Мисля че не й стига папкането

  • 664
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134

   Въпрос?? Кърмя си бебето,което е на 20 дни,но едновременно с това съм на диета. За тези 20 дни свалих 17 килограма като наблягам предимно на плодове и ядки
и много рядко нещо друго.  Въпросът ми е следният- Възможно ли е да намаля кармата заради това??? Като се изпомпвам -горе-долу около 70мл, и си мисля че на бебе не му е достатъчно,защото тя продължава да търси папкане. Да и добавя ли изкуствено мляко??/

# 1
  • Мнения: 8 242
1. Успокой се малко с тази диета  Shocked Такова сваляне е вредно за организма на всеки човек, да не говорим за кърмачките.. Всички токсини, отделяни със свалянето на килограмите, преминават в кърмата..
Много е вероятно това да е довело до намаляване на кърмата..
Защо ги правиш тези глупости  ooooh!
Пиеш ли течности? Колко ?
Бебето как ака? Пишка? Теглили ли сте го как наддава?
Това колко изцеждаш не е показател колко кърма изяжда бебето, защото сукането от гърдата е много по-ефективно от изпомпването с помпа..
Бебетата първия месец, че и втория, по принцип се хранят доста често .. Синът ми постоянно ми висеше по гърдите.. 24 часа на ден..
Колкото по-често суче бебето, толкова повече кърма ще имаш..
Но не мога да разбера още каква е рази драконова диета и за какво  Confused
А за плаченето - ако ядеш главно ядки и цитруси е доста вероятно да му докараш зверски колики на малкото човече  ooooh!

# 2
  • Мнения: 4 290
Разбирам желанието ти да отслабнеш. Аз самата съм доста суетна и спазвах много стриктен хранителен режим по време на бременността си, обаче съобразявайки се с нуждите на плода. Да, кърмата ти ще намалее ако гладуваш, а според мен ти в момента правиш точно това. Няма да намалее, ако се храниш разумно. Не да се тъпчеш, защото няма нужда, а да си набавяш необходимите калории. Ако си разумна ще отслабнеш много лесно и без да тормозиш организма си, но и без да застрашаваш кърменето. Приемай повече течности, дори само вода, хапвай си пилешко, пресни плодове и зеленчуци, супички. Внимавай много с ядките, защото някои причиняват колики. Други обаче ще ти помогнат да увеличиш кърмата си. И най-важното - води се по детето си. Давай да суче на поискване, мъничко ти е бебчето още и може даже през половин час да иска гърда. Това да не те плаши, всичко се нормализира с времето. Не си втълпявай, че не му стига, това което изцеждаш не е предпоставка, че толкова и изсуква. Помпата не може да се сравнява с бебето, трябва да следиш изхожданията. Съветвам те да не започваш дохранване с лека ръка, по-скоро работи за увеличаване на лактацията.

# 3
  • Мнения: 134
 Преди няколко дни я водихме на лекар и се оказа ,че за 12 дни е наддала 500гр, и е пораснала с 3 см. Колики за сега няма, но това с дъвченето на ръцете ме кара да си мисля че не и стига храната. Акането и е почти след всяко хранене, и пика по същия начин.
  А диетата не е точно драконовска,защото раждах със секцио и покрай операцията свалих поне 12 килограма. Останалите с повече течности и по малко храна. Не мога да с понасям като слонче,за това. Качих близо 36 килограма по време н бременността.  БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР

# 4
  • Мнения: 356
Много искаш да върнеш бързо предишната си форма, нали? А възможно ли е все пак да поотложиш малко във времето крайната цел - свалянето на всички излишни килограми? Не казвам да се откажеш, а да разсрочиш задачката напред във времето. Кърменето не е подходящият период за строги диети. Но пък повечкото разходки с количката, недоспиването и, не на последно място, самото кърмене помагат да сваляш килограми, убедих се по себе си.
Желая здраве на теб и на момиченцето ти  Hug

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Преди няколко дни я водихме на лекар и се оказа ,че за 12 дни е наддала 500гр, и е пораснала с 3 см. Колики за сега няма, но това с дъвченето на ръцете ме кара да си мисля че не и стига храната. Акането и е почти след всяко хранене, и пика по същия начин.
  А диетата не е точно драконовска,защото раждах със секцио и покрай операцията свалих поне 12 килограма. Останалите с повече течности и по малко храна. Не мога да с понасям като слонче,за това. Качих близо 36 килограма по време н бременността.  БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР

Детето е наддало чудесно. Еда ли не му стига кърмата. Яденето на ръцете не е задължително признак за глад - детето така опознава себе си и околния свят  GrinningНо ако наистина прилагаш драконови диети може кърмата да намалее, да не говорим, че при кърмене е необходим да приемаш разнообразна храна, за да бъде храненето на бебето пълноценно, а ти да си набавяш необходимите белтачини, минерали и витамини. Както са ти казали по-горе не е нужно да прекаляваш с храната, но примът на месо, млечни продукти, зеленчуци и плодове е задължително.

# 6
  • Мнения: 527
Мисълта, че на детето не му стига кърмата е първата стъпка към постепенното му отбиване  Confused Ако имаш желание да кърмиш дълго време бебчето си, се постарай да я изхвърлиш от главата си  Hug Казвам го от личен опит  Confused
Успех!

# 7
  • Мнения: 2 467
Честито бебче   bouquet

Това  "за 12 дни е наддала 500гр, и е пораснала с 3 см" и това  "Акането и е почти след всяко хранене, и пика по същия начин."  са ти индикации, че бебето качва много добре и никак не седи гладно. Адаптирано мляко в случая е напълно излишно.
Изцеждането не е признак колко кърма имаш. Гърдите са "свидливи" към всеки друг освен бебето.
Не пришпорвай толкова диетата. С кърменето се свалят успешно килограми. Ако не - пропълзи ли/проходи ли малкото, ще наваксаш.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детето ти е наддало добре. В този случай мисля, че АМ не е нужно. Ако искаш да си кърмиш детето по дълго не прекалявай с диетата. Има време да свалиш килограмите.

Общи условия

Активация на акаунт