Голямата тайна

  • 8 147
  • 80
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,
Моля за искрен съвет. Семейна съм от 5 години. Родителите на съпруга ми са разделени. Свекърва ми постоянно ме натоварва с разкази за предищни изневери на свекъра ми. Преди известно време ми каза , че свекъра ми има извънбрачна дъщеря , родена една година след раждането на съпруга ми. Първоначално си помислих, че си измисля за да ме настрои срещу свекъра ми. Преди 3 месеца съвсем случайно попаднах на това момиче-според разказите на свекъвра ми. Повярвайте ми-тя съществува, а съпругът ми не подозира за това. Не мога да споделя с никой. Не мога да погледа свекъра ми в очите и напоследък постояно се караме със съпруга ми защо се държа зле с баща му. А аз не мога да съм артистка. Старая се да се държа нормално , но не успявам. Вече аз излязох виновна, че пренебрегвам родителите му. Не мога да му кажа аз истината, не искам да му съсипвам представите за родителите му. А свекърва ми ме къллна да не му казвам и да живея в лъжа с мажа си. Всеки ден като излеза мажа ми рева и не мога да се побера в кожата си. Не знам как да постъпя правилно. Искам си старото семейство, любовта на живота ми, а той смята ,че искам да го разделя от родителите му. А аз не мога да общувам с тези тайни вече нормално с тях. Моля Ви мили момичета за съвет. Не съм казвала нищо на моите родители за да не ги разочаровам и тях.
Моля ако някой има подобни преживявяния сподели с мен , защото се изядам отвътре. Не се държа нормално , а не знам и кое е правилното в тази ситуация.
Благодаря Ви предварително.
Весела Коледа.

# 1
  • Мнения: 77
накарай баща му да му каже сам.

с.

# 2
  • Мнения: 223
Всеки човек на младини е направил някаква грешка,грешка е че свекървати е споделила това,но помисли си тя самата е имала нужда да сподели с някого.Лошото е,че си изслушала само нейната страна,незнаеш свекър ти ,защо е допуснал това да се случи.Незнаеш неговата история,а неговата история според мен ще е неговата истина,защото съм сигурна,че някъде е преувеличено.От друга страна ти се измъчваш,защото криеш от съпруга си.Аз ако бях на твое място,ще накарам свекърва ти да каже истината на съпругата си,кажи и че за теб това много ти тежи и че ти неможеш да живееш в лъжа.Кажи и че не си искала да знаеш такива неще и не е било нужно чак пък да те заклева.Постави и някакво условие и така.Недей да осъждаш свекър си,недей..ти незнаеш неговата история.Така,че виж какво ще правиш след разговора със свекърва ти,но пък съпруга ти може и да разбере и да се отнесе по-меко към създалата се ситуация.Успех

# 3
Баща му не знае, че аз знам. Като гледам освен свекърва ми и аз друг нищо не знае по въпроса. Баща му явно пази това в дълбока тайна.

# 4
  • Мнения: 223
Ами кажи му,че свекървати ти е споделила,поговори спокойно с него,изслушай неговата история,ако разбира се ти сподели нещо

# 5
Благодаря maggito . Аз наистина много се измъчвам, при удобен момент наистина ще говоря със свекърва си. Тя ми разказа това и ме накара да живея в лъжа.

# 6
  • Мнения: 127
Ако свекъва ти държи всчко това да остане в тайна, не разбирам защо ти е разказала тази история. Да беше я казала на сина си. Така ми изглежда, че е страх от нейна страна да говори с него и желание да я разбере, а чрез теб е най удобния вариант. Хем агнето цяло / тя не настройва син срещу баща/ хем вълка сит /сина и е запознат със страданията на майка си/

Относно изневерите - свекърва ти най добре трябва да знае защо ги е  имало и да потърси вината и в нея си.  Не си го слагй на сърце, и не страдай за чуждите грешки. Живей си живота така както го искаш с твоя си съпруг и не провтаряй грешките на свекърва ти.

Празници са - усмихвай се и бъди доволна, че съпруга ти не е копие на баща си / сигурно защото ти не си копие на майка му Laughing/

# 7
Благодаря soni4ka. Права си-свекърва ми винаги използва удобни моменти за да ми разказва кака сама е гледала децата си-мажа ми има сестра. Как сама се е справяла с трудностите докато бащата на децата и ходел с други жени. Обикновено за другите жени се говори, когато моят съпруг не е в стаята и сме сами и ме предупреждава да не му казвам нищо. Интригата е пълна ,а аз зажиздена с тайни.  Sad

# 8
  • Мнения: 77
Suahili_titi, не е твоя работа да СЪДИШ някого в тази ситуация. имай си мнение, но се дръж неутрално. според мен не е редно ти да криеш това от мъжа си, но и не ти е работа да му казваш. просто кажи на баща му, че знаеш и смяташ, че е хубаво да го разбере от тего, а не от майка си или от теб. бъди ясна и твърда и дръж дистанция. кажи им ако трябва и на баща му и майка му, че искаш да му кажат и дай ясен срок. кажи му ти само в краен случай. не е лошо, че мъжа ти има сестра. лошото е, че крият от него и те принуждават да живееш в лъжа. а замислила ли си се като му кажат ти какво ще правиш? ще се правиш на изненадана ли? няма ли мъжа ти да се сърди ако разбере, че си знаела преди него и не си му казала??! гледай да му кажат час по-скоро и бъди до него в тежките моменти след това.  имам подобен случай в моето семейство и затова се обаждам тук, иначе не бих си позволила да давам съвет.

с.

# 9
  • Мнения: 127
Благодаря soni4ka. Права си-свекърва ми винаги използва удобни моменти за да ми разказва кака сама е гледала децата си-мажа ми има сестра. Как сама се е справяла с трудностите докато бащата на децата и ходел с други жени. Обикновено за другите жени се говори, когато моят съпруг не е в стаята и сме сами и ме предупреждава да не му казвам нищо. Интригата е пълна ,а аз зажиздена с тайни.  Sad

Това ми изглежда много подло честно казано.  Явно е насъбрала доста гняв срещу свекъра ти и няма необходимата смелост и доблест да седне и да си изясни позициите пред деца и мъж. Не ставай инструмент в нейните ръце за такива интриги. После всичко ще се исипе  върху тебе и може и виновна да станеш, че си раздухала тази история!

# 10
  • Мнения: 223
Напълно съм съгласна със soniacat Peace

# 11
Благодаря soni4ka. Аз затова не му казах преди три месеца като научих, че това момиче другата сестра съществува. Не съм аз човека който трябва да му каже. Сега си мисля дали пък свекърва ми  е чувала слухове за това дете и просто си ги разправя , но не е сигурна. Но аз наистина съвсем случайно попаднах на това момиче-от същият град, с такава рожденна дата и името което свекърва ми каза. Sad

# 12
  • Мнения: 77
да, и аз като адашката смятам, че свекърва ти те манипулира и се опитва чрез теб да дискредитира свекъра ти. обаче ти не бива да се поддаваш!

с.

# 13
И това си мислех. Накрая да си разваля семейството заради тези тайнил Кравта вода не става. Ами ако се обарне мажа ми срещу мен . Sad

# 14
  • Мнения: 77
точно... час по-скоро трябва всичко да се изясни на мъжа ти, даже мисля, че дълго си чакала. говори с когото трябва и да се действа. заради манипулации и интриги може да се съсипе семейството ти без ти грам да си виновна!

с.

Общи условия

Активация на акаунт