ЩЕ МОЖЕТЕ ли ДА ОТГЛЕЖДАТЕ БЕБЕ С 100 лв.месечно,ако нямате 12м.стаж?

  • 15 061
  • 433
  •   1
Отговори
  • Мнения: 218
Ще  можете ли със 100 лв. да отглеждате бебе?
 Според новия закон след 01.01.2009 тези ,които нямат 12м. стаж ще трябва да получават по
100 лв. месечно докато го натрупат.
Какво мислят мъжете Ви момичета?Доволни ли  са от новите промени в закона ? newsm78

# 1
  • Мнения: 9 973
да,мисля,че е правилноМисля,че държавата не ни е длъжна с нищо!

мин.година пуснах тема защо няма коледни добавки за децата,а само за пенсионерите и ти е бедна фантазията какво меле стана Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Що мъжът ми да мисли? Моят стаж е мой проблем.
По темата - аз съм за промените, защото съм от жените, които се осигуряват на пълната заплата. И така трябва да е. А не като се регистрира бременност, тогава да се плащат високите осигуровки.

# 3
  • Мнения: 218
Деси нека се изкажат новите майчета ,все пак тях ще засяга закона.
Другите все пак не са в тяхното положение...

# 4
  • Мнения: 9 973
защо нямам право на отговор?И мен ме засяга,разберете го.Ако нямах стаж,и аз щях да  съм на черешата Grinning

по темата:Това дете има 2 родители,които предполагам,че са предвидили някакви разходи за нега.
Друг е въпроса,че някой го е яд,че са му взели парите ей така от НОИ-те ще ги върнат на пенсия  Wink
и да,аз си отглеждам детето много евтино-ограничих памперса,на ДК е,дрехи и играчки ползвам от други деца Peace

Дупе знае и 2 и200

# 5
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Въпроса ти е повече от риторичен. Естествено, че не може да се отглежда дете със 100 лв.
 Дали е правилно или не вече е въпрос на лично мнение.

# 6
  • Мнения: 218
не пиши си ,имаш право разбира се...нямах това в предвид Wink

# 7
  • Мнения: 14 485
Що мъжът ми да мисли? Моят стаж е мой проблем.
По темата - аз съм за промените, защото съм от жените, които се осигуряват на пълната заплата. И така трябва да е. А не като се регистрира бременност, тогава да се плащат високите осигуровки.

абсолютно.
освен това - да, според мен може да се гледа бебе със 100 лв. на месец. поне първите няколко месеца ако се кърми.

# 8
  • Мнения: 4 292
Бебе не може да се гледа със 100 лева, ако ще и само на кърма да е! Пожелавам на по-малко момичета да стигат до социалното майчинство, защото е смешно. Семейно планиране.... Няма друг начин вече.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 554
с 100лв трудно се гледа дете Tired
първите 4 месеца давах пари само за памперси,после захраних,и всяка седмица оставях по 60-70лв за пюрета,мокри кърпички,и памперси ако трябва да се купуват удрях стотака Mr. Green

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Бебе със 100 лв не може да се гледа...и смятам, че подобна разпоредба е абсурдна в предвид факта, че има много мами студентки, които няма как да натрупат изисквания от тях стаж.
Да не говорим пък колко спекулации от страна на работодателите има по отношение на трудовите договори, осигуровките и заплащането.....
Хубаво е да се прилагат строги мерки срещу източването на държавата от мързеливи и непрокопсали хора.....но за да се случи това, държавата най-напред трябва много добре да защити правата на всички работещи.
Всъщност трябва да осигури и 100% грижа и защита на децата, да има за всички места в градините, забавачници след училищата и по съвестни работодатели които не уволняват майки с малки деца.....

да,мисля,че е правилноМисля,че държавата не ни е длъжна с нищо!

мин.година пуснах тема защо няма коледни добавки за децата,а само за пенсионерите и ти е бедна фантазията какво меле стана Wink

Аз пък смятам, че след като от мен се изисква да съм съвествен гражданин и да си плащам всички (оправдани и неоправдани) такси и данъци, то следва държавата да се погрижи за мен тогава когато имам основателна причина да не работя и да не мога да си покривам сама нуждите.
Има хора които плащат по 300 лв данъци всеки месец....какво следва те да очават от държавата...хората не са благотворителни дружества.

Семейно планиране.... Няма друг начин вече.  Simple Smile

Да, и за съжаление това ще е причина да има все повече аборти, все повече майки които ще изоставят децата си, и все повече семейства които не могат да си позволят повече от едно дете......с тези перспективи до 200 години България ще е само легенда.

# 11
  • Мнения: 4 433
Имам приятелка която така беше миналата година...добре че мъжа и взима хубави пари иначе...трудничко Close

# 12
  • Мнения: 165
Мъжете ни и да са доволни и недоволни-мисля че няма да променим нищо.Да се залавяме на работа и да си събираме парички че после...........Като не ни стигат ще се върнем на работа а няма да мизеруваме с децата си за да са гледани от майките си ама само с очички........не с парички

# 13
  • Мнения: 169
може би в Китай  newsm78

# 14
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Когато се роди синът ми се взимаше % от заплатата 3 месеца и след това 180лв. Сега голяма част от майките ще взимат % от заплатата си 12 месеца - е това, ако не е хубава новина! Недоволни винаги има и ще има. Иначе и със 100лв и с 180лв бебе трудно се гледа, но всеки човек би трябвало да си прави сметка предварително и да не разчита само на парите отпускани от държавата.

Общи условия

Активация на акаунт