Как решавате проблема с играчките?

  • 3 882
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Търся ценни идеи за побиране на огромно количество играчки в малка детска стая. Grinning

Гледах в Комо едни кошове за дрехи, но не съм сигурна, че ще издържат на напора на играчките  newsm78

Ще се радвам да посъбера идеи с ваша помощ.  Peace


# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз взех кош от Айко. Пълним го втора година и е още здрав Laughing Една приятелка е взела от плетените кошове във форма на правоъгълник. Те са много здрави.

# 2
  • Мнения: 3 376
Ние вземахме кош от Практикер,с колелца.

Редовно преглеждам играчките и изхвърлям счупените или повредени такива,така не се пълни с ненужни джунджурии.

Гледам и да са такива съобразени с възрастта му-например по-бебешките и такива,които тотално е зарязал прибирам/подарям и така си спестявам натрупването.

# 3
  • Мнения: 2 266
Ние събираме играчките в кош.Всяка седмица ги проверявам и дори да има съвсем малко счупено изхвърлям.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
При нас не е решен изцяло, по-дребните играчки не са ми проблем - тях слагаме в един ъглов, нещо като шкаф-стелаж на три нива, купен за тази цел, а повечето са прибрани в кашони и малката не игре с тях. Нищо не съм ихвърлила, зщото никога нищо не е счупила.  Проблема ми е в големите пластмасови играчки - те са подредени по края на стените и по средата на стаята, няма къде да се обърнеш. Замислила съм да правя реорганизация на стаята, да видим дали ще освободя малко повече място.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И ние сме с два големи коша, отделно имаме няколко по-големи играчки. Голям проблем са ми плюшенките, предупредила съм всички близки хора, че не ги предпочитаме, но все пак се случва да й подарят. Като почиствам по-основно стаята, преглеждам и кошовете, ако нещо е изгубено, счупено или детето не се интересува от него, директно го хвърлям.
Решението според мен, след определена възраст детето да се насочи към пъзели, книжки, рисуване и др. подобни занимания. Хем е по-полезно за интелектуалното му развитие, а тези играчки заемат по-малко място.
Сега очакваме второ бебече и косата ми настръхва, като си помисля пак за купищата играчки които ще трябва да посрещнем Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
..........Решението според мен, след определена възраст детето да се насочи към пъзели, книжки, рисуване и др. подобни занимания. Хем е по-полезно за интелектуалното му развитие, а тези играчки заемат по-малко място.
Сега очакваме второ бебече и косата ми настръхва, като си помисля пак за купищата играчки които ще трябва да посрещнем Embarassed

И моята девойка сега е на тази вълна с рисуване, рязане, лепене, пъзели, книжки имаме десетки и всяка вечер чета още като навъши 3 месеца (не, че тогава разбираше, но гледаше кртинките с интерес), но тези нови занимания не й отнемат необходимостта от другите играчки. Любима игра си остава готвенето на детската кухня, а с бебе-центъра едва сега се заиграва "като хората". В този смисъл новите и занимния заформиха още една "група" принадлежности за игра, на които се налага да се търси място за подреждане.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 415
На мои познати преди 3 месеца им се роди третото детенце) При тях въпросът с играчките е решен по 2 начина - в хола имат кът за игра, който е около 3-4 кв.м., но там има малка масичка с мънички столчета и доста от играчките са разпределени в този кът - тези за рисуване и писане, нещо като супермаркет и т.н. Всичко останало се слага в бебешката кошара на първото дете, което сега е на 4 години и вече спи в легло за голям човек.

Отделно трите деца спят в една стая, в която няма много място за играчки, но все пак нещичко е събрано и там)

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
С няколко големи коша и частта под леглото му /леглото се вдига и отдолу е празно пространство тип шкаф/, която побира учудващо много играчки

# 9
  • Мнения: 4 187
Три, четири коша за играчки, събират плюшените приятели, един регал на три реда, с меки панери, другите дребни играчки, конструктори, коли. Пъзели, пособия за рисуване, и най- вече фигурите на животни са подредени , върху шкафове.

# 10
  • Мнения: 8 999
В меките кошове събирам само плюшките. По-острите играчки /пластмасови и дървени/ късат тези кошове, затова съм купила пластмасови кутии /супер изгодно ми излязоха - от Икея, но и тук има такива, ама са доста скъпи, водят се кутии за инструменти и ги има в по-големите магазини като Практикер, Мосю Бриколаж и др./. Самите кутии прибирам в шкафове. Иначе много се прашат играчките. Детските стаи са малки и вече са задръстени с мебели, а играчките преливат. Лошото е, че моите деца не искат да се разделят дори с най-дребното боклуче. Всичко им е страшно ценно. Аз, като лешояд, само се оглеждам за нещо счупено, което да бракувам тутакси, но не се случва често.
Докога ще играят с играчки тези деца!

# 11
  • Мнения: 4 343
Моето дете държи непременно всичките играчки да са му пред погледа.АЗ събирах в коша,тя го обръща на пода и разпилява всичко на минутата.Примирих се сега по цял ден са разпръснати,ама няма къде да стъпиш или да седнеш..........много изнервящо.Ако чакам гости прибирам точно преди да дойдат ,за да се настанят и после малката възстановява хаоса Rolling Eyes за минути и пред очите им.Който става за да пуши на балкона или да посети тоалетната да се оправя сам  Embarassed аз само гледам да не пострада нещо на масата.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Два големи коша + един апликиран голям кашон за барбитата + 5-6 метални кутии от бисквити за дреболиите от шоколадовите яйца, ластици, шнолки, герданчета и т.н. На масата стоят всички пособия за рисуване, а книжките и списанията са по библиотеката. В стаята обаче има и тоалетка, кухненски център и двуетажна дървена къща и те вечно са отрупани с разни джуднжурии.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Един кош плющени играчки зад вратата в детската, един кош с пъзели по леглото на децата, един голям слон от "Практикер" с всички други играчки, и мъжът ми донесе от САЩ кутия за колички на Хот уилс - събира 40 коли (или 80 ако слагам по 2 в отделението), книгите са на рафтове в детската.
Всеки месец правя чистка на счупените играчки.

# 14
  • Мнения: 4 668
Аз съм си купила от ИКЕА пластмасови кутии с колелца и капаци  Grinning страхотни са - всичко блъскам в тях и затварям . Даже могат да стоят една върху друга .

Общи условия

Активация на акаунт