Играчкаите в МЕТРО, рекламации?

  • 2 606
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 386
Днес купих от Метро - Благоевград ел. пушка с движещи се мишени /патоци/. Цена: 54 лв.
Въпросът ми е дали някой е купувал от тях?
Според указанията трябва чрез лъч да се целят мишените, играта трябва да е 1 минута и накрая да обявяват резултата ти. Подходяща за деца над 5 г. Е, да ама не!  #2gunfire Мишените само се показват и спира - няма и 5 сек., не 1 мин.  #Cussing out Вероятно е развалена, не знам. Издава звукове и може да задържи интереса на 2 год. дете, но над 5?  Mr. Green Как да подаря това за Коледа?!  #Cussing out
Пазя фактурата и се чудя дали биха приели рекламация /макар че смятайки бензина, който днес и евентуално утре ще похарча, тази играчка ще ми излезе близо 100 лв!!!
Доста съм афектирана в момента и мисълта ми вероятно се губи, затова конкретизирам въпросите си: купуали ли сте тази играчка, мили дами? Дефектна ли е моята или и при вас е така? Възможно ли е да ми откажат рекламация? Как според вас трябва да постъпя? Имате ли опит в това отношение?  Thinking

# 1
  • Мнения: 999
Ако наистина е развалена ще можеш да я върнеш, ако пазиш фактурата.
Ние сме сменяли апарат за кръвно.

# 2
  • Мнения: 282
Мисля, че няма да е проблем да я върнеш, ако пазиш фактурата и опаковката.
В отдела за рекламации ще те накарат да напишеш защо я връщаш, подготви си някакво смислено обяснение, че не работи добре например, всъщност в твоя случай това спиране е достатъчно основание.
Скоро върнах мишка, на която скрола не работеше както бих искала и беше разтропан нещо - взеха си я, дадоха ми документ, с който мога да си взема парите или да напазарувам нещо друго.
За тази сума може да купиш друг подарък.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И да не е развалена играчката са длъжни да я вземат доколкото знам.

# 4
  • Мнения: 205
виж дали си сложила правилните батерии,може да работи с алкални

# 5
  • София
  • Мнения: 1 175
И аз мисля,че би трябвало да можеш да я върнеш.Ние днес върнахме една надуваема къщичка от Хиполенд,спука се на две места още на десетата минута.Добре,че веднага направихме рекламация,оказа се,че за надуваемите предмети гаранцията е 24 часа  Rolling Eyes Поискаха ни касовата бележка,също всички елементи,събрани в оригиналната кутия.За Метро не знам как стоят нещата,но по-добре действай по-отрано  Peace
Дано успееш да я върнеш!

# 6
  • burgas
  • Мнения: 83
Аз на скоро връщах една количка за кукли в метро Бургас. Отидох с фактурата и оригинално опакованата играчка. Видяха, че сме я отваряли, и провериха дали всичко си е там. Казаха ни, че можем да я заменим за друга стока на тази или по-висока цена.

# 7
  • Мнения: 1 640
Така ,както описваш състоянието на играчката,май наистина трябва да я върнеш.Не ми се е налагало засега да правя рекламация в Метро,но в Кауфланд -два пъти.Върнах електронен кантар седмица след покупката,защото не мереше.Естествено-трябва да пазиш кас.бележка/фактура и опаковката!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Мисля, че срокът, в който можеш да направиш рекламация е само 3 дни. Питала съм относно детски обувчици дали мога да сменя, ако номерът не е подходящ.
Иначе ни се е налагало два пъти да искаме да ни дадат допълнителни части към нещата, които сме купили, защото липсват, но става въпрос за дребни детайли. Единият път държач за щори и вторият -липсваха лепенките на сенник за кола. И двата пъти ни ги дадоха - нямаше проблем.

# 9
  • Мнения: 163
Надуваемата къщичка от Хиполенд да не  е батутът ,че и нашият на вторият ден ме се спука едтата страна но така и не го върнахме явво са с дефектни ето защо са намалени
 #Cussing out.

# 10
  • София
  • Мнения: 426
Моя съседка купи не работещ комплект за грънчарство върнаха го,избират друг и той не работи накрая им върнаха парите

# 11
  • София
  • Мнения: 1 175
Надуваемата къщичка от Хиполенд да не  е батутът ,че и нашият на вторият ден ме се спука едтата страна но така и не го върнахме явво са с дефектни ето защо са намалени
 #Cussing out.
Ами,не знам дали е батут,надуваема къщичка за скачане и игра го водят...Добре,че не изчакахме да му го подарим за Коледа,
после нямаше да можем да го сменим,щом гаранцията е 24 часа.В новия,дето взехме пак има 2 дефектни от дребните елементи,ама  това да му е кусурът Whistling

# 12
  • София
  • Мнения: 2 884
Правила съм 2 пъти рекламация в Метро.Не правя скандали, но съм инат Mr. Green, а и отивам с основание.
Много са трудни за рекламация, заяждат се, опитват се теб да искарат крив Crazyама да не ти пука-отивай.
Пробвайте я, пробвайте друга дали рпаботи по същия начин и ако не е дефектна, ти остава да направиш луд скандал, защо пише друго и заблуждават. И как да подариш това на 5г дете за коледа. Ипоискай да я замениш за др.стока на същата цена или по-висока Peace Нямат право да ти откажат, не им се давай и не им се чувствай длъжна, не го плащат те Peace
Успех! С нахалство към прогрес е мотото там  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 386
Много ви благодаря за подкрепата, момичета. За жалост обаче няма да  мога да отида пак до Благоевград, за да го върна. Или поне да опитам. Според съпруга ми не си заслужавало - каза да купя нещо друго от тук /живеем на 70 км. от Метро - Благоевгеад и това означава допълнителни разходи/. Аз съм много огорчена и за мен не разходите са от значение, въпросът е принципен  Naughty . Но... както и да е, не  мога да се занимавам, след като не получавам подкрепа и от него.  Sad
Ако някоя от вас има дете на 2-3 години и иска да купи играчката, ще я пусна за продан в Продавалник на цена от 20 лв. Защото все пак светка, пушката издава звук "гърмеж" при стреляне и бърбори /на английски/, чува се крякане на патици и др. ефекти -  малък ловджия би се заиграл с нея може би... Но моя син е на 7 /на кутията пише, че е за над 5 г.!!!/ и дори не смятам да я оставям под елхата  #Crazy
Пазя оригиналната опаковка , фактурата с цената /54 лв. с ДДС/ с вчерашна дата. Ако се интересувате - пишете ми на ЛС.

Останалите мами предупреждавам да не купуват точно това за момченцата си над 5 год.!!! Евентуално - до 5, но на тази висока  цена определено не си струва!

# 14
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ние вчера върнахме пакет паркет, защото ни остана един. Не беше разопакован и макар че бяха минали 29 дни върнаха ни парите без да правят никакви проблеми. Единственото условие беше да има още от този вид в магазина. Но преди мен имаше една жена, която беше купила ю ес би за камера и не й отговаряше на камерата, момичето с много уговорки я прие, защото кутията беше много лошо отворена.

Общи условия

Активация на акаунт