очаквам 2 момчета роднините реагираха лошо

  • 7 706
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Много съм разочарована от реакциите на всичките ми роднини,като им споделих днес и вчера са 2 момченца:  Реакции:
-Дупе да Ви е яко.. - УЖАС.. -как можахте 2 момчета   -ее не можахте ли поне едното да беше момиче  -стягайте се   - и сега как ще ги гледате...
Един не каза нещо хубаво..Sad  Е толкова ли ще е страшно бе мама му стара, на 30 години сме вече 2 деца ли не можем да отгледаме,толкова страдани и чакани  Sad
Моля ако има майки на 2 момченца близначета да споделят, толкова ли е страшно да ги гледат..

# 1
  • Мнения: 405
 Joy Joy JoyИзвинявай,но не зная как да реагирам на подобни думи.Нямам представа как се гледат момичета,но вече почти година и половина гледаме момчета....толкова различни,толкова палави,толкова забавни,толкова.....че не можеш да си представиш.Дали момичетата са по-кротки?Дали са по-послушни? newsm78Няма еднозначен отговор и всичко е строго индивидуално.Щом природата ти е отредила да си мъжка майка,радвай се от сърце и се наслаждавай на всеки миг.Лека и успешна бременност ти пожелавам от сърце.Не обръщай внимание на подобни приказки и мисли позитивно.Не е лесно,не е леко,има моменти в които ти иде да виеш от безпомощност,но те са нищо в сравнение с това което ти дават малките душици.Нека ти напишат и другите мами на момчета/Десси,Танини,Мечето,Нелка и т.н./ с по 2,че чак и с по 3 Wink

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 18:16 от liddi

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз също имам две момчета и се наслушах на същите приказки докато бях бременна. Не им обръщай внимание. Свекър ми сто пъти повтори - аз имам двама сина искам сега момиче. Аз накрая не издържах и му казах един ден - като искаш момиче направи си, аз да не съм пицария да си поръчваш каквото си искаш.  Laughing И млъкна. А за гледането... хич не съм убедена, че се гледат по-трудно. И момичета има палави, ама това са бели кахъри. А после в пубертета на момиче колко ще му трепериш? И двата пола си имат и предимства и недостатъци. Няма значение какви са, важното е да са здрави. Желая ти, лека бременност и здрави дечица.

# 3
  • Мнения: 1 054
Е, по-голяма глупост, от това да съдиш за характера на децата по пола, няма! Какво като са момчета?! Няма палави и щури момиченца ли? Да, бе, да! Племенницата ми е толкова луда глава и все намира за нещо да се цупи и да се тръшне, лудницата е голяма, а тя е самичка и е МОМИЧЕ! Ако беше момче можеше и същото да е, но и по-спокойно можеше да е!НЕ се връзвай на никого. Никой не е казал, че е лесно да гледаш 2 бебета едновременно, но ако беше пък невъзможно нямаше да се раждат въобще. Наслаждавай се на бременността си и ти желая да се радваш на здрави и щастливи момчета!

Ех и аз искам още двама мъже  Blush

# 4
  • Мнения: 7 803
хахах, ми разкажи им тогава за моите момичета и да млъкнат. кой кво прави, ние сме все по болници. тони си счупи главата първа, на година и половина. пак тогава теди си изгори ръката на печка за дърва.  после на тони и правиха рентген на главата, щото не можеше да си движи врата надясно и беше паднала преди това. вчера теди си счупи главата на парното. на теди веднъж така и потече кръв от носа, че се наложи да викам линейка, защото не спираше. да ти разправям ли още. тони паднала в детската и окото и беше седмици наред синьо. след няколко дни теди паднала барабар с чинията, нарязала си ръцете.  и така
 бият се яко, тони хапеше теди до кръв, сега се бутат и скубят най-вече  Crazy 

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 20:02 от Дъмпер

# 5
  • София
  • Мнения: 1 727
Даа, и освен това, като пораснат, ги връчваш на снахите и на техните майки, и си живееш живота. Нали гледам свеки - двама сина има, екстра й е, гледа си кокошките на село и диша чист въздух. Но като заявихме, че пращаме децата на ясла беше възмутена и ме попита: "Ама майка ти не иска ли вече да ги гледа"....
И на мен ми ги разправяха същите приказки, ама аз изобщо не им обръщах внимание, от една страна, защото и до последно не вярвах, че ще са две момчета и си бях подготвила дори женски имена хихихи. Така че, мисли в перспектива и си гледай кефа...  Whistling

# 6
  • Мнения: 3 376
На мен принципно ми се струва, че хората обожават да плашат бъдещите майки с какво ли не... А за майките на близнаци, да не говорим. И при мен често така реагираха - с "доброжелателен" ужас, съчувствие. И аз се разстройвах, докато не се научих просто да отсвирвам. Все пак както сама си написала, на 30г сме, чакали сме дълги години това щастие, няма да позволим на хорската глупост да ни лиши от него!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 836
 Joy И на мен ми стана смешно, защото и мен ме плашеха така - чак жива ме бяха ожалили. По едно време и аз се шашнах, викам си ей сега ще ми се върне тъпкано заради кротката дъщеря (свекърва ми все разправяше, че не сме знаели какво е да имаш дете с нея), ама по едно време си казах, че ще са най-послушните момчетата на мама и така си се настроих и..... вече са на година и 2 месеца ми не мога да се оплача, не мога и да кажа, че са по-палави от сестра им, но са две все пак и грижите са двойни. Живи и здрави да са все ще се справите, а и близнашките майки са най-оправни   Grinning Peace

# 8
  • Мнения: 4 298
Едно момиче, наслаждавай се на бременността си и не се занимавай с подобни умотворения. Живот и здраве като родиш пак ще те ожалват. Това си е божия благодат и момичета, момчета, ваши са  си, ще си ги обичате всякакви.

# 9
  • Мнения: 2 100
Да не ти пука от подобни мнения. Всеки има право на такова. За теб и таткото е важно да си имате 2 живи и здрави дечица като му дойде времето  Hug

# 10
  • Мнения: 1 217
Дрън-Дрън.Тъкмо ще си играят.Разбира се,че на моменти е по-трудно,но пък израстват заедно,наведнъж ти минава лудницата.Да са ти живи и здрави,мани ги роднините.И на нас свеки ни каза така,пък бях бременна с едно.нормалните хора се радват,ограничените-злобеят и заплашват,свиркай си! Hug

# 11
  • Мнения: 78
Когато бях бременна, колегите ми ми даваха най-много кураж и се радваха дори и повече от роднините ми. Все ми разправяха, че е голям благодат, щото ще са на един и същ акъл и ще си играят заедно. И не сгрешиха. Голям кеф ми е да ги гледам как се гонят из стаята и си се радват като се намерят. С едно такава гледка няма!
А за пола - като имаш момче поне мислиш една пишка (в твоя случай 2  Laughing), а като имаш момиче, мислиш всичките  #Crazy #Crazy

# 12
  • Мнения: 62
Здравей,
обичам да чета форума, но не и да пиша, но този път не се сдържах.
Аз съм майка на трима сина двама от които са близнаци. Гордея се, че ги имам и в никакъв случай не бих казала, че трудностите в отглеждането на дете зависят от пола.
Пожелавам ти щастлива бременност и много здраве и късмет на цялото семейство.

# 13
  • софия
  • Мнения: 555
Браво savina за отговора!

Каквото дал господ, ние можем само да благодарим. Особено като са искани и много чакани единственото, което може да се иска е да са живи и здрави и вие покрай тях.

Аз като имам 3 момчета .... все още съм жива и май наред с акъла си Wink. Е малко го играя понякога като старшина в казарма, ама това е весело като се замислиш.

Веселеи празници мило момиче и се радвай на късмета да си бременна с близнаци.

# 14
  • Мнения: 4 490
Имам двама прекрасни сина, макар и не близнаци, но породени - същата работа. Палави са, спор няма, за което горещо благодаря на Бога по 3 пъти на ден - значи са ми здрави, а и ме държат във форма.  Wink Играят си заедно, току се посбиват, няма как, но интересите им са едни и същи (поради което понякога възникват и спорове де), купувам един тип дрехи, един тип играчки и т.н.
А и въобще смятам, че без значение от какъв пол са децата ти и без значение колко деца имаш, щом ги искаш и са добре дошли, ще бъдеш щастлив. За останалото просто си запуши ушите.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт