19 ОДЗ

  • 1 184
  • 7
  •   1
Отговори
Имам една молба може ли някой ако има информация да ми каже нещо за това ОДЗ.
На дъщеря ми и предстои записване в въпросната градина а чувам много противоречиви неща за тази детска градина.

# 1
  • Мнения: 6 274
Пуснала си темата два пъти...
Помоли модераторите да изтрият едната...
  Peace

# 2
  • Мнения: 3 506
Тук  можеш да прочетеш моето мнение с уговорката, че моите деца изкараха там всичко на всичко 1 седмица преди повече от две години. Може да изчетеш цялата тема - съдейки от мненията на авторката, нещата не са се променили много-много. Ако имаш конкретен въпрос, на който мислиш, че мога да отговоря, кажи.

# 3
Благодаря ти стана ми ясно за какво иде реч...
Бях на кантар дали да я пускам там но вече съм наясно че детето ми няма да го пусна там.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мога само да кажа че директорката е златен човек и съм се занимавала с благотворителност когато имаше деца от социално слаби семеаства

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сега четох малко по темата
ми МАрия си има мнение - аз няма да й опонирам - нейно право е да си иска как да й се гледат децата
но тя много разумно е написала че в ПОВЕЧЕТО ОДЧЗ-та условията са такива
убедена съм че дъщеря ми 76 ОДЗ не е излизала откакто е тръгнала септември - и не виждам как ще извеат 30 невръстни деца, дето не се държат зраво на краката си камо ли да ходят сами с лелка и учетилка...
нямам оплаквания защото разбирам като майка на две породени - как се гледат 30 деца то 2 души!!!! и не претендирам, а съм блгодарна за старанията в трудните и тежки условия в които е поставен персонала!

ако имаш претенции - дали в 19 или в някоя друга ще си вечно недоволна...така че търси частна!

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и да в 19 персонала се грижи за социално слабите деца, но аз не намирам нищо лошо в това, а само човещина...
и не виждам що трябва това да е проблем...
пък ако си мислите, че децата боледуват там повече отколкото другаде - много се лъжете
там ромите не идват да си вземат децата и те стоят болни, пък в др ОДЗ принудени роители водят болните си деца...

но както и да е - аз съм пристрастна защото това е едно от малкото места където съм вияла някой да го е грижа за някого - в случая директорката и персонала за едни нищо и никакви циглета /дето не виждам как са толерирани повече от другите..../
а това е от години - познавам се с директорката когато "благотворителност" не бе афиширпана и модна дума! когато това не бе начин да почукаш на райските врати....и не бе модерно занимание за свободното ни време...
но както и да е, когото това не го интересува - не би го разбрал

# 7
  • Мнения: 3 506
По-полека, ако обичаш с нападките. Нямам нищо против благотворителността на директорката, тя беше една от причините да запиша там децата. За съжаление бях разочарована след престоя им там, и коментирам от личен опит. Според мене трябва да бъде открито обявено по какъв начин обгрижването на ромчетата / социално слабите влияе на гледането и отношението към останалите деца. А не да ми се казва пост фактум, че моето дете не излиза, защото ромчетата нямат якета - тогава определено имам нещо против. Още повече когато знам, че там са носени якета, за да има якета.

За боледуването - в момента съм на по-различно мнение и не мисля, че 'заразата' е главният фактор, но е факт, че там децата боледуват повече, вкл. от някои неща, които са рядкост из другите градини, например въшки. Както и съм убедена, че там се администрират лекарства и т.н. В случая обаче не говорихме за боледуване, а за психическа травма, нанесена на децата. И докато беше само моето дете си мълчах (пак от някаква съчувствие към дейността на директорката). Когато видях обаче, че има и друго пострадало дете, не можах да се сдържа. Ако за някого нищо не значи едно дете, тръгвайки на градина, да почне да пищи от ужас, докато се изхожда, няма какво повече да му обяснявам. Другото ми дете също ми каза, че го е било страх от тоалетната там, и нямало кой да му помага. А само имало една лелка, дето му крещяла, че цапало.

Във въпросното ОДЗ впрочем децата съвсем не бяха 30, имаше 22-23 по списък, реално присъстваха 16-17. Така че и по този параграф не мога да ги оправдая.

ако имаш претенции - дали в 19 или в някоя друга ще си вечно недоволна...така че търси частна!

В това има доза истина, но мнооооооооого малка доза. Не бих си позволила да поставя всички детски градини, било то частни или държавни, под един знаменател. Това според мене е едно доста по-обективно и точно мнение, за мене също нещата се обобщават с това:

wife, определено това, което описваш, не е  процес на адаптация, а ясно доказателство, че за съжаление не сте случили на добро място. Дъщеря ми ходеше в яслата на 70 ОДЗ в Младост 3 и бях много доволна. Там не се случваше нищо от това, за което ти разказваш. Децата бяха гледани перфектно.

Ако имате възможност, пробвайте в друга ясла; ако не, ще се наложи да търсите друго решение до догодина.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт