Еднократна помощ след раждане?

  • 10 336
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Има ли такава или трябва да отговаряш на някакви изисквания?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 588
Да, има. Доколкото ми е известно в момента е 250 лв за първо и 600 за второ. Няма изисквания, плаща се за всяко живородено дете, независимо от доходите на родителите.

# 2
  • Мнения: 12
Здравей, да има такава помощ, в размер на 250 лв за първо дете и мисля че е 600 за второ, получават я всички , няма критерии както е например с детските. Трябва да отидеш до социалните , попълва се молба трябва да носиш акта за раждане на детето- копие и оригинала.Оригинала ще ти го задържат за около две седмици, поне на мен така ми казаха , да отида след две седмици и да си го взема.  Grinning

# 3
  • Мнения: 9 814
Помощта може да се потърси до навършването на 3 годишна възраст на детето.
Подават се документи в Дирекция "Социално подпомагане" в района където е постоянната адресна регистрация на майката.
Носи се акт за раждане и бележка за семейно положение.

Оригинала ще ти го задържат за около две седмици, поне на мен така ми казаха , да отида след две седмици и да си го взема.  Grinning

И отзад на самия акт за раждане е записана сумата и кога е изплатена.
Явно е имало злоупотреби и затова на оригинала ги пишат тези неща newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 23 072
Удостоверението за раждане ми го върнаха веднага, след като го ксерокопираха! Отзад не е написано нищо  Peace Явно има различия в нашата родна система  Whistling

# 5
  • Мнения: 6 274
Да, има такава...
Не, не трябва да отговаряш на никакви изисквания...
За първо дете - 250лв.
За второ дете - 600лв.
За трето дете - 200лв.
Явно ние, с третите сме най - големите балъци в тая държава...
  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 1 919
незнах това за 3то дете-200лв то си е подигравка ooooh! 900лв трябва да е според мен..ма ккой ли ме пита.

# 7
  • Мнения: 6 274
незнах това за 3то дете-200лв то си е подигравка ooooh! 900лв трябва да е според мен..ма ккой ли ме пита.
За съжаление не само, че никой не ни пита, ами и се подиграват с нас... Sad

# 8
  • Мнения: 2 334
250лв. е еднократната помощт при първо дете и не трябва да покриваш някакви изисквания  Peace

# 9
  • Мнения: 334
Освен акта за раждане се носи и удостоверение за поредността на живородените деца , което се взема от общината!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 890
Никой ли не ползва вече търсачката ???  ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 168
И документ от банката с номера на сметката, с подпис и печат

# 12
  • Мнения: 2 447
Да, има. Доколкото ми е известно в момента е 250 лв за първо и 600 за второ. Няма изисквания, плаща се за всяко живородено дете, независимо от доходите на родителите.
Peace
Само че си мисля че това са минималните помощи!Доколкото ми е известно еднократната помощ се определя и от общината!Бях разбрала че някъде дават и 1000лв(богата община,която иска да стимулира раждането)Поправете ме ако греша!

# 13
  • Мнения: 6 274
Да, има. Доколкото ми е известно в момента е 250 лв за първо и 600 за второ. Няма изисквания, плаща се за всяко живородено дете, независимо от доходите на родителите.
Peace
Само че си мисля че това са минималните помощи!Доколкото ми е известно еднократната помощ се определя и от общината!Бях разбрала че някъде дават и 1000лв(богата община,която иска да стимулира раждането)Поправете ме ако греша!
Единствено в Поморие...  Peace

# 14
  • Мнения: 666
250лв. е еднократната помощт при първо дете и не трябва да покриваш някакви изисквания  Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт