Детето ми мърда с език и се облизва когато пише

  • 1 561
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,

много пъти съм чела мнения от форумите на бг мама, но сега се престраших и аз да попитам и да споделя моето притеснение.
Детенцето ми е първи клас и като пише си облизва устата и мърда с език. Притеснявам се, че съучениците ще започнат да му се подиграват. Дядо ми така правеше и явно е наследствено, което още повече ме притеснява, че е генетично заложено и няма оправяне. Ще може ли да се оправи, как чрез лекар ли и то какъв? какво да направя и как да постъпя?
ще съм благодарна на всички, да споделят мнението си и съвети за решение на проблема!

Благодаря

# 1
  • Мнения: 9 467
Нашият син е едва на 3г, обаче когато е съсредоточен в нещо също езика му не в устата Mr. Green
Не мисля че е наследствено Peace и че не е сериозен пробем Hug
Защо не пробваш примерно да "забрави" за това дъвчейки дъвка Rolling Eyes-това ми хрумна на прима виста...мами с опит също ще кажат какви трикове са използвали Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Мисля, че е вид "съсредоточаване". Имаше една тема за "плезене", ще се помъча да я намеря.
Като малка и аз така се съсредоточавах. Спомням  си, че и моята мама се беше шашнала по едно време.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Да, вид съсредоточаване е. Майка ми го прави, откакто я помня. Брат ми също. Не виждам нищо лошо в това, сладко е.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми леко се плези, когато се съсредоточава.
Логопедката, която работи с нея заради проблеми със 'с' и 'ш' ни каза, че трябва да й правим забележки да си прибира езика. Не съм много наясно защо, но правя забелжеки  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз също имам подобен навик,когато съм съсредоточена или пиша,гледам,че и дъщеря  ми също.
Засега не предприемам нищо.

# 6
  • Мнения: 7 914
и моя син е същият... даже го извива леко Crazy

но и баща му и дядо му правят така... за мен не е особено красиво, ама е още малък да му правя забележка Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 9 814
Майка ми е изключително интелигентна жена с две висши образования и една магистърска степен, но винаги си плези езика, когато е съсредоточена. Mr. Green
Е, малко е смешничко.... Wink, но не е болка за умиране.

# 8
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 562
И аз го правя, когато се опитвам да се съсредоточа върху нещо сложно. А съм на 39... Не виждам нищо страшно. И досега не помня някой да ми се е подигравал за това.

# 9
  • Мнения: 11 816
Моята дъщеричка също го прави понякога, обикновено когато рисува, реди пъзели... Винаги й правим забележка и спира, дори и да се наложи многократно, повтаряме!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 748
Синът ми е същия, когато е съсредоточен и рисува или пише. Не мисля, че можеш да се пребориш. И при нас е наследствено, баща му  и той е такъв плезльо. Аз лично се опитах да се преборя с таткото, ама особена полза няма. Можве би при по-малко дете ще има ефект, но трябва да се повтаря непрекъснато, с години дори. Laughing

# 11
  • Мнения: 148
 И ние сме в групата на облизващите се -аз и детенце  bouquet

# 12
  • Мнения: 7 914
Аз лично се опитах да се преборя с таткото, ама особена полза няма.
при нас има... особено като види баща си и казва: иии вярно, че не е приятно bowuu

Общи условия

Активация на акаунт