Болка при тръгване на млякото.

  • 1 678
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Привет дами,
Моля за съвет. Имам болка при тръгване на млякото и през останалото време понякога. Болката е в зърното и е като пробождане или прорязване. Болака при кърмене нямам. Нормално ли е това или е сигнал за проблем. Бебо е изцяло на кърма и наддава много добре.
Болката се появи скоро, преди около 2 седмици, преди това зърната просто си ме боляха и бяха леко разранени и чуствителни. Това отшумя, но се появи това пробождане.
Моля за мнение и съвет .. ..

# 1
  • Мнения: 9 467
Нормално е, не се притеснявай  Peace
Дълго кърмене ви пожелавам Hug

# 2
  • Мнения: 373
Нормално е Peace
Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 488
Съвсем нормално е!Няма страшно!!

# 4
  • Мнения: 3 034
да, и аз имах такава болка. след време изчезна.

появи се болката от захапване.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 336
Така винаги ще знаеш, кога слиза млякото - аз до последно (година и 11 месеца) усещах това изтръпване и му се радвах всеки път. А на по-ранен етап беше почти болезнено и го изпитвах по няколко пъти на едно кърмене, всеки път, когато ми слезе млякото. Нормално е, както е нормално да ти сълзи едната гърда, докато бебето суче от другата. Нормално, но не задължително.

Успех в мисията! Поздравявам те за решението да кърмиш. Надявам се да намираш отговори на въпросите си и удачни съвети всеки път, когато се нуждаеш от такива.

# 6
  • Мнения: 2 959
...Имам болка при тръгване на млякото.
Б52, а досега не Си ли усещала let- down reflex- а, според мен е точно това. Усещаш го като дойде млякото и Петър започне да суче, нали?! Не е еднократно по време на кърмене от едната гърда, нали? И ако става въпрос за него, не, не е повод за тревога, когато го почуствам се радвам че бебката има вече какво да папка. И все така добре да се справяте с Петър с теглилките и с кърменето!

# 7
  • Мнения: 2 111
Тази болка чакам всеки ден  Mr. Green
Малката понякога няма търпение да суче на празен ход и като усетя слизането на млякото си отдъхвам.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
Рефлекса на потичане се усеща в гърдата, не в зърното. Усещането може да бъде като внезапно изпълване на гърдата, може да бъде като гъделичкане или като убождане с кърфички. Това е нормално. Появяв се след няколко суквания на бебето. Ти описваш болки в зърната и го свързваш с рефлекса на потичане. Може ли да опишеш в гърдите какво усещаш и в кой момент от кърменето се появяват и кога през останалото време.

# 9
  • Мнения: 9 467
Аз го усещах И в зърната-точно като ущипване по зърната или захапване.., но определено болката е там и е именно от рефлекса на потичане-т.е. рзширяване и потичане на кърмата по каналите на зърното. Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 152
Рефлексът на потичане при мен усещам нагоре в гърдата и не е точно болка, а боцкане.
Болката в зърното може да е предвестник на гъбична инфекция според мен. Ако не отшумява, се посъветвай с лекар.

# 11
  • Мнения: 9 467
Не мога да кажа как е при гъбичните инфекции-не ми се е случвало, но пък болката я имах най-редовно-кърмих 2г 8мес и половина.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
ОК, нека има такава болка при рефлекса на потичане в зърната. Но мацката пише "Имам болка при тръгване на млякото и през останалото време понякога". Интересно ми стана как да се разбира - и през останалото време. Много неясно е описано.

# 13
  • Мнения: 39
ОК, нека има такава болка при рефлекса на потичане в зърната. Но мацката пише "Имам болка при тръгване на млякото и през останалото време понякога". Интересно ми стана как да се разбира - и през останалото време. Много неясно е описано.

Благодаря на всички отговорили!
През останалото време имам предвид, през времето, когато не кърмя. Както си седя и ме прорязва. Болката определено е в зърното и ареолата. Когато кърмя от едната гърда, потича и от другата, тогава също се явява пронизване. Както казах, не е силна и е само за няколко мига.
Моите притеснения бяха също за млечница, ходих на лекар, предписаха ми противогъбичен крем, мазах се, но не забелязах промяна. Зърната вече са ми много по-добре, доскоро боляха сериозно, дори допира на дреха беше неприятен.
За мое щастие кърменето се превърна в удоволствие Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 4 381
Другият вариант е да има нещо като вазоспазъм - тогава не само при кърмене, но и между кърменията може да има такава болка. Обикновено е най-изразена при смяна на температурата, особено към понижената температура на околната среда. Тогава може да се правят сухи загряващи компреси. Например в едно чорапче се слага малко морска сол и се затопля в микровълновата и се налага на зърното. Само се внимава да не се изгорите.
Друго, което ми изглежда логично е проблем при засукване на бебето. Може вече с израстването и устичката да е пораснала и по-добре да обхваща по-голяма част от ареолата и да не се травмира зърното по време на сучене. В такива случаи помага освен подобряване начина на засукване и мазането с чист ланолин, като кремчетата Лансинох или на Авент за кърмачки. Така зърното и ареолата са по-меки и еластични.

Общи условия

Активация на акаунт