Нова Година в Солун - опасности покрай протестите

  • 1 814
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 407
Имаме резервация за Нова Година в Солун, ама като гледаме новините от Гърция, нещо започваме да се плашим. Има ли някой актуална информация за ситуацията там, дали наистина протестите са страшни, има ли проблеми при пътуване с кола, какво може да се направи, ако по независеща от нас причина ни пропадне пътуването, при условие, че сме предплатили.
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 215
Това какво ще стане, ако пропадне пътуването,а сте предплатили, зависи изцяло от договореностите и условията на пътуването. От агенцията би трябвало да са ви казали при какви условия можете да се откажете от пътуването, каква част от парите могат да бъдат върнати и при какви условия. Разберете от тях тези неща.
Шо се отнася до ситуацията в Солун - не знам как е в момента,защото от няколко дни не съм гледала новини, но по принцип размириците са в центъра на града и основно вечер. Ако не сте там по това време,предполагам,че нищо няма да ви се случи.Избягвайте да паркирате в центъра особено вечер.
Все пак си мисля,че за Коледа нещата ще утихнат.Това е голям празник там.
Ние също сме в Гърция за празниците,но не в голям град.Нямам никакви пристеснения.В разгара на бунтовете ходихме до Солун,но в покрайнините.Нямаше никакви следи от напрежение. В Гърция по принцип периодично се случват такива неща,затова хората са претръпнали  Crazy
Приятно изкарване! Peace

# 2
  • Мнения: 177
  И ние сме в Солун за Н.год. и като Олд нямам никакви притеснения.Настроена съм вече празнично и с нетърпение очаквам да тръгнем.Спокойно ,всичко ще е наред и Весели празници!Олд Hug

# 3
  • Мнения: 66
Здравейте!Ние също сме в Солун за Нова година ,хотелът се намира в самия център.Учудващо,но аз изобщо нямам притеснения и чакам с нетърпение момента на тръгването.Надявам се,че размириците ще стихнат дотогава.Весели празници на всички!

# 4
  • Мнения: 1 014
Тъкмо мислех да пускам такава тема. И ние сме за Н.Г. в Гърция, но в хотел на 80км. от Солун, извън населено място. Притесненията ми са не толкова от самото пребиваване, предвид че няма да сме в Солун, а по скоро от пътуването - да не е блокиран някъде пътя от демонстриращи и да се налага да чакаме с часове. Ние ще сме с децата, а малкия е на 3 г.
Не ми се иска да си отменяме резервацията.

# 5
  • Мнения: 1 014
В Гърция по принцип периодично се случват такива неща,затова хората са претръпнали  Crazy

Съгласна съм, в Гърция никога не си застрахован от вълнения и протести. При тях и най-малкия повод провокира безредици. Аз съм била в Солун и както си се разхождахме в хубавия слънчев ден из центъра нищо неподозиращи, се натъкнахме на демонстрация. Отново студенти хвърляха яйца, домати и бомбички по американското посолство. Ние, нали сме позабравили тези гледки, видя ни се интересно и веднага се включихме. Не беше кой знае колко страшно. Но тогава бяхме само двамата с мъжа ми.

# 6
  • Мнения: 3 215
mmm3 Hug  bouquet
Смятам,че нещата по празниците ще утихнат.И аз нямам търпение да заминем и да си изключа телефона  Twisted Evil
Чух за протести на земеделци след Кулата от гръцка страна,но не мисля,че са продължили дълго. Надявам се да няма никакви проблеми с пътуването (още повече,че ние влизаме през Илинден).
На всички желая много весело изкарване и вдигам виртуална наздравица с узо за спорна и благословена Нова година! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 407
Аз също пожелавам на всички Весели и Спокойни Празници! Hug

# 8
  • Мнения: 177
 
Смятам,че нещата по празниците ще утихнат.И аз нямам търпение да заминем и да си изключа телефона 
Олд Hug и аз така.
azira и аз преди няколко дни,когато трябваше да доплащам се бях размислила-демонстранти,затворени пътища....Все се бях отказала,викам си да изгърмя поне само с капарото.Пък после се замислих,че ,ако е писано навсякъде всичко може да се случи.Платих си и като ме обзе едно празнично настроение.И ние ще пътуваме с децата-3 на брой.Най-малкия е на 2г. и 8 м.,а на всичкото отгоре ще водим и дъщерята на приятелка,така,че купона ще е пълен.Само се моля да сме здрави. Hug

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 01:50 от mmm3

# 9
  • Мнения: 1 014
mmm3 твоят пост ме успокои. В къщи не спират да ми повтарят колко било рисковано да пътуваме и с малкия, отивам да им кажа, че има и други ентусиасти като мен  Wink

# 10
  • Мнения: 166
Миналата седмица бяхме на Халкидики и посетихме Солун.Стояхме цял ден. Не усетихме никакво напрежение. Както е казала Олд спорт, протестите са вечер и най-вече около университета, а и гърците толкова много държат на църковните празници, че смятам, че протестите ще спрат.
Желая ви весели и спокойни празници.

# 11
  • Мнения: 934
Изобщо не ми се вярва грък да протестира по Коледа и НГ  Mr. Green
На 24-25 съм в Солун и нямам никакви притеснения.

# 12
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 707
Извинявам се за латиницата, копирам писмо изпратено ни от наши пратньори, гръцка фирма:

Uvajaemi kolegi,
Imame vajna informaciya otnosno subitiyata v Gurcia. Organizatorite na stachni deistviya as obyavili oficialno prekratyavaneto na vsichki vidove stachni deistviya I  protesti v srok to 23/12/2008 g. Do 09/01/2009 g. Nadyavame se s tazi informaciya vie nashite kolegi I razbira se klientite Vi DA preustanovite vsyakakvi pritesneniya otnosno destinaciya Greece, koyato kakto Po-rano zayavi I Ministerstvo na Turizma v Gurcia - e I  shte ostane Edna to nai-bezopasnite destinacii v sveta! 
 

# 13
  • Мнения: 1 014
Ох, дай Боже да е така!

# 14
  • София
  • Мнения: 407
Извинявам се за латиницата, копирам писмо изпратено ни от наши пратньори, гръцка фирма:

Uvajaemi kolegi,
Imame vajna informaciya otnosno subitiyata v Gurcia. Organizatorite na stachni deistviya as obyavili oficialno prekratyavaneto na vsichki vidove stachni deistviya I  protesti v srok to 23/12/2008 g. Do 09/01/2009 g. Nadyavame se s tazi informaciya vie nashite kolegi I razbira se klientite Vi DA preustanovite vsyakakvi pritesneniya otnosno destinaciya Greece, koyato kakto Po-rano zayavi I Ministerstvo na Turizma v Gurcia - e I  shte ostane Edna to nai-bezopasnite destinacii v sveta! 
 


Благодаря за добрите новини!

Общи условия

Активация на акаунт