Кога се отива в болницата за раждане ако си от друг град?

  • 1 044
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,досега не съм писала във форума и не знам дали ще го направя како трябва Embarassed
Искам да попитам следното нещо?Знае ли някой какви са процедурите когато отиваш да раждаш в друг град?Аз искам да раждам в София и за целта кога трябва да отида предварително ли се записва,няколко дни преди термин ли се постъпва и такива подобни въпроси ме вълнуват?
А между другото аз смятам да раждам в Шейново.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 546
Най-добре е като влезеш в деветия месец да отидеш в болницата, в която си решила да раждаш. Ако си избрала лекар да се запознаеш с него.
Ако си решила да раждаш без избор на екип - просто изчакваш да започнат контракциите и тръгваш. Естествено не чакай да станат много на често, защото рискуваш да родиш в колата.

# 2
  • Мнения: 822
Зависи от кой град си.Ако ще раждаш в Шейново без избор на екип  просто трябва да прецениш на какво разстояние сте от София и кога да трьгнеш,макар че си е риск.Не е нужно да се записваш или да постъпваш по-рано.Аз раждах там и съм много доволна.Ако нещо те интересува питай.                                                                                                                                                                   

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Най-добре е като влезеш в деветия месец да отидеш в болницата, в която си решила да раждаш. Ако си избрала лекар да се запознаеш с него.
Ако си решила да раждаш без избор на екип - просто изчакваш да започнат контракциите и тръгваш. Естествено не чакай да станат много на често, защото рискуваш да родиш в колата.

Точно.

# 4
Благодаря за отговорите!
На мен ме интересува още нещо разстоянието от моя град до София е почти 2ч.и половина.Ако почуствам първите слаби контракции и тръгна добре имам шанс да стигна навреме ама пак има риск Thinking
И да попитам за Шейново гледах информация на сайта на болницата,но мисля че тя не е актуализирана,защото по последни данни чувам друга информация.Например преди три години една позната е раждала там и каза че самостоятелна стая струва 40лв.,а сега също струва толкова в ценоразсписа на болницата,а от други съм чувала за по-високо цени?
Дали е така Grinning?

# 5
  • София
  • Мнения: 12 546
Слави1 тъй като аз не съм почитател на Шейново, бих ти препоръчала да се информираш и за Окръжна болница. Там препоръчвам д-р Жекова, която е завеждащ родилното отделение. Ако там раждаш при нея и си от провинцията, тя просто те приема 1 ден преди термина или съответно, когато прецени според записите на тонове и контракции. Така че да си абсолютно спокойна и сигурна, че няма да родиш в колата.  Wink

# 6
  • Мнения: 822
Благодаря за отговорите!
На мен ме интересува още нещо разстоянието от моя град до София е почти 2ч.и половина.Ако почуствам първите слаби контракции и тръгна добре имам шанс да стигна навреме ама пак има риск Thinking
И да попитам за Шейново гледах информация на сайта на болницата,но мисля че тя не е актуализирана,защото по последни данни чувам друга информация.Например преди три години една позната е раждала там и каза че самостоятелна стая струва 40лв.,а сега също струва толкова в ценоразсписа на болницата,а от други съм чувала за по-високо цени?
Дали е така Grinning?
ВИП стаята в Шейново е 45 лв.сега.Далече си от София и има риск.Ами ако хванеш пиков час със задръствания-незнам откъде идваш-още час докато стигнеш до болницата.Ние не можем да ти кажем кога да тръгнеш,защото всяко раждане си е ивдивидуално.

# 7
Да прави сте за това.
Ами аз съм се насочила към Шейново,защото доктор Велев е от моя град и мисля че ще се чувствам по добре.А относно болницата съм чувала както много позитивни така и много негативни отзвуци и това малко ме обърква,но мисля че съм взела решение.
А да сетих се и друг въпрос то хубаво ще родиш в болницата навреме да кажем и после те изписват.Ами аз с това бебче къде ще пътувам пак обратно?
Въобще това с раждането в друг град все още ми е недоизяснено.
Ако някой е преминал през същото моля за малко повече информация.

# 8
  • Мнения: 822
Ами като си се насочила към Велев,защо не говориш с него,той най-добре ще ти обясни всичко.

# 9
  • Мнения: 9 814
Щом пътуването до София ще ти отнеме близо 3 часа е хубаво поне 20-на дни преди термин да дойдеш тук, за да можеш спокойно да тръгнеш към родилния дом, когато му дойде времето.
А относно пътуването с бебе на обратно, няма нищо страшно в това и не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт