Захранване на бебе на 1 месец

  • 2 931
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте бъдещи и настоящи мами!  Simple Smile
Може ли да споделите захранвахте ли вашите бебета като навършат 1 месец с сокче? И по каква схема, в смисъл по колко лъжички, какъв сок и до колко се увеличават лъжичките?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се дава сокче на толкова малко бебе. Изключително вредно, ненужно, даже опасно е. Статии по въпроса много. Няма никъде по света схема, която на 1 месец да дава сокче. До 4 или до 6 месеца САМО кърма:адаптирано мляко. И нищо друго. И от вода няма нужда. Не си прави експерименти с детето!!!  Praynig

Сокчета давам след годинката. След 6-ти месец давах пресни, пасирани плодове  Peace

# 2
  • Мнения: 249
Има много информация относно сокчетата тук, потърси.
Толкова малко бебе няма нужда от сокчета.

# 3
  • Мнения: 26
Аз не съм си го решила сама, Блонди.
Педиатърката ми каза и аз просто исках да се посъветвам с другите мами преди да започна да давам сок.

# 4
  • Мнения: 260
Сокче дадохме на навършени 2м Peace

# 5
  • Мнения: 1 098
На един месец детето има единствено нужда от майчино или адаптирано мляко. Даването на каквото и да било друго освен това би имал заместващ ефект и бебчето няма да може да си набави най- необходимите му хранителни съставки.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Ох,забрави за тази педиатърка и влез в подфорума за захранване информация много стига да има кой да чете Peace

# 7
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
В библиотеката на кърмаческия има много информация по въпроса. Сама трябва да решиш дали да слушаш педиатърката или не.

# 8
  • Мнения: 1 733
Ох,забрави за тази педиатърка и влез в подфорума за захранване информация много стига да има кой да чете Peace
И посъветвай педиатърката да се осведоми малко повече за новостите в специалността си (нищо, че отдавна не са новости).

# 9
  • София
  • Мнения: 10 311
Забележка по принцип: не взимай решения за здравето на детето си от четене във форума. По-добре, ако се съмняваш в компетентността на педиатърката, я смени. Най-ме е страх от хора, страдащи от синдрома "разбрал-недоразбрал". Има достатъчно лекари, предпочитащи новите схеми на захранване.  Peace

# 10
  • Мнения: 260
В библиотеката на кърмаческия има много информация по въпроса. Сама трябва да решиш дали да слушаш педиатърката или не.

зависи от това имаш ли доверие на доктора-всеки си решава сам за себе си Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 344
Педиатърката може да те посъветва много неща,информирай се малко преди това!Бебето е изключително малко за сок,всичко,от което то има нужда се съдържа в кърмата или в АМ.Не прави тази грешка да слушаш всичко,което ти се казва от трети лица за гледането на твоето дете!

# 12
  • Мнения: 27 524
Аз не съм си го решила сама, Блонди.
Педиатърката ми каза и аз просто исках да се посъветвам с другите мами преди да започна да давам сок.

Знам, знам, аз не те обвинявам. Яд ме е, че все още у нас има толкова малоумни педиатри. Това е недопустимо направо  ooooh! Има много информация и примерни схеми за захранване, прочети.
И един съвет - смени педиатъра  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 274
Забележка по принцип: не взимай решения за здравето на детето си от четене във форума. По-добре, ако се съмняваш в компетентността на педиатърката, я смени. Най-ме е страх от хора, страдащи от синдрома "разбрал-недоразбрал". Има достатъчно лекари, предпочитащи новите схеми на захранване.  Peace
Това според мен е много точно казано...  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Не давай сок. Смени педиатърката. Аз си избрах такава, на която да имам доверие и не съжалявам. Не се налагаше да я лъжа за захранването. Ако нямаш доверие на доктора си, за какво ти е? А на тази твоята, определено не може да се има доверие, тъй като не е компетентна.

Общи условия

Активация на акаунт