Ние ли,кмете,криво ти се молихме...

  • 835
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
   Не става дума за Бат Бойко.За кмета на Връбница иде реч...
   Между нашият и съседният блок има огромно пространство,което се беше заформило като сметище-строителни отпадъци,всякакви боклуци довява вятъра,а сега,през зимата и купчинки пепел и сгурия от печките "банско чудо".Боклуците като хартии и торбички ние,живеещите там по-дейни съседи,на няколко "бригади" събрахме и почистихме през есента.Баш тогава кмета на района имаше срещи с живеещите и домоуправителите на нашите два блока поставиха въпроса-възможно ли е общината да помогне,като изпрати машина,която да заравни терена,а ние ще си го засадим с райграс,цветя и дръвчета.Как да не може,може-обещал кмета.И чудо-преди седмица камиони заидваха и заразтоварваха изкопана пръст из въпросният терен,само че точно в половината,която си беше равна и почти затревена.Дойдоха и едни байчовци с едно багерче,разбутаха натук-натам струпаната пръст,получи се едно такова нещо между могила и хълмче newsm78...и започнаха да набиват едни шарени оградки в подножието му...А на върха на могилата папнаха хубава пъстра пързалка...Хубава работа,ама циганска,да ме прощават братята роми...Защо трябваше да засипват почти оформената половина от терена,да унищожават вече засадените дръвчета,та да я направят на едно голямо нищо,а онази,наистина неравната половина си остана непипната? newsm78Днес служителки на чистотата с едни гребла дърпат,милите, насам-натам докараната пръст,та се разкаля и там,дето беше що-годе чисто за преминаване... ooooh!
  Питам се колко акъл е нужен,за да свършиш тази работа по нормалният начин-първо да се заравни целият терен,да се оформи естетически,пък тогава да се наслагват съоръженията за детската площадка,пейките и кошчетата?Ясно ми е,че се усвояват пари,които,ако не бъдат употребени,ще трябва да се връщат в републиканският бюджет,ама пък страшно ме е яд защо буквално изимитираха благоустрояване на района?!
  Преди малко жените с греблата си тръгнаха,гледайки "умно" това,което са свършили,един вид "цял ден драпаме,пък разлика кой знае каква няма от сутринта"...Но една от тях  все пак ме погледна,усмихна се и каза: "Е,честита ви нова придобивка..."

# 1
  • Мнения: 838
Е ти си го казала от хубаво по-хубаво-хубава работа,ама..мен ,ако питаш-българска. Cry
Пожелавам ви успех в начинанието!  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 300
То само това да беше....Всеки ден почти минавам оттам. Нямам думи как направиха всичко едно към гьотере. Да не говорим за перфектно подбраните атмосферни условия  Confused

# 3
  • Мнения: 13
Според мен трябва да си понесат критиките за тази мечешка услуга. Иначе си вярват безкрайно, че и очакват да сте им благодарни, че в нашата бедна държава са се сетили за вас и са били отзивчиви. Нормално е щом една работа не се върши качествено и според изискванията да си понесат последствията. Няма нужда да им се чувстваме длъжни. Затова от ЕС постоянно ги засрамват, защото не си вършат добре работата и се правят на разсеяни. 

# 4
  • Мнения: 12
Здравейте, а аз пък реших че там ще реализират някакъв невероят проект.Нали засипаха всичко с пръст , и си викам брей браво на кмета  ooooh! . И с нетърпение очаквах да видя пълното преобразяване на този участък, а то каква била работата  Thinking

# 5
  • Мнения: 589
Здравейте, а аз пък реших че там ще реализират някакъв невероят проект.Нали засипаха всичко с пръст , и си викам брей браво на кмета  ooooh! . И с нетърпение очаквах да видя пълното преобразяване на този участък, а то каква била работата  Thinking
  To и аз си помислих-брейй,не било майтап работа това кметската дума.Питам се,ако това беше двора на кмета,би ли позволил такава цигания?!

Общи условия

Активация на акаунт