Моля,рецепта за плодова пита!!!

  • 4 565
  • 19
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Здравейте ,момичета!Моля ви,ако някоя от вас е правила сполучлива,но класическа плодова пита да подаде рецепта!!1 PraynigПрерових кулинарните сайтове ,но Cry

# 1
  • Мнения: 4 244
С маслено или козуначено тесто искаш да е рецептата?
И за какъв плод?

# 2
  • Мнения: 780
С маслено или козуначено тесто искаш да е рецептата?
И за какъв плод?

Може ли и за двете теста?  Blush Ти кое би препоръчала?
А за плодове да кажем ягоди, череши, банан, ананас, киви.
С кои става най-сполучливо?
Благодарско предварително!  Hug

# 3
  • Мнения: 4 244
Значи за ягоди е най добре да е маслено тестото и ягодите да се наредят в ванилено нишестено кремче
За черешите става и от 2 вида
За банан определено козуначено но пак с ванилено кремче
За ананас - не съм пробвала и не мога да препоръчам, но киви като ягодите
Моята рецептура е много проста
За маслено тесто - 1/2 пакет масло (от 250 гр), 1 к. ч захар, един белтък (или вода 3,4 с.л) и брашно колкото поеме да не лепи по ръцете. Оставям го повито в фолио в хладилника докато приготвя плодовете и кремчет0 - окол 30 мин.
След това го разстилам с точилка в тортена форма, изсипвам кремчето и го изпичам за около 30/40 мин. След това нареждам плодовете (за да са свежи) и ръся с пудра захар отогре.
Козуначено тесто ползвам за целта обикновено от замразените дето продават готови или си бъркам сама
1/4 пакетче мая, разбито с малко мляко, 2 яйца разбити на крем с 1 ч,ч. захар, 1/2 ч олио и брашно колкото поеме за да е меко. Меси се докато като срежеш с нож има вътре в самото тесто мехури. Оставя се малко на топло да втаса (30 мин) и след това се разстила в тавичката. Ако се прави без кремчето се нарежда направо плода - сини сливи например и се пече така, а ако се прави с кремче - се пече най напред с кремчето и след това нареждам плодовете и пак ръся с пудра захар.

Да ви е сладко!

# 4
  • Мнения: 780
Значи за ягоди е най добре да е маслено тестото и ягодите да се наредят в ванилено нишестено кремче
За черешите става и от 2 вида
За банан определено козуначено но пак с ванилено кремче
За ананас - не съм пробвала и не мога да препоръчам, но киви като ягодите
Моята рецептура е много проста
За маслено тесто - 1/2 пакет масло (от 250 гр), 1 к. ч захар, един белтък (или вода 3,4 с.л) и брашно колкото поеме да не лепи по ръцете. Оставям го повито в фолио в хладилника докато приготвя плодовете и кремчет0 - окол 30 мин.
След това го разстилам с точилка в тортена форма, изсипвам кремчето и го изпичам за около 30/40 мин. След това нареждам плодовете (за да са свежи) и ръся с пудра захар отогре.
Козуначено тесто ползвам за целта обикновено от замразените дето продават готови или си бъркам сама
1/4 пакетче мая, разбито с малко мляко, 2 яйца разбити на крем с 1 ч,ч. захар, 1/2 ч олио и брашно колкото поеме за да е меко. Меси се докато като срежеш с нож има вътре в самото тесто мехури. Оставя се малко на топло да втаса (30 мин) и след това се разстила в тавичката. Ако се прави без кремчето се нарежда направо плода - сини сливи например и се пече така, а ако се прави с кремче - се пече най напред с кремчето и след това нареждам плодовете и пак ръся с пудра захар.

Да ви е сладко!

Понеже ме няма много по кремовете (и по сладкишите като цяло) да питам за крема: за този дето се прави с мляко, брашно и жътъци ли става въпрос?

# 5
  • Мнения: 4 244
Да за него става дума, но можеш да ползваш и готовите на прах нишестени кремчета - май пудинг ги водят,
Не знам да ти препоръчам марка, че в оня край дето си ти не съм ходила и нямам и идея  Embarassed

# 6
  • Мнения: 780
Да за него става дума, но можеш да ползваш и готовите на прах нишестени кремчета - май пудинг ги водят,
Не знам да ти препоръчам марка, че в оня край дето си ти не съм ходила и нямам и идея  Embarassed

Много, много благодаря за уточнението и особено за "пудинга"!!!! Като се зная, сигурно направо от него ще се възползвам  Grinning
Тази седмица ще запрятам ръкави и после ще се похваля.

# 7
  • Мнения: 980
от кой пудинг?
има един на доктор Йоткер, който по принцип се приготвя беz варене, а на опаковката пиШе "става zа печене" или от съвсем обикновения крем? newsm78

# 8
  • Мнения: 4 244
от кой пудинг?
има един на доктор Йоткер, който по принцип се приготвя беz варене, а на опаковката пиШе "става zа печене" или от съвсем обикновения крем? newsm78
От същия Теди, от същия, ама стават и всички останали дето са на немския пазар

# 9
  • Мнения: 780
Да се похваля. Направих я с маслено тесто и ягоди. Ми то излезе нещо като това дето тум викат "tart". Много вкусно! Ето я

# 10
Аууу направила си я разкошна, направо за изложба Simple Smile Браво Simple Smile
Потекоха ми лигите  Laughing

# 11
  • Мнения: 4 244
Да се похваля. Направих я с маслено тесто и ягоди. Ми то излезе нещо като това дето тум викат "tart". Много вкусно! Ето я
Супееееееееееееер!!!!

# 12
  • Мнения: 780
Да се похваля. Направих я с маслено тесто и ягоди. Ми то излезе нещо като това дето тум викат "tart". Много вкусно! Ето я
Супееееееееееееер!!!!

По твоя рецепта все пак! Така че похвалите са и за теб! Grinning Благодаря още веднъж! Hug

# 13
  • Мнения: 5 183
Ооооооооооооооооо, комшу, да вземем да скокнем до вас "по 4ехли" за по едно пар4е от плодовата красота, дето си сътворила?

# 14
  • Мнения: 780
Ооооооооооооооооо, комшу, да вземем да скокнем до вас "по 4ехли" за по едно пар4е от плодовата красота, дето си сътворила?

Ам тя свърши  Blush

Общи условия

Активация на акаунт