Руска салата през бременността

  • 2 568
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Не знам дали темата ми е много за тоя форум, ама да си питам. Embarassed
Как смятате, дали може да се яде руска салата през бременността?
Най-вече ме притеснява майонезата...
То е малко късно да питам, щото вече се набумках  Embarassed, ама обещавам повече да не правя така. Praynig

# 1
  • Мнения: 9 901
пу, една от любимите ми теми Simple Smile
в началото на бременността ми беше много вкусно да ям руска салата - по 300 грама наведнъж изяждах Simple Smile
яж си, гледай да е прясно всичко, което ядеш и не прекалявай с количествата - това е:)
а в повечето случаи майонезата е приготвена с яйчен прах, който е обработван допълнително.

# 2
  • Мнения: 1 173
пу, една от любимите ми теми Simple Smile
в началото на бременността ми беше много вкусно да ям руска салата - по 300 грама наведнъж изяждах Simple Smile
яж си, гледай да е прясно всичко, което ядеш и не прекалявай с количествата - това е:)
а в повечето случаи майонезата е приготвена с яйчен прах, който е обработван допълнително.

Абе и аз така си мисля, щото те развалените яйца са опасни не само през бременността. Пази Боже! Praynig
От снощи я сънувах тая руска салата и тая сутрин с мръсна газ до магазина да си купя продукти. Направих я и ометох половината купаня....  Blush Embarassed Embarassed
Само, че не трябва да се прави със салам, защото не е варен а сушен, т.е. постничка, ама пак е вкусна.  chef Grinning

# 3
  • Мнения: 6 472
Яж си на воля Grinning Тия купешките майонези са толкова с яйца, колкото аз съм трамвай! Ако все пак те е шубе си купувай такава без яйца или соева - хем е и по- ниско калорична Laughing

# 4
  • Мнения: 9 901
че не можеш ли да замениш сушения колбас с друг?
Аз си я правех с шунка или телешки салам.

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz винаги я правя с шунка.

# 6
  • Мнения: 1 173
Абе той проблема не е в шунката Crazy, по-скоро в майонезата Rolling Eyes
Ся погледнах кво пише на буркана. Имало жълтък. Струва ми се, че ще звъня до фирмата производител да се консултирам..... #Crazy

# 7
  • Мнения: 1 465
И аз си правих руска салатка в на4алото на бременността, ама не помня дали бе6е с 6унка - май само това и липсва6е - важното е майонезата да е прясна, а не развалена.
Ами приготви си сама майонезата - мъж ми я приготвя удома и не6те и да 4уе за купе6ка - ама май французите много оби4ат да си приготвят сами майонезата, особено ако ядат морски дарове правят една по4ти зелена майонеза - май е от зехтина newsm78
Хапвай си салатка без притеснение newsm10

# 8
  • Мнения: 2 553
doritt , мисля че ако майонезата е в срок на годност и не си усетила нещо нередно във вкуса й (а ти явно не си след като си си похапнала) няма за какво да се притесняваш.По-спокойно ей  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
През цялата бременност си хапвах не само руска, а и каквито други майонезени салати се сетех да си направя (но не и купешки такива Naughty - много са ми гадни) и си се чувствах много добре. Нищо не ми е станало, а резултата маха с крака и ръце в креватчето Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 173
А, претърсих аз интернета и най-вече страницата на фирмата производителка.
Пишеше, че яйцата били пастьоризирани, което ме успокои.
Сега има една останала малка част от салатата и така съм и се наточила.....  chef
Ама мъжо каза, че иска и той да я опита, така че ще трябва да му оставя две вилички...  ooooh! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт