АБКМ ли е това?!

  • 643
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте! Пише ви една отчаяна и объркана  мама.От 20 -тия дан бебето ми е на АМ. От около месец и половина има слуз в изпражненията.Те не бяха воднисти ,а нормални като консистенция,но слузести.Също има колики още ,които бяха спряли ,когато бебчо беше на 2 и половина месеца , след около месец те се появиха отново,малко след тях и слузта. Заведох го при доц. Ковачева, която след като ни изслуша ни предписа ХА мляко на ХИП.При нас има риск от алергии ,защото съпругът ми е имал като дете сенна хрема. Още от първия ден след приема на ха млякото, той започна да ака много рядко ,попиващо в памперса.Свързах се с доцентката и тя каза да продължаваме с него и след 15 дни да отидем при нея. Той през тия дни акаше по веднъж на ден ,но пак така рядко, абе като разтройство ,защото аз му чувах червата как изкъркорват и след това той се изхождаше изведнъж.Пак беше слузесто.Също така ,откакто се е родил все си има пъпчици по лицето ,джи пи то не им обръщаше внимание. Те не са червени ,а по скоро като цвета на лицето. Отидохме за втори път при доц.Ковачева и тя ни изписа фризопеп, също и да започна захранване с картоф.Мнаго съм очудена от така бързо поставената ни диагноза АБКМ, без никакви изследвания. Втори ден сме на фризопепа ,промяна няма.Искам да питам мамите ,чиито деца пият фризопеп, кога ще настъпи подобрение,  да се махне слузта и коликите или трябва да мине време.
Не знам какво да правя, много ми се иска да потърся и второ мнение ,но не знам към кой специалист да се обърна. Със захранване мисля да изчакам още , докато не отшумят проблемите.
Моля да ме извините за дългият и объркан пост.

# 1
  • Мнения: 122
Здравейте отново! Ако има мами,чиито дечица са с АБКМ, моля ви, споделете как го доказаха при вас и при кои специалисти ходите.Редки ли са изхожданията от фризопепа?
Благодаря ви предварително1

# 2
  • София
  • Мнения: 3 752
Влез в Деца с увреждания и хронични заболявания.Там имаше такава тема.Провери и в здравословни проблеми.

# 3
  • Мнения: 122
Магика, благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт