Не му стига кърмата

  • 1 232
  • 19
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Има ли тук мами с подобен проблем, незнам как да постъпя newsm78По принцип исках бебчо да е само на кърма, но той се оказа голям лакомник и изглежда не му достига кърмата ми. Като се изцедя виждам, че имам около 60гр за едно хланене, но ако не му дам поне още 20гр добавка е неспокоен, не се оригва и не иска да заспи. Незнам откъде да си набавя инфо според неговите кила по колко трабва да изяждо в момента е около 3800, а може би вече и да и по тежък.........Моля кърмещите и запознатите да помогнат с инфо Hug

# 1
  • Мнения: 189
Това, че цедиш по 60 грама не означава, че детето изсуква от теб толкова. Ако искаш да увеличиш кърмата си слагай го по-често да суче и се храни питателно, пий чайчета...На мен добре действаше бозата, житото, месото...Успех!

# 2
  • Мнения: 249
 От шише ли даваш?  Ако искаш да го кърмиш, трябва да суче. Ти не можеш да изцедиш толкова, колкото би изсукало бебето. Иначе може да пиеш чай, на мен българският ми помогна, овесени ядки, орехи, това ми действа добре. Бебето е малко и не може да изяде кой знае колко, може да изяде 20гр и след час да иска пак и да изяде повече. Аз и досега не знам по колко яде малката, храня я когато поиска и не се притеснявам за грамчета.
Пробвай да го кърмиш и дано се справите Peace

# 3
Според таблицата на АМ Аптамил бебе с тегло 3500-4000 яде по 120 мл.
Яж питателно, течности повече и по-често давай да суче. Успех.

# 4
  • Мнения: 2 614
Честита бебче! Поздравявам те за решението ти бебето да полава кърма!
За да можем да ти дадем някакви съвети е необходимо да разкажеш повече за организацията на кърменето ви - по колко пъти на ден се кърмите? Суче от гърда, или от шише? Колко мокри и наакани памперса има на денонощие? Колко кг се е родило бебчето ти, колко го изписаха? И колко е наддало до момента спрямо теглото от изписването? Ако цедиш и даваш с шише защо? Нощем кърмиш ли, ако да, колко пъти горе-долу?
Поздрави,
Правда

П.С. София 13, състава на АМ и кърмата е коренно различен и респективно грамажите, които поемат детчицата. Т.е. грамажите на АМ в случая въобще вне могат да слугат за ориентир   Peace
Маринка,, и още един въпрос - вода (със захар) даваш ли, ако да по колко мл?

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 15:41 от правда_z

# 5
  • Мнения: 693
Колко цедиш няма връзка с това, колко може да изсуче бебето!

Оригването също няма отношение. Бебето ти е твърде малко още и не си свикнала и аз моето трудно го оригвах и когато неуспявах започваше да хълца.

В твой интерес е да слагаш бебето си по-често на гърда и моментално да спреш АМ. Първите месеци е напълно нормално да суче често, на около час и половина два. Не му мисли толкова - колко кила е и по колко трябва да изяжда, природата си знае работата. Всичко е строго индивидуално, никой неможе да каже на твоето бебе колко ще му е достатъчно. Моето ядеше по около 40-60 гр. кърма на тази възраст.

Може и да не е гладно, а да има колики - да се успокоява чрез сукането, разбираш ли, много е мъничко още, това е! Може и да гоболи коремчето от това, че неможеш да го оригнеш хубаво. Давай само кърма, толкова често, колкото то пожелае ( то в последствие ще си направи режим) и след първата консултация, ако не наддава добре, тогава ще мислиш да АМ.

Честита бебче! Поздравявам те за решението ти бебето да полава кърма!
За да можем да ти дадем някакви съвети е необходимо да разкажеш повече за организацията на кърменето ви - по колко пъти на ден се кърмите? Суче от гърда, или от шише? Колко мокри и наакани памперса има на денонощие? Колко кг се е родило бебчето ти, колко вш шзпшсохо? И колко е наддало до момента спрямо теглото от изписването? Ако цедиш и даваш с шише защо? Нощем кърмиш ли, ако да, колко пъти горе-долу?
Поздрави,
Правда

П.С. София 13, състава на АМ и кърмата е коренно различен и респективно грамажите, които поемат детчицата. Т.е. грамажите на АМ в случая въобще вне могат да слугат за ориентир   Peace
Маринка,, и още един въпрос - вода (със захар) даваш ли, ако да по колко мл?

Напълно съгласна съм  Peace

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Честита бебче! Поздравявам те за решението ти бебето да полава кърма!
За да можем да ти дадем някакви съвети е необходимо да разкажеш повече за организацията на кърменето ви - по колко пъти на ден се кърмите? Суче от гърда, или от шише? Колко мокри и наакани памперса има на денонощие? Колко кг се е родило бебчето ти, колко го изписаха? И колко е наддало до момента спрямо теглото от изписването? Ако цедиш и даваш с шише защо? Нощем кърмиш ли, ако да, колко пъти горе-долу?
Поздрави,
Правда

П.С. София 13, състава на АМ и кърмата е коренно различен и респективно грамажите, които поемат детчицата. Т.е. грамажите на АМ в случая въобще вне могат да слугат за ориентир   Peace
Маринка,, и още един въпрос - вода (със захар) даваш ли, ако да по колко мл?
Благодаря зо отзива първо! Значи кърмя го принципно на поискване- но да речем през деня той си иска на 2 и половина три часа, а през нощта на 5-6 предимно обича до си поспива, а аз гледам да не го будя.Давам му от гърда, като ги сменям на изсукване. Сменям по около6-7 памперса от които 4-5 са сас ако, а другите са напишани. Роди се 3750 изписана го 3760. Не мога да кажа колко е наддал, защото вкъщи нямаме кантар SadИзцедих само за да добия представа колко горе долу изсуква, че остава толкоз гладен след това WinkНощем  кърма в 9-10 после в 1-2 и сутринта в 6-7 зависи той кога ще си поиска. Дали го храня правилно или пак нещо бъркам newsm78

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Честита бебче! Поздравявам те за решението ти бебето да полава кърма!
За да можем да ти дадем някакви съвети е необходимо да разкажеш повече за организацията на кърменето ви - по колко пъти на ден се кърмите? Суче от гърда, или от шише? Колко мокри и наакани памперса има на денонощие? Колко кг се е родило бебчето ти, колко го изписаха? И колко е наддало до момента спрямо теглото от изписването? Ако цедиш и даваш с шише защо? Нощем кърмиш ли, ако да, колко пъти горе-долу?
Поздрави,
Правда

П.С. София 13, състава на АМ и кърмата е коренно различен и респективно грамажите, които поемат детчицата. Т.е. грамажите на АМ в случая въобще вне могат да слугат за ориентир   Peace
Маринка,, и още един въпрос - вода (със захар) даваш ли, ако да по колко мл?
Благодаря зо отзива първо! Значи кърмя го принципно на поискване- но да речем през деня той си иска на 2 и половина три часа, а през нощта на 5-6 предимно обича до си поспива, а аз гледам да не го будя.Давам му от гърда, като ги сменям на изсукване. Сменям по около6-7 памперса от които 4-5 са сас ако, а другите са напишани. Роди се 3750 изписана го 3760. Не мога да кажа колко е наддал, защото вкъщи нямаме кантар SadИзцедих само за да добия представа колко горе долу изсуква, че остава толкоз гладен след това WinkНощем  кърма в 9-10 после в 1-2 и сутринта в 6-7 зависи той кога ще си поиска. Дали го храня правилно или пак нещо бъркам newsm78
а вода му давам от 2-3 дни, защото имаше жълтеница и така ме посъветва педиатър- но той не пие много вода ком 30гр на ден горе долу

# 8
  • Мнения: 2 614
Правиш всичко съвсем правилно! НЕ виждам повод за притеснения!  Peace
Това, че при ;едене си успяла да само 60 гр не означава, че бебето ти изсуква само толкова!  Peace По принцип има един момент, в който кърмата преди потичане на задната, по-гъста и хранителна, спира за около минута, бебето суче и предизвисква потичането на задното мляко!  Peace
За да си спокойна пиши редовно, и ние ще помагаме с каквото можем.
 
Иначе и аз не се справях ама никак с цеденето, после прочетох инфо по въпроса и се успокоих! След това не съм и опитвала!  Peace

Сигурна съм, че ще си приятно изненадана на първата консултация, като видиш колко много е наддало бебчето ти!  Peace
Успех!  Peace

# 9
  • Мнения: 693
Всичко изглежда повече от перфектно, незнам за какво се притесняваш?!

За водата - давай, ако му се пие ще пие, ако не не се притеснявай, по принцип кърмата съдържа достатъчно! Моето бебе отказваше да пие вода.

Ако искаш да кърмиш дълго ти препоръчвам да спреш да даваш АМ, но все пак ти си решаваш!

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 17:58 от Katinche

# 10
  • Мнения: 2 614
Ще намеря статиите за физиологичната жълтеница и кърменето.
По принцип билярубина се отделя с акото и за целта е необходима само кърма. Водата, когато е сладка заблуждава малкото бебче, че е кърма, в резултат на което то пие, после отказва да суче и всичко това на първата консултация води до отрицателни резултати на кантара, съвет на педиатъра за дохранване и демотивиране на майката дали да продължи с кърменето!  Peace
НЕ казвам, че 100% и при вас нещата ще протекат така, но не е необходимо да проверяваме  Simple Smile Peace

Ето и статиите:
1. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
2. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
3. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297

Приятно четене! Peace

Каквото и да решиш за водата, не забравяй, че твоят избор е най-добрият за теб и твоето бебе!  Peace

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Ще намеря статиите за физиологичната жълтеница и кърменето.
По принцип билярубина се отделя с акото и за целта е необходима само кърма. Водата, когато е сладка заблуждава малкото бебче, че е кърма, в резултат на което то пие, после отказва да суче и всичко това на първата консултация води до отрицателни резултати на кантара, съвет на педиатъра за дохранване и демотивиране на майката дали да продължи с кърменето!  Peace
НЕ казвам, че 100% и при вас нещата ще протекат така, но не е необходимо да проверяваме  Simple Smile Peace

Ето и статиите:
1. http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
2. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
3. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297

Приятно четене! Peace

Каквото и да решиш за водата, не забравяй, че твоят избор е най-добрият за теб и твоето бебе!  Peace
HugБлагодаря! Това, което ме тревожи е, че 10тина минути след  след сукане той продължава да търси още чак пръстите си ще изяде. Едва след дохранването се успокоява и заспива. Иначе се кокори и дори плаче понякога. Сега го дохраних с изцедена кърма и си заспа сладко, значи е похапнал. А аз да продължа ли да се доизцеждам и да дохранвам с нея или да се моча на гърдата до регулирам количеството? newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
По-лесно ще ти бъде да предложиш другата гърда. Така ще избегнеш хамалогията по изцеждане и изваряване на шишета и биберони. Не знам дали използвате залъгалка, но до 6 седмица не е препоръчителна употребата й.

# 13
  • Мнения: 214
Моето бебе се роди преди почти два месеца, и аз минах през твоите притеснения, но не давах АМ. Добре, че писах тук във форума и се успокоих...
И ние в началото се кърмехме почти без прекъсване, на моменти имах чувството че не съм ставала от часове. Ядеше горе-долу и той на два часа, кърмя от двете гърди, понякога ги редувам по 5-6 пъти на едно кърмене! И при нас с хапането на ръчичките беше голяма паника, мислех, че е от недояждане - нищо подобно Simple Smile Просто сукателният рефлекс е много силен първият месец! правилно са ти написали да не даваш залъгалка в началото, а да кърмиш при най-малките признаци на неспокойство, преди да е ревнало бебето. Моят юнак например като иска да ака или го напъват колики суче и се извива по 40-50 минути, преди се обърквах, че е гладен и не му стига, но сега просто знам, че го прави за успокоение - да не говорим че напоследък при тия изпълнение преяжда, хълца после и връща по малко... И аз не успявам да го оригна, много рядко той самият се оригва и то доста след хранене.
За цеденето - не се хаби. С първото ми дете заради тази заблуда, че не мога да се цедя, бяхме на смесено хранене 10 месеца, от самото начало... сега разбирам каква грешка съм била направила, но си взех поука Simple Smile
След 40-ия ден при нас леко се промениха нещата - преди имах към 11 кърмения в денонощието, сега са 8-9, пак са продължителни (поне 30 минути), но на някои хранения той яде вече само от едната гърда, нощем например. Това ме навежда на мисълта, че при мен лактацията се установи в средата на втория месец.
И още нещо - успокой се!!! Паниката е страшно нещо, попадаш в омагьосан кръг и да се скъсаш от лактогонни чайове ако не си спокойна нищо няма да върви!!!
Успех, сигурна съм, че на първото мерене ще останеш приятно изненадана от килограмите Simple Smile))

# 14
  • Мнения: 90
Честито бебче,
защо просто не му дадете от двете гърди да суче,ако мислите,че не стига млякото? Аз така правех, когато мислех,че кърмата ми не достига. А сега дъщеря ми е достатъчно голяма, и сама тръгва да се обръща на другата гърда, като изяде първата. Тя е изключително кърмена, от около 2-3 седмици едва заместих следобедното кърмене с каша,че никъде не можех да мръдна без моята "цицоманка". Вода пие отскоро по малко,но може вашето бебче да има желание за водичка между храненията. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт