Проблем с документите - признати деца, родители без брак!!!

  • 1 602
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, незнам дали темата е за тук, но се касае за документи, така че се надявам някой с подходащо образование да ме посъветва. Имам две деца, които са признати от таткото, ние нямаме брак и живеем в различни градове. Сега излязоха нови изисквания за прием в ДГ-гр. Варна и там искат и двете лични карти да са с постоянен адрес в града, иначе детето остава в края на опашката, т.е не виза (естествено няма достатъчно места). Изисквт същите документи и при преминаване от една възрастова група в друга,така че през септември, ако има чакащо дете за групата на сина ми могат да ни изпишат.
Вече си използвах неплатената отпуска и се надявах да се върна на работа , когато пусна малката на градина ooooh! Така че дайте съвет, please!

# 1
  • Мнения: 6 274
Въпреки, че нямате брак, пак искат неговите документи ???  Shocked

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
...Сега излязоха нови изисквания за прием в ДГ-гр. Варна и там искат и двете лични карти да са с постоянен адрес в града, иначе детето остава в края на опашката, т.е не виза (естествено няма достатъчно места). Изисквт същите документи и при преминаване от една възрастова група в друга,така че през септември, ако има чакащо дете за групата на сина ми могат да ни изпишат....

Къде са уредени тези нови изисквания? Вероятно с акт на общинския съвет във Варна. Трябва да е ясно какво е записано там. Попитай в ДЗ-то къде е новата уредба.

# 3
  • Мнения: 13
Здраси, сори за  закъснялото влизане , но имах много работа. Наредбата е качена на сайта на община Варна и е разлепена във всички ясли и градини. Незнам дали е гласувана в общ. съвет , но тук всички я приемат такава. Когато се обадиш на госпожата, отговаряща за приема в общината, тя ти отговаря- ако можеш накарай го да си смени ЛК, ако не на края на опашката, заради непълни док. Имам чувството , че живеч в КОМУНИЗЪМ- щом партийният секретар го е казал,  демек кмета, значи е закон- ужас.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Може ли линк към тази наредба.

Весели празници!

# 5
# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483

От тук става ясно, че въпросните правила са утвърдени със заповед на кмета. Същата може да се обжалва пред областния управител. Мисля, че срокът по ЗМСМА е 14-дневен и ако се смята от датата на издаване /17.12/ изтича на 01.01. Бих посъветвала утре да се депозира жалба с/у тази заповед, с искане за отмяната й. Дори да не е профи издържана /жалбата/, в последствие би могла да се допълни. Срокът обаче не бива да се пропуска.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Да се поправя. Срокът за обжалване всъщност изтича на 31.12., к е наработен ден. 01.01. - също т.е. жалба може да се депозира и в първия работен ден след изтичане на срока - 05.01.
Това, разбира се, в случай че изобщо считате за необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт