запържване и задушаване

  • 1 101
  • 5
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каква е разликата между тях?
Това, което свекърва ми нарича задушаване не е ли запръжка?- оставя лукът и другите зеленчуци с малко вода и повече мазнина да се зачервят и да се размирише чак във входа. Питам, щото дава и на малките, а знам че децата не е хубаво да ядат запържени манджи.

# 1
  • Мнения: 4 244
Tова което ти описваш си е чиста запръжка.
Разликата между едното и другото е че при запръжката продуктите се слагат в нагорещена мазнина и се оставят непокрити да се запържат
А при задушаването се прави същото но с тая разлика че се поставя похлупак и така не излита водата на продуктите а остава към мазнината в тигана или тенджерата.
Аз самата не запържвам а задушавам

# 2
  • Мнения: 6 472
Задушаване е тогава, когато освен мазнината при готвенето има и вода. В повечето случаи тя се получава от затворения капак и получилия се конденз.
 Това, което прави свекърва ти е някакъв хибрит. В началото е задушаване, защото слага и вода, но тази вода бързо извира от високата температура и зарзавата остава само на мазнина.  Затова зеленчуците получават и кафеникав цвят. При истинското задушаване трудно променя цвета си до зачервяване.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря за отговорите. Значи сввекърва ми има известно основание.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Запръжка се нарича и нещото, което се прави от олио и червен пипер и се добавя накрая на готвенето към някои гозби. То също е доста вредно.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз се карам със свекърва ми по този въпрос.
Не знам дали задушаването е по-полезно, обаче и от него ме боли стомах както и от запържването  newsm78 
Така че съм и забранила и двете процедури и вече слага всичко сурово в манджите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт