въпрос за овулацията-моля за отговор

  • 1 538
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Искам да попитам дали е възможно в един месец да съм била 2 пъти в овулация.Питам тъй като точно този месец всеки ден си правих тест клеар ову тест и на 20.12 и 21.12 ми отчете  2 чертички напълно еднакви ясно изразени ,след което на  22,23,24 си излизаше една чертичка,втората изобщо липсваше,докато на 25.12 само в този ден се появиха пак еднакво изразени две .И от там на татък пак си излиза само една. По принцип съм с много нередовен цикъл между 33-38 дни .                                                                                                                                                                     

# 1
  • Мнения: 217
Мисля , че може да има два фоликула и два пъти ову. Графиката ти е странна. За първи месец ли мериш? Като казвам странна имам предвид - нямаш Базална температура, също така когато се правят тестовете за О. в графиката се нанасят и отрицателните тестове....няма отбелязана Цервикална слуз...В бележките не прочетох нищо  ooooh! Та мисълта ми е , че по принцип се вземат предвид всички признаци, които изброих /има и още, но тези са основни/ и тогава се коментира една графика.....Успех  Peace

п.с. Влез в Библиотеката и прочети всичко за Овулация и после ако имаш въпроси пак питай.


Тестове за овулация
За ову – чертичките
Цикли, черти, ....
Положителен ову тест 2 дни подред. Кога е пикът на ЛХ?
Тестове за овулацияново
Фоликулмертия
Онлайн разчитане на тестове за овулация ново

# 2
  • Мнения: 18
Никога не съм си мерила температурата и за това не е нанесена ,правим опити от 3 месеца и нищо,мисля ако този месец не се е получило да започвам с меренето.Лошото е че моят човек  пътува ужасно много и не винаги е на разположение. А и сега с това странно отчитане на овулацията взех да се притеснявам . ходих и на преглед и ми казаха само че емам 1 фолик.в десния яйчник този месец и че всичко е нормално. Ето и бележките ми сега би трябвало да излязат.

# 3
  • Мнения: 879
Аз съм чела, че наистина е възможно някой път да се отделят 2 фоликула, но май е доста рядко срещано.
Също тка бях чела, че за Ову е добре да се пие зелен чай  newsm78, не знам до колко е вярно, но гледам веднъж на ден да си правя такъв чай!
успех на всички!   bouquet

# 4
 svetlap81
Възможно е да се спукат 2 фоликула в един цикъл, но това става в рамките на до 24 часа след пукането на първия, следователно има две овулации максимим в два последователни дни, в повечето случеи в рамките на един и същ ден! Според мен има някаква грешка в теста от 25.11. Ако си овулирала този месец е било на 21.11. Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 119
Аз се включвам малко късничко в тази тема, но само исках да споделя моя опит с положителните Ову тестове. Опитвам се по-сериозно да следя датата на Ову и от няколко месеца си правя и Ову тестове. Гледам си ги..По няколко пожителни теста на МЦ и се ядосвам колкото си искате  #Cussing out... Но не смятам, че овулирам по няколко пъти за 3-4 дена. Нямам ПКЯ , незвестно ми е защо се получава така. Аз с моите скроми познания, си го обяснявам с прекалено високи стойности на ЛХ , само дето се обърквам преди кой точно + тест ми е било Ову..
Това е линка с тестовете ми от Декември, за сравнение Simple Smile
 http://www.fertilityfriend.com/tg/entry/7614067.html

# 6
  • София
  • Мнения: 1 220
galiondi31 , пика ти е 16-17ден, принципно покачването е по-бавно, а спада по-бърз. Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт