Кърмаче, което си смуче палеца.

  • 635
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте мами,

Моето кърмаче е на 2 месеца и половина. От известно време се научи да си смуче палчето, а и се опитва понякога да налапа цялата ръка. Предлагам му да суче - отказва и пак налапва палеца. Биба не иска, а и аз не настоявам. Опасявам се да не се отрази на кърменето. Та помагайте! Има ли начин да го отуча от този навик или да го оставя да си смуче, щом му харесва.

Благодаря

# 1
  • Мнения: 9 481
Нашият син също имаше такъв пероид, макар и в по-късна възраст-около 6мес.
Отшумя от самосебе си без да правя каквото и да било, като цяло го смука 2-2,5мес преди заспиване /биберон никога не е смукал/ и беше само на кърма до 6,5мес ...това не оказа никакво влияние на кърменето-сука 2г 8мес и половина Peace

По принцип би могла да :-слагаш ръкавички
-да намазваш нокътчето с Daum Eksol-то е гел точно за отказване от смукане на пръстче, но не съм сигурна дали може да се ползва при толкова малко бебе...мисля че беше поне за след 12мес Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 919
и моята беба си смучеше палчето, намери си го на около 3 месеца, вече доста по рядко го използва.. биберон не съм и предлагала. Според моите наблюдения Ема си смуче палеца от скука, сега като може да си хваща рани неща си ги яде тях Laughing
За такова малко бебенце, аз също бих се притеснявала да не и се отразява на храненето, но в такъв случай просто предлагай по на често и всичко ще е наред. Wink

преди много се страхувах от смукането на пръста, може би защото голямото ми дете никога не е имало такъв навик. Сега си мисля че си е в реда на нещата за тази възраст, а и е такова спокойствие като си захапе палеца, че е от приказливите и по цял ден приказва и пръхти Joy Определено помага и за рефлукса Peace

# 3
  • Мнения: 236
И ние си смучим палчетата  Rolling Eyes,незнам как ще се отучваме
засега все още се кърмим ,не се е отразило това на храненето,ама може и да прибягна до това мазило ако нещата не се оправят до към годинката Thinking

# 4
  • Мнения: 428
Милена също си смуче палеца, това по никакъв начин не и се отразява на кърменето.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
Освен смученето на пръстите на ръцете, от скоро се опитва да си смуче и пръстите на краката. Просто сега си ги откри. Съмнявам се това да се отрази на кърменето, след като предлагаш винаги гърда в такива моменти и бива отказана.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И моя си смучеше палчетата,но когато почнаха да му растът зъбите и почна да ползва залъгалка и от тогава не ги е смукал. Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите не си смучеха палците

# 8
  • Мнения: 11 003
Дъщеря ми си смучеше пръстите и ръцете до 4 месец, никога не е искала биберон. Не съм предлагала гърда в такива моменти, но смученето на пръстите не се отрази по никакъв начин на кърменето. Когато навърши 4 месеца, сама се отучи да го прави.

# 9
  • София
  • Мнения: 13
И моята дъщеря си смуче не само палеца ,а дори се опитва да си лапне цялата ръка.Прави го дори и след,като е нахранена ,ние сме на смесено хранене.На 2 1/2 месеца е .

Общи условия

Активация на акаунт