Въпроси за тортите

  • 1 566
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте,
дъщеря ми на 23.12. ще навърши 3 години  Simple Smile. Много ми се ще тази година да й направя аз торта с фигурки, а хич не съм веща в правенето на торти  Embarassed от този тип, разбирайте - без опит. Прочетох доста неща в тортената библиотека и така се опетлах, че вече незнам дали ще излезе нещо. Не съм се откала, но предвид цялата информация  Crazy Четох, че има някаква готова моделираща маса, на пловдивска фирма, но не можах да открия координатите й, ако някой ги има - моля да ги напише и дали е възможно изпращането й до Варна и за колко време. Другия ми въпрос е дали тази моделираща маса е въпросния фондан и от нея само фигурки ли се правят или може да се покрие цялата торта отгоре като чаршаф? Следващ въпрос - моделиращата маса оцветена ли идва или аз трябва да я оцветя и с какви бои (за хранителни продукти естествено, но има ли някаква специална марка или вид). И последен въпрос - идея за лека торта, която подлежи на окрасяване с фондан, или иначе казано, може ли тортата да е с плодове (освен с крем) между блатовете.
Леле, сигурно ще ме вземете на подбив с тия глупави въпроси, обаче аз съм съвършено начинаещ ентусиаст (който ще има и готова торта под ръка, за всеки случай  Wink)

# 1
  • Мнения: 600
Никой ли не може да ми помогне  Sad Поне по някой от въпросите?!

# 2
  • Мнения: 818
Здравей,щом си от Варна отиди в слада на Илчовски на улица  "Бьлгарски орел"8.
Там продават готова моделираща маса-има сьхнеща и несьхнеща.В кофи по 4 и 1/2 кг. е,и е бяла.Там продават и бои с които можеш да я оцветиш.Продават и готови блатове което ще те улесни,но само на кашон,а това си е сериозно количество..
Моделиращата маса не е фондан!
Може тортата да е с плодове между блатовете,но отгоре и отстрани трябва да е намазана с разбито масло + пудра захар.

# 3
  • Мнения: X


Това е опаковката на моделираща маса,но в пловдивската фирма има само по 4.5 кг.Има бяла,има и цветна.

www.tornado-trip.com   това е сайта им.Тел. 032/ 68 24 42

Модел. маса става за покриване на торти,дори за мен е идеална.става и за фигурки,но им трябват 2-3 дни да изсъхнат,за да стоят изправени.
Можеш да слагаш плодове.

Желая ти успех с тортата и да я покажеш в тортената тема!  Peace

# 4
  • Мнения: 600
Момичета, много ви благодаря  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт