името на бебето

  • 3 057
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Искам беба да носи името на моята прабаба, но разбрах, че не било хубаво да се кръщава дете на починал човек. Някой знае ли защо не е хубаво? Аз по-скоро възприемам това като суеверие, нещо като "бабини деветини"  и не вярвам, че е на лоша поличба да кръстиш детето си на починал. А вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 284
Не зная защо не е хубаво,но аз също съм чувала за това суеверие.
Не бих кръстила детето си на починал човек.

# 2
  • Мнения: 9 814
Не суеверие, а просто мое вътрешно усещане е това, че детето не трябва да носи името на починал близък роднина.

# 3
  • Мнения: 8 999
Да, чувала съм го. Но при мен и без друго не стоеше този проблем. Предпочитах да почета и зарадвам живите си роднини - моите родители и родителите на мъжа ми.

# 4
  • Мнения: 780
Не зная защо не е хубаво, може и да са бабини деветини, но и аз не посмях да кръстя детето си на починал човек.Майка ми е кръстена на починала на младини сестра на дядо ми....жива и здрава е...

# 5
  • Мнения: 544
Да, чувала съм го. Но при мен и без друго не стоеше този проблем. Предпочитах да почета и зарадвам живите си роднини - моите родители и родителите на мъжа ми.

Аз също.

# 6
  • Мнения: 3 804
ами ако се замислите всеки е записан на по4инал 4овек-директно или индиректно

# 7
  • Варна
  • Мнения: 222
Не бих се притеснявала да дам на детето си името, което съм му избрала. После цял живот ще съжалявам, ако трябва да го наричам по начин, който не ми допада чак толкова. Аз направих компромис и кръстих сина си, както таткото искаше. После месеци наред не можех да го нарека с името му. И все още мисля, че сгреших, макар, че свиквам вече. Не допускай тази грешка, не и заради глупави суеверия.

# 8
  • Мнения: 9 429
Чувала съм го и не бих си кръстила детето на починал човек NaughtyИма достатъчно живи хора,на които мога да го кръстя Peace

# 9
  • Русе
  • Мнения: 1 769
И аз съм чувала за суеверието и съм склонна да го спазя, но при теб е различно, защото името ти харесва. Също и съм на мнение, че каквото и име да избереш, все ще има някъде починал човек, който го е носил. Така, че..Направи както смяташ за добре! Късмет! Peace

# 10
  • Мнения: 14 486
всичко е въпрос на вярване. в еврейските традиции пък е по-добре детето да се кръсти именно на починал човек

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Бабини деветини. Ти с каквото й име да го кръстиш, все ще има такъв починал човек. Така че просто не обръщай внимание на подобни суеверия.

# 12
  • Мнения: 4
остава да убедя таткото, че това са си суеверия

# 13
  • Мнения: 4 292
остава да убедя таткото, че това са си суеверия
Суеверия са и то глупави. Аз съм кръстена на починалата ми баба - жива и здрава съм си, очевидно.

# 14
  • Мнения: 1 219
моето дете го кръстих на дядо си който е починал още преди аз самата да се родя.Никога не съм го познавала,но името го избрах просто защото ми хареса. PeaceНе вярвам в глупави суеверия Naughty

Общи условия

Активация на акаунт