Захар във водата

  • 1 677
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Мили мами, моля споделете слагате ли захар във водичката на вашите бебета?
Ние сме на почти месец и половина и слагам по една чаена лъжичка захар в 100 мл. вода.
Педиатъра каза да продължа да слагам ама аз мисля, че няма никакъв смисъл. Жълтеницата вече ни мина /доколкото знам - заради нея се слага захар/ ....
Чудя се като свикне детето така със захар във водата, после дали ще иска да пие чиста водичка ....
Моля ви дайте съвети и споделете вашия личен опит Благодаря ви предварително!

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Предвид тежката жълтеница и лечение също съм давала захар във водата на детето, но окло 2 седмици. Според мен хич не е полезно и може да ти обърка кърменето .
Намали постепенно захарта и ако даваш вода, то нека е без захар. Hug

# 2
# 3
  • Мнения: 105
Аз слагах зарах във водата някоколко дни след като ни изписаха от родилния дом. После дойде педиатър вкъщи и ни даде първите съвети, като един от тях беше, че вече не е нужно да се слага захар във водата  Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 17:34 от Oceana

# 4
  • Мнения: 2 132
Не се слага захар във водата Peace За доброто на бебето по-добре недей Wink

# 5
  • Мнения: 5 401
Извинете за оф-топика, но Oceana, съветвам те да постнеш друга снимка на сладкото бебче, на която не е голичко или Crop на тази! Все пак е форум, открито интернет пространство. Кретени има всякакви.  Praynig

За захарта - за съжаление нашите педиатри си пеят старите песни и това си е.  ooooh! На нас ни остава да се самообразоваме, за да не се окаже, че сме се предоверили.

mamadjankaPeace

# 6
  • Мнения: 4 292
Не давам вода, още повече пък със захар. Дъщеря ми изкара малко по-тежка от нормалното жълтеница, заради несъвместимост на кръвните групи. Само веднъж и дадох глюкоза и след питане тук, във форума, спрях и нея. Доста прочетох по въпроса, водата НЕ помога при жълтеница, даже напротив. Жълтеницата се изкарва чрез изпражненията, така че даването на вода е излишно. Кърменето му е майката.
Ако детето не иска не го насилвай, или поне махни захарта. Кърмата е напълно достатъчна на толкова малко бебе.

За захарта - за съжаление нашите педиатри си пеят старите песни и това си е.  ooooh! На нас ни остава да се самообразоваме, за да не се окаже, че сме се предоверили.
За съжаление си права.  Tired

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 17:09 от Клото

# 7
  • Мнения: 510
 По-добре премахни постепенно захарта, защото после може да не иска да пие чиста вода.Според някои педиатри преварената вода горчи и затова се слагало захар..Аз не слагам и си я пие без проблеми.. Peace Важното е да не свиква със сладкия вкус, не мисля, че е много полезно...

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не никога не съм слагала захар,давах и давам все още от чая на гранули на Хип.А когато имаше жълтеница давахме глюкоза от 5%.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 056
Не никога не съм слагала захар,давах и давам все още от чая на гранули на Хип.А когато имаше жълтеница давахме глюкоза от 5%.
A опитвала ли си го този чай? Той също сладни, не знам дали е захар или друг подсладител Confused
Захар едно време са давали за да излъжат децата да пият вода въобще. То и сега педиатрите дават акъл нощем бебето да се "залъже" с водичка, за да се избегне кърменето. Дивотия пълна според мен.

# 10
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да, спокойно можеш да спреш захарта. Няма абсолютно никакъв смисъл от нея, само главоболия може да си докараш. Ако не иска да пие чиста вода от раз, започни постепенно да намаляш количеството захар. Ако, бебето реагира на намалянето на захарта и не иска да пие вода с по-малко захар, въпреки че има някаква, по-скоро пие, защ. харесва вкуса на сладкото, отколкото, че има нужда от самата вода. Дано си ме разбрала.

# 11
  • Мнения: 789
Нито вода, нито захар Wink

.......... Кърмата е напълно достатъчна на толкова малко бебе.


 Peace

# 12
  • Мнения: 387
За новородени (особено под 4-5 седмици) даването на вода може да е рисково
 
*   На бебета под 2 месеца не трябва да се дава вода допълнително
*   Водните добавки се асоциират с повишени нива на билирубина при новородени с жълтеница
*   Прекалено много вода може да доведе до сериозно състояние, наречено орална водна интоксикация
*   Водните добавки "запълват" бебето без да добавят калории и могат да доведат до загуба на тегло (или незадоволително наддаване) при бебето.
*   Бебетата, които получават допълнително вода показват по-слаб интерес към кърмене. Ако бебето не се кърми достатъчно често, както би трябвало, идването на млякото при майката ще отнеме повече време и ще се затрудни или предотврати установяването на производството на оптимално количество мляко

# 13
  • Мнения: 2 959
...Педиатъра каза да продължа да слагам..
Дани, интересно а Тя как обясни мнението Си да продължаваш със захарта и водата, все пак е педиатъра, който би трябвало да помага със съвет? А колкото до питането Ти, аз никога не съм давала досега вода, а за захар съвсем. На голямата започнах да давам вода едва след навършване на годинка. Ти нали не Си започнала вече да даваш сокчета на Миленка?
...за съжаление нашите педиатри си пеят старите песни...
Тъжна реалност, явно доста трябва да се внимава при избора на добър педиатър.
Лорини, Ти Си като една библиотека вече, май Си готова да посрещаш след 4 седмички бебчето?!

# 14
  • Мнения: 1 503
Не.Не слагам захар в нищо и до днес (чай,вода,прясно или кисело мляко,фреш...).Напоследък се впечатлява от захарта и доста го влече за хрупане ,което никак не ми е приятно  Sad

Общи условия

Активация на акаунт