заспива все по-трудно

  • 2 074
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мами,
беба навърши 5 месеца и започна все по-трудно да заспива. Оставям я сама - реве; гушкам я - реве; на гърда - реве, а иначе постоянно си търка очичките и цвърчи. Вече не зная какво да правя. Вечер е ад докато заспи. Вече и през деня е така. До днес поне сутрин спеше, а ето -  още не съм я приспала. Какво да направя? Предварително благодаря! Отделно от това като заспи е толкова плашлива, че се буди от най-малкия шум. Иначе ние сме спокойни. Не мога да разбера как да и помогна. Дайте ми съвет. Пак влагодаря!

# 1
  • Мнения: 199
съвет не мога да ти дам, но мога да поднеса съчувствието си Simple Smile
бебко е на 4мес и 3 седм и имам същия проблем. много рядко заспива от раз  или само  когато съм го оставила малко да подивее. постлала съм на пода един китеник и отгоре едно негово одеало и на този "въргалник" го оставям да се мятка, да ритка, да се търкаля. после като му се доспи- вана, цица, зайченцето бяло и е заспал  Laughing
прави ми впечатление, че е понякога е по-нервен когато е бил на разходка и е будувал - може би се превъзбужда от новите звуци и картини - тогава е ад, рев и нищо не помага освен пълното изтощение.

# 2
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Ако само я кърмиш може да е гладна.Същите симптоми имаше и мойта само че на 1 месец. Просто кърмата не и стигаше. С голямо нежелание прибегнах към кутията с АМ и нещата се оправиха на минутата. Просто е била гладна.Иначе е нормално бебето да е кисело вечер и да заспива по-трудно от преумора,но да бъде така през целия ден...?Посъветвай се с педиатърката.

# 3
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.Може би и се събират твърде много емоции и впечатления.И ние имахме такъв период.
Това за АМ ще го пропусна. Rolling EyesЗначеш вече предполагам,че кърмата винаги стига и не може да свърши.Гушкайте се,или пък пробвай да извеждаш навън.Може от чистия въздух по-лесно да заспи.
Ако си суеверна и не смяташ това за глупост,може и детенцето да се е стреснало от нещо.На нас ни се е случвало. PeaceНе знам в такъв случай кой може да ти помогне.

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Явно е период. Пробвай с разходки навън. Или пък вече й е време да разреди спането.

# 5
  • Мнения: 2 401
И аз мога да ти кажа, най-вероятно ще трябва да изчакаш да отмине, ние с моя бебо на тази възраст минахме през нещо подобно и макар че и сега не заспива много лесно все пак е по-добре, а за приспиване пробвай различни варианти каквито се сетиш, да сменяш гърдите, да изчакаш малко, може просто още да не и се е приспало, да си права и да я полюшваш и да я кърмиш(ако не е много тежка де Simple Smile), дано по-скоро да се нормализират нещата!

# 6
  • Мнения: 2 376
и нашата госпожица се дере вечер все едно и чупиш ръката.  установих, че проблемът е, че не може да заспи. а когато заспи се стряска от най-малкото нещо. разбира се задължително се спи в ръцете на мама, иначе лошо. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 38
Тъй като и моето дете заспива трудно, не умее да се отпусне и се бори със съня и тъй като и аз съм имам понякога такъв проблем с неутешимото реване, мога само да те посъветвам да следиш за признаци за сънливост и започне ли да ги дава, още при първите дори и слаби сигнали, че работата отива на спане, на мига да започнеш да приспиваш бебето по начина, по който се приспивате, за да се избегне драмата с безкрайния неспасяем рев. Може и да не заспи веднага, но поне ще избегнеш рева. Имаше тука една статия за ритуалите за приспиване, ако нямате, трябва да си създадете такъв - потърси и прочети, ще ти е от полза.

# 8
  • Мнения: 376
и ние имахме подобни моменти, периода отмина като го приспивахме на гръб, оказа се по-лесно и от цицата!!! след това трябваше да го "отбия" от гърба, и това стана с голям рев и то в колата, за6тото му беше много хубаво. Аз ходех и правех упражнения, а тои се унасяше. Понякога говодехме в коридора на етажа, хем ново, хем едно и съ6то, и там заспиваше за буkвално 4-5минути./ И пак - когато е сънен и не може да заспи. Всичко беше от емоции, не съм допускала ниога мисълта че не е нахранен. Успех, момичета!

# 9
  • Мнения: 26
Благодаря ви! Снощи я приспах без проблем на гърда. Оставих я в моето легло и останах при нея. След около 20 минутки се разбуди и ако не бях там щеше да настане голям рев. Така на няколко пъти се разбуждаше и заспиваше докато накрая заспа дълбоко. Спа цялата нощ непробудно - разбира се не пропусна цокане. Мисля, че детето просто е много любопитно и събира много впечатления. Дори като я кърмя в хола всичко и е интересно и изобщо не цока. В спалнята всичко и е до болка познато и там яде. Надявам се, че е някакъв период защото не е лесно да си лягам всяка вечер в 8 часа. Пък и таткото все е сам. Откакто се е родила почти не сме се хранили заедно, защото в началото бях уморена и си лягах с нея, а после започна трудното приспиване. При вас как е? Как се справяте и като майки и като съпруги?

# 10
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
О,не се притеснявай за това.И ние ядем кой на крак,кой в движение.Вече съм се примирила ,че ще ядем на смени. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 401
И при нас положението е като при вас Laughing, но все пак от един месец като че ли има светлина в тунела, защото заспива малко по-лесно, ама и сега се случва половин час след заспиване да ме викат за ново ядене, та много не се отпускам!

# 12
  • Мнения: 6 713
В момента беба е на 8 месеца и още имаме такива дни. Преди като я кърмех - беше следната картинка - рев на гърдата, не иска АМ, заспива на ръце, буди се между 20.00 и 24.00 поне няколко пъти. Сега като давам само АМ не е много по-различно, един ден заспива лесно, после следва поредица от особено кисели дни. Mr. Green Нас ни мъчат и зъбите в момента, така че имаме причина Laughing
Относно вечерите ни с татито - ами беба я слагаем да спи към 19.30-20.00 най-късно, така си иска детето. Аз я приспивам на ръце около 30 минутки, някой път и по-бързо. Случвало се е да спя с нея докато откърти здраво,но после се измъквам, защото иначе няма да имам и 10 минути за мен.
А ти си лягаш с нея в 8 вечерта ли?

# 13
  • София
  • Мнения: 864
ами и при нас беше същият "ад"
сега съм решила проблема като давам залъгалка. използваме я само и единствено когато се заспива.

# 14
  • Мнения: 22
Проблемът със заспивяането на моя бръмбарчо го реших малко след като той се роди по следния начин - забелязах, че когато си спи в легълцето се буди често, а ако случайно заспи до мен съня му е непробуден. Дефакто той си е до мен от съвсем малък до днес (вече е на 10 месеца), но мен изобщо не ме притеснява. Баща му не живее с нас (разбрах, че от него родител не става), затова си спинкаме самички на голямото легло. Режим не успях да му създам - много е своенравен, почивката му зависи изцяло от това какво е правил през деня, видял ли е нещо интересно, имал ли е гости... Пък и възрастта си казва своето - първите 2 месеца се будеше на 2 часа, но пък заспиваше на открито, като поотрасна спи непробудно 10тина часа нощен сън, но пък се буди от най-малкия шум, а навън е като побеснял. Засега приспиване се осъществява само ако е крайно изтощен и гладен - в противен случай всички усилия са напразни. А кърменето е най-успешния начин за укротяване на щурчо. 

Общи условия

Активация на акаунт