Вече сме на 10 месеца, но се будим често през ноща

  • 2 228
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте!
Искам да попитам дали е нормално вече на 10 месеца детето да се буди често през нощта. Почти винаги, когато се размрънка има газове и иска да го кърмя. Така се успокоява. има дни и дни. Понякога спи по-спокойно, но има дни,  седмици, когато се буди почти всеки половин или един час. Нашата педиатърка изрично ми каза, да му давам вода и край на нощното кърмене. Дайте съвети. Той не пие вода, не цока биби, иска само кърма. Има ли такива, които са минали през това? Започнах да му давам от нашата храна, защото не яде каши и пюрета. Хапва си, но не много. Сутрин почти не яде, вечер си хапва най-добре.
Благодаря Ви предварително!
Поздрави на всички

# 1
  • Мнения: 9 814
Дали е нормално не знам.
Моето се будеше до навършването на 2-та си година.
Съвет също не мога да ти дам, пробвах какво ли не, но нищо не помогна.
Спря да се буди от само себе си.

# 2
  • Мнения: 764
Дали е нормално не знам.
Моето се будеше до навършването на 2-та си година.
Съвет също не мога да ти дам, пробвах какво ли не, но нищо не помогна.
Спря да се буди от само себе си.

И аз се присъединявам към казаното. С тази разлика, че синът ми все още продължава да си се буди по 2 пъти на нощ.
При нас истерията с нощното будене започна точно на 10 м. - аз го отдадох на зъбите и се примирих, че това ще продължи доста време.....

# 3
  • Мнения: 3 575
Ооо, аз до 2.5-3 годишна възраст бях забравила какво е пълноценен, непрекъснат нощен сън.
Будеше се по 3-4-5 пъти на нощ, дали да мрънка, дали за вода, дали да дойде в нашто легло...

Сега вече сме ОК.  Peace

# 4
  • Мнения: 3 034
моят син е на девет месеца и се буди доста. при нас са зъби + стават по-впечатлителни, започват да се натоварват с емоции, сънищата им също стават по-емоционални, имат спомени, създават връзки - и с хора, и с обстановка - израстват и това е свързано с безпокойства - техни си, но важни  Hug и така - ставам, давам биберон, завивам, успокоявам ако се е разплакал, мляко също давах допреди месец, сега не иска, но е на периоди. в общи линии, каквото иска - това давам, не налагам ограничения  Peace

# 5
  • Мнения: 96
Моя син скоро навърши 1г 5м, но и той се буди през час... Много е трудно знам. Аз го кърмя, когато поиска или го гушкам и го люлея, зависи какво иска. Педиатърката каза, че по-емоционалните деца били така/не всички де, някои/. Зависело от дете кога ще спи през по-голямата част от нощта. В моя случай конкретно колкото по-голям става, толкова повече почна да спи.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята се будеше до 2.5 годинки, не пиеше мляко а вода, но все тая  аз си ставах на всеки час заради ревящото дете. Бях като парцал през дена. Едвам издържах....после всичко си дойде на мястото.

# 7
  • Мнения: 66
Благодаря, на всички за бързите отговори!
Дано дечицата ни са здрави и послушни, и да спинкат спокойно.
 Hug  bouquet

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 114
И моят син се будеше през 2 часа докато навърши2.5 год.Ужасно е,но минава.Щом го кърмиш,ще си те търси това е положението Peace

# 9
  • Мнения: 378
зъби,зъби спокойно то сега започва буденето и реването стискайте зъби и търпение.

# 10
  • Мнения: 1 100
И аз не бях спала като нормален човек 10-ина месеца, но откакто синът ни проходи, започна да спи. Преди това какво ли не опитвах, но всяка теория беше опровергавана до седмица. По едно време намирах връзка между количеството дневен сън и нощните събуждания, т.е. ако спи много през деня, спи и вечер. Shocked Но и от това правило си имаше изключения. Последната ми теория е, че нощният сън зависи от дневните кърмения - това доста време беше в сила, но в момента вече не е. Кърмя около 5 пъти през деня и веднъж около 5:30 /това го броя за нощно Wink/.  Помощ от вода и биби не получавам. Но като реши, че вече ще спи нощем, спи. Laughing
Дано и при вас скоро да отмине този период, защото май единственото спасение е времето.

# 11
  • Мнения: 2 307
Дъщеря ми започна да спи спокойно,без да се буди през ноща след 1г6м.Преди това е имало нощи ,в които почти не е спала или се е будила по няколко пъти с рев.

# 12
  • Мнения: 2 960
споко,така са децата-изискват от нас  hahahaздрави нерви и олимпийско покойствие.Ще отмине и този период..... Mr. Greenе друг ще дойде после ,но това е да си родител.....пък и прекрасните ,милите ,незабравимите мигове са толкоЗЗЗ многоооооооо Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 288
дъщеричката ми се будеше всяка нощ по няколко пъти докато не навърши две години,мисля че е нормално

# 14
  • Мнения: 24
Синът ми е на годинка и нощите ни са меко казано ужасни.  Буди се да пишка, защото през нощта явно не иска да върши тази работа в памперса; пие вода и много често се върти като пумпал и сам си се буди от движенията.
И аз така, като много от мамите, се примирих и чакам, живот и здраве, да стане студент, за да се наспя.  Crazy
Вече приех, че е нормално да се будят по ред причини - зъби; емоции, натрупани през деня; нужда от близост.   
Дръж се, все някой ден нещата ще се оправят и ще започне да спинка сладко по 12 часа.   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт