения: 264
При нас нямаше силно изразени колики, да не кажа, че почти нямаше. Давах му преди всяко хранене 15 капки Саб симплекс, не знам дали това е помогнало.

# 4
  • Мнения: 544
До около 3 месеца.
А всичките лекарства за колики са само за успокоение на майката. Нашето педи каза, че това е период, който трябва да се премине и нищо не е в състояние да премахне коликите.
Големият ми син се облекчаваше единствено като го сложа да спи по корем.

# 5
  • Мнения: 2 111
Коликите на дъщеря ми продължиха около 3 седмици и единствените капки,които й помогнаха бяха Бейбинос.

# 6
  • Мнения: 27 524
Различно е. Някои даже нямат  Grinning Криско започна от 7-мия ден и продължиха до около 3 месеца. При някои и повече са. А за капките - лек за коликите няма. Има само успокоение някакво за майките, иначе нищо не помага. Нерви, неспане, спокойствие и изчакване да преминат, това е  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 527
При всяко дете е индивидуално  Peace Синът ми имаше близо 4 месеца  ooooh!, а дъщеря ми рядко. При нея много добре действаше духалката  Peace Гушкай го повече и го слагай по коремче върху себе си, за да е по-спокоен  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 114
На моята дъщеря и помагаше само Колийф-доста скъпи капки/30лв за седмица/,но наистина само те свършиха работа.Ползвала съм и Инфакол но нищо особено не се случваше от тях,макар доста мамита да се кълнят в ефикасността му.

# 9
  • Мнения: 27 524
Момченцата имат по-силни и по-продължителни колики от момиченцата  Confused Peace

# 10
Дащеря ми е на 2 месеца от 2 седмици започнаха коликите и аз и давам Инфакол при нас помагат много макар и давам само 3 пъти на денонощие.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 717
Преди малко писах в темата за коликите при момчета и момичета.
Дияна нямаше. Алекс имаше от родилното и продължиха до средата на 3тия месец.

# 12
  • Мнения: 1 554
слагаш ли бебето по корем да спи?сина ни беше на 20 дни като почнахме да го слагаме по корем да спи и колики рядко имаше Peace
давах и капки бебинос Peace

# 13
  • Мнения: X
Едната имаше колики нон-стоп до 3-ия месец, другата имаше чат - пат, но до 4-ия.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
4 месеца и половина го трясаха...  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт