професия маникюристка - дали е мисия възможна?

  • 25 006
  • 23
  •   1
Отговори
здравейте на всички и първо Весела Коледа!
отдавна съм решила да се занимавам с горе посочената професия, но от скоро се заех да осъществя мечтата си сериозно
все още не съм си намерила къде да карам курсове освен стар нейлс /от пловдив съм/ но ще търся повечко
та интересува ме ако има маникюристки много ще съм им благодарна ако ме "открехнат" как стои въпроса със заплащането, колко може горе-долу да си докарвам на месец, защото смятам с това да се издържам Simple Smile
наскоро четох че за да си отворя салон трябвало да имам 5 години стаж, това вярно ли е?
пак ви благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 196
аз пък отдавна се отказах от тази професия - работих 1 година Peace-карах курсовете в o.p.i работила съм в два салона единия до ндк а другия на раковска беше-успех в начинанието Hug

# 2
благодаря ти все пак, но ти защо си се отказала?
също ме интересува с какъв капитал трябва да разполагам горе-долу за закопуването на материали и т.н.?

# 3
  • Мнения: 196
аз бях на процент-трудно е от начало,докато събереш постоянни клиенти и дали е разработен салона много са факторите Peace.Отказах се за да запиша в СУ

# 4
  • Мнения: 1 731
Карах курса в 'Абалико' гр.Варна.Все още си търся и набирам по-малко материали.Искам да го работя,харесва ми и знам ,че има място за всеки под слънцето.При мен е плюса ,че помещението си го имам .Естествено,че се притеснявам дали ще се справя.То няма как да е иначе.Но ...ще опитам и ще бъда постоянна.Ще ходя на допълнителни обучения,така че ...нали знаеш човек цял живот се учи,каквото и да реши да прави ,винаги има какво да научиш.
Успех и не се отказвай!Ако това е мечтата ти -преследвай я.
  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 317
И мен ме вълнува тази тема. Изкарала съм курс, но нямам кураж  Crazy
А и го карах преди 2 години, то от тогава досега техниката толкова се разви, че ще ми трябва нов определено.

# 6
  • София
  • Мнения: 16 003
Джули, регистрирай се, разгледай форума - има и теми Найл арт№ ... в тях пишат професионалистки, има дадени адреси.
Да мисията е възможна - дъщеря ми работи от няколко месеца. Завърши 12 кл, няма намерение да следва/засега/, а и аз държа да има професия, не ме вълнува  висшето. Изкара курсове и за маникюристка и за фризьорка. Работи, разбира се със собственичката на салона, във времето когато няма клиенти - краде занаята на фризьорката/печелила много конкурси/. Парите - дали и стигат зависи от нея как ще ги разпредели и за какво ще ги харчи. Дала съм и 3 год. да изучи всичко в салона, да си създаде контакти в областта - клиенти, доставчици, колежки - фризьорки и да ми каже с какво иска да се занимава и тогава ще и оборудвам помещение.
Та след целия роман, който написах - изкарай курсове, започни работа без да разчиташ на пари в началото и постепенно ще се ориентираш. Но най-важното - умееш ли да рисуваш, имаш ли ръка.

# 7
благодаря ви на всички отново
до сега съм правила много пъти маникюра на приятелки
не мисля да се отказвам, но не знам от къде да започна Rolling Eyes да всъщност първо ще си изкарам курса /като намеря/ и след това ще търся работа, но много държа да съм независима   Tired
не мога да започна и да не разчитам на пари, защото от това главно ще се издържам
да ясно ми е че в началото ще съм на загуба, но ме интересува като се разработи идеята какъв ще е резултата
поздрави  bouquet

# 8
  • Мнения: 30
провери в обявите за работа в "Марица" има курсове,но не знам дали са сериозни (да не вземат само паричките и после-нищо) обади се,питай...и аз си мислех да мина няколко курса,но ще видч първо да се хвана на някаква др работа,ако не стане-ще изкарам и аз нещо и така.успех ти желая-преследвай целта!

# 9
  • София
  • Мнения: 16 003
Не знам за курсове в Пловдив. Мога да препоръчам в София. Но проверете обяви за работа за маникюристки - просто се обадете и питайте за условията без да споменавате, че нямате диплома .Така ще разберете как се работи в Пловдив, дали е на  заплата+ процент, само процент или наем на място.
А за курсовете - ако не се учиш, интересуваш и търсих постоянно по сайтове просто няма да станеш добра. Курсовете дават само началната, основна подготовка и дипломата после всичко зависи от вас.

# 10
най-накрая се регистрирах  Blush
благодаря ви за подкрепата наистина
п.п. Porsche опитах се да ти пиша но ми показва, че не може да получаваш лични заради пълна inbox  кутия Rolling Eyes,

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Аз карах курса миналата година октомври,но с това май не се вадят добри пари,освен ако не попаднеш някъде където да си на твърда заплата,,,иначеее 30лв седмично можеш да вадиш ако те устройва,там където карах курса ме посъветваха да карам маникюр + още нещо понеже от това пари не се вадели.Иначе го карах в салон олимп в капана,значи маникюр,декорация + 2 ноктопластики влизаха в цената на курса.
Успех Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Напротив вадят се пари ако имаш желание за това.Приятелка го кара преди година и половина,но в Бургас.Първо кара маникюр и педикюр,после ноктопластика,после и медицински педикюр и кво да ти кажа не пада под 1000 и кусур на месец.Но нея определено я влече.Харесва и работата.Дори си направи собствен салон преди 2 месеца и си нае и фризьорка и козметичка.Така,че не се отказвай.Успех. Peace

# 13
  • Мнения: 30
май най-важно е къде ще попаднеш след това...защото и най-добрия да си,като работиш в кварталното салонче няма да взимаш кой-знае-колко...в хубавите и скъпи салони мисля,че не взимат всеки...естествено трябва и няколко курса да се изкарат.в Пловдив знам,че има страшно много салони->много голяма конкуренция...пък може и да се получи нещо...

# 14
  • София
  • Мнения: 16 003
Писах ви по-горе. Просто трябва да се почне от някъде. Няма начин веднага да влезеш в най-оборотния салон, освен ако не го купиш. Започва се от квартален, не ги пренебрегвайте. Лятото Ани/в квартален/  не можеше да си вдигне главата от педикюри, сега намаляха. За курсовете - направих си сметка, че съм похарчила дору-горе колкото за 1 кандидатстудентска кампания с 2 изпита. Няколко майки на съученички ме обвиниха, че съм безотговорна  като не плащам за частни уроци и  нея натискам да кандидатства. Освен курсовете ще ви трябват и пари за инструменти - поне в началото. Взехме всичко на Солинген, допълнително постоянно правеше маникюри и педикюри на приятели. Сега също постепенно купуваме разни четки, боички.  Напролет ще изкара и курс за акрил.
Ето и сега - утре е почивка, но ще хода да подстригва 2 познати момчета и да полира ноктите на трето. Няма как да имаш практика само от курса. А и като иска да е и фризьорка.
Следващ съвет - ако може след курса да си намерите работа, където сте само 1 маникюристка. Просто човешката злоба е голяма и съм била свидетел как като клиент ме убеждават да си запиша час при Х, а не при У, защото е нова. Правила съм се на клиентка в салона  на Ани по тел. и са ме увещавали да не ходя при новата. Нелоялна конкуренция, борба за пари.
Сега си е сама и нямаме проблеми.
Ще се печели, но се изисква постоянство, упоритост, малко хитрост и много търпение.

Общи условия

Активация на акаунт